پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 7382
 
از كجا استارت آپ خود را شروع كنيم
نوشته شده در ۴ اسفند ۱۳۹۸
ساعت : ۱۱:۰۳:۴۶
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

استارت آپ ها معمولا توسط افراد خوش بين و در عين حال جاه طلبي ايجاد مي شود كه به موفقيت خود ايمان دارند. داشتن يك طرح تجاري (بيزينس پلن)، قرار گرفتن در كنار مربي ها (Mentors)ي كار آزموده و پيدا كردن يك سرمايه گذار مدل هايي از اين دست است. افرادي كه به دنبال راه اندازي استارت آپ هستند ابتدا مسيرهاي گسترش تجارت خود را بررسي مي كنند. آنها محصول يا سرويسي را انتخاب مي كنند و مدل هاي درآمدزايي آن را مي سنجند.

 

افراد با سرمايه كمي مي توانند ايده خود را پرورش دهند و آن را تجاري كنند. امروزه در اطرافمان انواع و اقسام داستان هاي موفقيت استارت آپ هايي را كه توسط يك يا دو نفر ايجاد شده و به سرمايه ها و تجارت هاي چند ميليارد دلاري تبديل شده اند مي شنويم. نمونه هاي موفق آن امروزه در دسترس ميليون ها نفر از مردم قرار دارند و همه ما تقريبا داستان ها و زيروبم هاي آن را مي دانيم.
داشتن مدل تجاري شامل اهداف و ماموريت ها براي رسيدن به محصول و سرويس مناسب كليدي ترين موضوع راه اندازي يك استارت آپ است. در كنار اين داشتن يك ساختار مالي نيز براي تضمين موفقيت استارت آپ ضروري است.

article_image_one_114.jpg

كارآفريناني كه مي دانند چگونه مي توانند مجموعه اي از ترافيك كاربران رابه پول تبديل كنند و در اين مسير كاملا واقع گرا هستند به سرعت مي توانند به پيشرفت خود اميدوار باشند.
در كنار طرح تجاري، داشتن يك طرح براي بازاريابي هم موضوعي ضروري براي استارت آپ ها است. كارآفرينان بايد بدانند كه چگونه مي توانند در بازار حركت كنند، محصول خود را براي چه طيف مشترياني و چگونه عرضه كنند و در عين حال از شبكه هاي اجتماعي و بستر موجود در آن چگونه بهره بگيرند.
استارت آپ هاي امروزه بدون داشتن يك برنامه بازاريابي كه شبكه هاي اجتماعي مانند فيس بوك، توييتر، لينكدين، يوتيوب و پينترست را در برنگرفته باشد عملا مورد توجه هيچ سرمايه گذاري قرار نمي گيرد.
داشتن يك حسابدار زبده نيز بسيار ضروري است. حسابداران دست راست بنيانگذاران استارت آپ ها و همچنين مديران شركت هاي نوپا محسوب مي شوند. حسابداران مي توانند به بنيانگذاران استارت آپ ها كه عمدتا جواناني با تجربه كم در زمينه مالي هستند مشاوره هاي بسيار موثري بدهند كه كدام مسير قانوني و كدام مسير غير قانوني و دردسرساز است.

تغيير مدل تجاري

يك ويژگي استارت آپ هاي موفق در اين است كه مي توانند به راحتي و بنا بر شرايط موجود مدل تجاري خود را به سرعت تغيير دهند. ويژگي كه كمتر شركت بالغي از آن برخوردار است. انعطاف و سرعت عمل در تغيير مدل تجاري يكي از مهم ترين عوامل براي سوق دادن يك استارت آپ به سمت موفقيت در بازاري است كه به سرعت در حال تغيير است. مشاوره گرفتن از شركت هاي بالغ و افراد با تجربه در تجارت يك اصل بسيار ضروري است كه عمدتا بسياري از شركت هاي جوان از آن غفلت مي كنند. كساني كه عمر بيشتري را در يك تجارت گذرانده اند مي توانند به اندازه چندين سال يك شركت استارت آپ را از افتادن به يك مسير اشتباه دوركنند و آن را جلو بيندازند. سرمايه گذاران نيز مي توانند مربي هاي خيلي خوبي براي استارت آپ ها باشند. آنها به دليل داشتن شم اقتصادي بالا مي توانند به طور حدودي مسير يك استارت آپ را اصلاح كنند. سرمايه گذاراني كه روي يك استارت آپ سرمايه گذاري مي كنند عمدتا تلاش مي كنند تجربيات دوستان يا مديران شركت هاي با تجربه را در اختيار استارت آپ هاي خود قرار دهند تا آنها را در مسير موفقيت قرار دهند.

در كدام كشورها استارت آپ راه بيندازيم

واقعيت اين است كه بسياري از استارت آپ ها به شهرت و موفقيت نمي رسند؛ آنها كه از آن ميانه مي گذرند به ما نشان مي دهند كه مسير قابل پيمودن است. هزينه راه اندازي يك استارت آپ در كشورهاي مختلف متفاوت است اما به هر دليلي ممكن است يك كارآفرين تصور كند كه مي تواند در كشور ديگري استارت آپ خود را راه اندازي كند. اينكه لزوما تصور كنيم استارت آپ هايي كه با هزينه كمتر يا بيشتري راه اندازي مي شوند موفق ترند راه را به اشتباه رفته ايم. با اين حال چه كسي است كه نخواهد استارت آپش را با ارزان ترين هزينه ممكن راه اندازي كند. اما واقعيت اين است كه موفقيت يا عدم موفقيت به شاخص هايي فراتر از هزينه راه اندازي باز مي گردد.
در زوريخ سوئيس راه اندازي يك استارت آپ سالانه ۳۱۴ هزار دلار هزينه بر دارد. سوئيس يكي از گران ترين كشورها و شهرها براي راه اندازي يك استارت آپ است. در اين شهر شما بايد بابت توسعه وب ۹۹ هزار دلار سالانه و بابت طراحي وب ۸۰ هزار دلار سالانه هزينه كنيد كه با احتساب هزينه ۳۶ هزار دلاري بابت اجاره دفتر شما بايد مبلغ بالايي را در همان يك سال نخست هزينه كنيد.
در سيدني استراليا نيز اوضاع كم و بيش مشابه سوئيس است. راه اندازي استارت آپ سالانه ۳۱۰ هزار دلار خرج در بر دارد ضمن اينكه هزينه بالاي اجاره (۴۷ هزار دلار سالانه) هم واقعا قابل توجه است.
در شهر گران نيويورك اگر بخواهيد استارت آپ راه اندازي كنيد بايد سالانه ۲۹۶ هزار دلار كنار بگذاريد. ۸۷ هزار دلار آن بابت توسعه وب و ۷۶ هزار دلار آن بابت طراح وب است. ضمن اينكه هزينه اجاره دفتر نيز سالانه ۴۵ هزار دلار است.
در سانفرانسيسكو كه مهد استارت آپ ها محسوب مي شود هزينه سالانه راه اندازي يك استارت آپ ۲۶۳ هزار دلار است. هر چند هزينه اجاره تقريبا نصف نيويورك است اما هزينه طراح وب ۷۹ هزار دلار و هزينه توسعه دهنده وب سالانه ۸۱ هزار دلار است. در شهر لندن نيز اوضاع كم و بيش مشابه سانفرانسيسكو است. هزينه سالانه راه اندازي استارت آپ ۲۴۰ هزار دلار است. هر چند هزينه طراح وب و توسعه دهنده وب در اين شهر نسبت به نيويورك و سانفرانسيسكو كمتر است اما هزينه بالاي اجاره (۶۳ هزار دلار) باعث بالا رفتن هزينه نهايي راه اندازي مي شود.
اما اوضاع در بمبئي هند بسيار متفاوت است. در اين شهر شما با ۷۱ هزار دلار سالانه مي توانيد يك استارت آپ راه اندازي كنيد. هزينه نيروي انساني شامل توسعه دهنده وب و طراح وب بسيار پايين است.
در مانيل فيليپين اوضاع از بمبئي هم بهتر است. با حدود۴۵ هزار دلار مي توان براي يك سال هزينه يك استارت آپ را فراهم كرد. قيمت پايين اجاره ملك (حدود ۱۰ هزار دلار در سال) به همراه نيروي انساني ارزان دلايل اصلي پايين آمدن هزينه راه اندازي است.

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي  يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي  را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند  است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند.  درب شيشه اي اتوماتيك   در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و  قيمت كركره برقي  و پرده برقي  را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع  جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

همچنين مي توانيد براي آگاهي از قيمت هاي راهبند ستوني و راهبند بازويي با كارشناسان شركت قائم الكترونيك تماس بگيريد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۱:۰۲:۱۸
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

امروزه امنيت از مهم‌ترين و داغ‌ترين مقوله‌هاي دنياي تكنولوژي است. مشتريان سيستم‌هاي امنيتي مي‌خواهند از شرايط خانه و محل كار خود در هر لحظه و به بهترين شكل خبردار شوند. به همين منظور استفاده از سيستم‌هاي امنيتي و مهم‌ترين بخش آن، دوربين‌هاي مداربسته، بيش از پيش رونق يافته است. قبل از پياده‌سازي سيستم‌هاي امنيتي، بهتر است با تحقيقات كافي به سراغ خريد بهترين دوربين مداربسته برويد، زيرا امروزه برندهاي مختلفي در بازار وجود داشته كه تفاوت‌هاي بسياري با هم دارند و خريد دوربين مناسب براي كاربري خاص خود، اولين قدم در مصرف درست منابع خواهد بود. در سال‌هاي اخير برند هايك ويژن (HikVision) به دليل كيفيت قابل قبول و قيمت مناسب، در اكثر نقاط جهان برند پرفروش و اول بوده است. همچنين با توجه به دسترسي آسان‌تر بازار ايران به محصولات آن، در كشور ما نيز استقبال بالايي از اين برند به عمل آمده است.

از مهم‌ترين ويژگي‌هاي دوربين‌هاي مدار بسته بايد به كيفيت و رزولوشن تصوير، قابليت ديد در شب (IR)  و همچنين كيفيت ساخت دوربين و مقاومت در برابر بارندگي و گرد و خاك اشاره كرد. دوربين‌ها امروزه با كيفيت هاي مختلف از كمتر از يك مگاپيكسل تا كيفيت‌هاي HD، 4K و بالاتر از ده مگاپيكسل يافت مي‌شوند. همچنين، انواع مختلفي از دوربين‌ها وجود داشته و به همين منظور آن‌ها را به دسته‌هاي مختلف مانند دوربين‌هاي مدار بسته‌ي تحت شبكه (IP) و آنالوگ (Analogue) تقسيم مي‌كنند. در اين مقاله سعي شده است تا با معرفي تعدادي از بهترين، قديمي‌ترين و معروف‌ترين برند هاي جهاني و با تاكيد بر برندهاي موجود در بازار ايران، با مقايسه‌ي ويژگي‌هاي كاربردي اين محصولات و قيمت آن‌ها، شما را در خريد بهترين دوربين مدار بسته ياري كنيم.

بهترين برندهاي دوربين مدار بسته در بازار ايران

در ادامه اين مقاله بهترين برند هاي دوربين مداربسته هم از نظر كيفيت فني و هم از نظر مصرف كنندگان نهايي در ايران را به شما معرفي مي كنيم.

1. هايك ويژن

برند هايك ويژن (HikVision)، بزرگترين توليدكننده‌ي دوربين‌هاي امنيتي در سراسر جهان است. اين كمپاني در سال 2001 در شهر هانگژوي چين تاسيس شده است و با داشتن بيش از 26 هزار نيروي كار و در اختيار گرفتن بيش از 20 درصد از بازار دوربين‌هاي مداربسته در سال 2020 توانسته است خود را به عنوان يكي از بهترين برندهاي اين حوزه به اثبات برساند. محصولات هايك ويژن از لنزهاي با كيفيت بالا و قابليت NVR و HD استفاده مي‌كنند. از قابليت‌هاي فراوان دوربين‌هاي هايك ويژن مي‌توان به تشخيص حركت و تشخيص چهره اشاره كرد. به كمك آن مي‌توان با شناخت عوامل تهديدآميز از هرگونه تهديد و ناامني جلوگيري كرد. همچنين داشتن قيمت مناسب در برابر كيفيت بالا، از عوامل ديگري است كه باعث محبوبيت اين برند شده است.

هم اكنون هايك ويژن پرفروش‌ترين برند در بازار ايران است. از محصولات هايك ويژن در پروژه‌هاي بسيار بزرگ و متعددي در سرتاسر كشورهاي جهان استفاده شده است. از جمله مهم‌ترين اين كشورها علاوه بر چين مي‌توان به ايالات متحده‌ي آمريكا، برزيل، انگلستان، گرجستان، فيليپين، كره‌جنوبي، سنگاپور و آفريقاي جنوبي اشاره كرد كه بسياري از دوربين‌هاي شهري، مراكز بزرگ تجاري، سيستم حمل و نقل و قطار شهري را از محصولات هايك ويژن انتخاب كرده‌اند. در ايران نيز در بسياري از پروژه‌هاي مهم و كلان همچون فرودگاه بين‌المللي امام خميني، خطوط متروي شهر تهران و دوربين هاي نظارت شهري و فروشگاه‌ها و بانك‌هاي بزرگ در بسياري از شهرها از محصولات هايك ويژن استفاده شده است.

2. هايلوك

برند هايلوك (Hilook) از زيرمجموعه‌هاي برند هايك ويژن است. بنابراين اگر هايك ويژن بهترين دوربين مدار بسته در ايران شناخته شود هايلوك نيز در اين دسته بندي جاي خواهد گرفت. اين برند به تازگي و در سال 2018 با هدف توليد دوربين‌هاي اقتصادي و مقرون به صرفه، معرفي شد. بنابراين مهم‌ترين ويژگي دوربين‌هاي هايلوك، قيمت مناسب آن‌هاست. اين دوربين ها كه به پشتوانه‌ي قيمت اقتصادي، نصب و راه‌اندازي آسان و ظاهر مناسب توانسته‌اند به سرعت جايگاه خود را در بازار پيدا كنند، براي پروژه‌هاي كوچكتر و استفاده در كاربردهاي درون منزل و محل كار مناسب‌تر بوده و براي پروژه‌هاي كلان استفاده نمي‌شوند. از آنجايي كه هايلوك زيرمجموعه‌ي شركت مادر (هايك ويژن) بوده، محصولات هايلوك را مي‌توان از نمايندگي‌هاي هايك ويژن تهيه كرد.

3. تي‌وي‌تي

برند تي‌وي‌تي (TVT) برندي نسبتاً جديد و محصول كشور چين است. اين برند در سال 2004 در شهر شنزن شروع به فعاليت كرده و با قيمت مناسب و كيفيت قابل قبول در حال رشد و پيدا كردن جايگاه خود در بازار بيش از صد و بيست كشور جهان از جمله ايران است. محصولات اين برند اگرچه سهم قابل توجهي از بازار دنيا را به خود اختصاص نداده‌اند، اما به نسبت ساير دوربين‌هاي موجود در بازار جديدتر بوده و به دليل داشتن قيمت مناسب، مي‌توانند در كاربري هاي مختلف جايگزين محصولات برندهاي ديگر شوند. از قابليت‌هاي مختلف محصولات TVT ميتوان به تشخيص دما، تشخيص آتش، تشخيص حركت و ورود افراد و همچنين اندازه‌گيري درجه‌ي حرارت بدن افراد با دقت بالا اشاره كرد. محصولات TVT در ايران به تازگي در حال توسعه بوده و به سادگي و با قيمت مناسب، قابل تهيه‌اند.

 

بيشتر بخوانيد:   دوربين‌ مداربسته تحت شبكه     بهترين دوربين‌ مدار بسته      دوربين حرارتي        دوربين اچ دي

  دوربين تشخيص چهره

 

4. اكسيس

برند اكسيس (Axis Communications) يك توليدكننده‌ي دوربين‌هاي مداربسته در كشور سوئد است كه براي اولين بار از دوربين‌هاي مداربسته‌ي تحت شبكه معروف به IP رونمايي كرده و امروزه در همين حوزه فعاليت مي‌كند. محصولات شركت اكسيس از كيفيت بالايي برخوردار است. در مقايسه برندهاي دوربين مداربسته براي شناختن بهترين دوربين مدار بسته نظر مصرف كننده نهايي بسيار مهم است و بر اساس نظر سنجي هاي مقطعي كه انجام شده است برند اكسيس بعد از هايك ويژن و تي وي تي بهترين دوربين مداربسته از نگاه مخاطب ايراني به حساب مي آيد. به طوري كه پس از هايك ويژن، بخش بزرگي از بازار جهاني را به خود اختصاص داده‌اند. اين شركت سوئدي دوربين‌هايي با كيفيت بالا و طول عمر طولاني توليد مي‌كند كه داراي قابليت‌هاي فراوان همچون ديد در شب قوي هستند. به هر جهت به دليل قيمت بسيار بالا، بازار آن‌ها محدودتر بوده و در برابر قيمت خود، ارزش خريد كمتري دارند.

5. بوش

برند بوش (Bosch) يك برند آلماني بسيار معروف و قديمي است كه احتمالاً همه‌ي مشتريان محصولات الكترونيكي آن را با لوازم خانگي و لوازم آشپزخانه‌ي بسيار با كيفيت نيز مي‌شناسند. برند بوش توانسته در سال‌هاي اخير جزء پنج برند اول در بازار جهاني دوربين‌هاي مدار بسته باشد. اگرچه محصولات اين كمپاني از كيفيت قابل قبولي برخوردارند، ولي از لحاظ آساني نصب و راه‌اندازي سهولت كافي را ندارند. همچنين به دليل قيمت بسيار بالا، فروش محدودتري داشته‌اند. در بازار ايران نيز فروش محصولات بوش به دليل قيمت بسيار گران در برابر كيفيت، سهم بسيار كوچكي كسب كرده است.

6. داهوآ

برند داهوآ (Dahua) كه در سال 2001 و در چين شروع به كار كرد، از بزرگ‌ترين برند‌هاي توليدكننده‌ي دوربين‌هاي مداربسته در جهان است. در سال‌هاي اخير داهوآ با رشد مداومي كه داشته توانسته به رتبه دوم پرفروش‌ترين دوربين‌هاي امنيتي در جهان برسد. محصولات اين برند با ارائه‌ي گارانتي پنج ساله و تنوع و كاربري بالا توانسته‌اند در رقابت با محصولات بسياري از رقباي معروف، سهم بزرگتريي از بازار را به خود اختصاص دهند. داهوآ امروزه بيش از شانزده هزار نيروي كار داشته و در 180 كشور جهان محصولات خود را عرضه مي‌كند. از جمله دلايل موفقيت اين كمپاني اختصاص مقداري از درآمد خود به پژوهشگران و مهندسين براي بروزرساني بهتر و سريعتر تكنولوژي است. بيش از شش هزار كارشناس در داهوآ روي موضوعات مختلف پژوهشي فعاليت كرده و تا سال 2016 بيش از 800 مورد ثبت اختراع توسط اين برند انجام شده است. قيمت محصولات داهوآ با توجه به امكانات منحصر به فرد آن، به نسبت ساير محصولات توليد كشور چين، مقداري بالاتر است.

7. يوني‌ويو

برند يوني‌ويو (Uniview) از ديگر برندهاي بزرگ توليدكننده‌ي دوربين مدار بسته در كشور چين است كه در سال 2011 تاسيس شده و نسبت به ساير محصولات توليد شده در اين كشور، سهم كمتري از بازار را در اختيار دارد و تنها دوربين هاي تحت شبكه (IP) توليد مي‌كند. محصولات يوني‌ويو علاوه بر استفاده از تكنولوژي هاي به‌روز،كيفيت قابل قبولي داشته ولي نسبت به محصولات هايك ويژن كه بهترين برند دوربين مدار بسته در كشور چين محسوب مي‌شود و سهم عمده‌ي بازار جهاني دوربين را به خود اختصاص داده است، قيمت بالاتر و راه‌اندازي سخت‌تري دارند.

8. هانوآ تك‌وين (سامسونگ)

برند كره‌اي هانوآ (Hanwha Techwin) كه در ابتدا با نام سامسونگ تك‌وين (Samsung Techwin) و در سال 1977 در كشور كره جنوبي شروع به كار كرد از بهترين برندهاي موجود در بازار دوربين‌هاي امنيتي است. اين كمپاني كه از سال 2015 با نام هانوآ به فعاليت خود ادامه مي‌دهد، سهم بالايي از توليد دوربين‌هاي امنيتي در جهان را به خود اختصاص داده و از آنجايي كه از دوربين هاي بسيار با كيفيتي نيز برخوردار است، به محبوبيت بالايي به ويژه در كشورهاي آمريكاي شمالي و اروپايي دست يافته است و مي‌توان آن را بهترين برند دوربين مدار بسته در كشورهاي غربي دانست. احتمالا نام برند سامسونگ را با محصولات الكترونيكي ديگر مثل لوازم خانگي، صوتي و تصويري و همچنين تكنولوژي به روز در گوشي‌هاي هوشمند موبايل و تبلت شنيده باشيد. محصولات حوزه‌ي امنيتي و دوربين مداربسته اين شركت كه از سال 2015 و پس از ادغام با شركت هانوآ در بسياري از كشورها با اين نام عرضه مي‌شوند، امروزه از مهم‌ترين دوربين‌‌هاي مدار بسته در سراسر دنيا به حساب مي‌آيند، اگرچه به دليل قيمت بسيار بالا در بازار ايران كمتر پيدا شده و سهم اندكي دارند.

9. سوني

برند سوني (SONY) برندي بسيار معروف بوده كه قطعا همه با نام و آوازه‌ي آن در دنياي ديجيتال آشنايي دارند. اين برند ژاپني تنها يك سال پس از شكست ژاپن در جنگ جهاني دوم و در سال 1946 در توكيو با گروه كوچكي آغاز به كار كرد و توانست در مدتي كوتاه، شهرتي جهاني پيدا كند؛ به طوري كه طولي نكشيد كه در ايالات متحده نيز محصولات خود را از طريق نمايندگي خود به فروش مي‌رساند. امروزه تخصص سوني در لنزهاي دوربين عكاسي و دوربين مداربسته بوده و در حوزه‌ي دوربين‌هاي امنيتي نيز شركت سوني دوربين‌هاي تحت شبكه (IP) توليد مي‌كند. راه‌اندازي و كار با دوربين‌هاي سوني به نسبت ساير دوربين هاي تحت شبكه راحت‌تر بوده ولي قيمت بسيار بالاي اين دوربين‌ها باعث شده سهم آن‌ها از بازار نيز به همان ميزان كاهش يابد.

10. پاناسونيك

برند پاناسونيك (Panasonic) نيز از ديگر برند‌هاي معروف و بسيار قديمي در حوزه‌ي محصولات صوتي و تصويري است كه احتمالا اسم آن را به دفعات بر روي لوازم خانگي شنيده‌ايد. اين شركت ژاپني در ابتدا به عنوان شركتي كوچك و در سال 1918 در اوساكاي ژاپن فعاليت خود را آغاز كرد و با گذشت بيش از يك قرن، امروزه از مشهورترين برندهاي توليد لوازم ديجيتال محسوب مي‌شود. اگرچه پاناسونيك معمولا در حوزه‌ي محصولات صوتي پيشرو بوده، ولي دوربين‌هاي مدار بسته‌ي پاناسونيك نيز كه عموما از نوع دوربين‌هاي تحت شبكه (IP) هستند، از كيفيت بالا و قابليت‌هاي فراوان و متنوعي برخوردارند. به هر حال اين دوربين‌ها به دليل قيمت بالا نتوانسته‌اند بخش مهمي از بازار را در ايران و جهان به خود اختصاص دهند.

كلام آخر

به طور كلي مي‌توان گفت كه در بين بهترين دوربين‌هاي مدار بسته، برند هاي توليد كشور چين به دليل قيمت اقتصادي و كيفيت قابل قبول، و همچنين عرضه‌ي بالا در مقياس تقاضاي جهاني، توانسته‌اند بخش اعظم بازار دوربين‌هاي مدار بسته و تجهيزات امنيتي را به خود اختصاص دهند. در كشور ما نيز به دلايل اقتصادي و همچنين به دليل دسترسي بيشتر به اين محصولات با تنوع بالا، عمده‌ي بازار دوربين‌هاي مدار بسته به محصولات هايك ويژن اختصاص داشته و اين برند توانسته نيازهاي خانگي، تجاري و صنعتي را پاسخگو باشد. برندهاي هايلوك، تي‌وي‌تي و داهوآ نيز با نصب و پياده‌سازي راحت و كيفيت قابل قبول در مقابل قيمت مناسب، پس از محصولات هايك ويژن توانسته‌اند بخشي از بازار ايران را به خود اختصاص دهند، در حالي كه محصولات اروپايي به دليل قيمت بالا، عرضه‌ي پايين و همچنين دسترسي محدود، سهم بسيار پاييني از بازار را تصاحب كرده‌اند.

 

 

بيشتر بخوانيد:   هايك ويژن    نصب دوربين مدار بسته     تي وي تي  دوربين مداربسته

 

  • قابليت هايي ايجاد كنيد تا بارها و بارها برنده شويد

مفهوم اول اين است كه يك ساختار با ثبات ايجاد كنيد تا استارت آپ شما سهم بازار رقبا را بربايد و در اختيار خود در بياورد. به طور مثال اين چهار قابليتي است كه اپل در سه بازار پخش كننده هاي MP۳، تلفن هاي هوشمند و تبلت ها پياده كرد:

article_image_one_132.jpg

برتري طراحي: همه مي دانيم كه استيو جابز وسواس عجيبي روي ظرافت و زيبايي محصولات اپل داشت. او هميشه از اين موضوع اطمينان حاصل مي كرد كه محصولات مختلف به راحتي با هم كار خواهند كرد. توجه جابز به جزئيات باعث مي شد مصرف كنندگان تمايل بيشتري به محصولات اپل پيدا كنند.

جادوي بازاريابي: اپل تبليغات به يادماندني اي دارد. استيو جابز يكي از بهترين مجري هاي معرفي محصولات جديد بود و فروشگاه هاي اپل هميشه كاربران را با ارائه خدمات عالي خوشحال مي كنند.

ساختار اكوسيستم: جابز در ايجاد محتوا و خدمات كه باعث مي شد خريداران مايل به خريد محصولات سخت افزاري مي شدند، بسيار سرآمد بود. نمونه بارز آنها آيتيونز و اپ استور است.

بهره وري زنجيره اي تامين: به لطف تيم كوك اپل توانست به خوبي يك زنجيره تامين قطعات در هنگ كنگ – فاكسكان- بسازد به همين دليل هزينه ساخت محصولات تا حد بسياري پايين آمد. در نتيجه تا ۷۰ درصد سود ناخالص و ۴۴٪ حق بيمه بيشتر از ديگر رقبا دارد.

اپل قادر به اعمال و اصلاح اين قابليت ها براي گرفتن سهم در اين سه بازار بزرگ است. بازاري كه پيش از اپل هم وجود داشت ولي اين شركت نقش بسيار پر رنگي در اعمال تغييرات در آن ايفا كرد.

  • حفظ حركت چرخه ارزش

مفهوم دوم چرخه ارزش” است كه استيو جابز به آن مسلط بود. يك شركت براي يك عملكرد برتر بايد بتواند حركت چرخ استراتژي را از طريق سه فرآيند مجزا حفظ كند:

ايجاد ارزش: به زبان ساده يعني طراحي و بازاريابي محصولات به گونه اي باشد كه كاربران نيازهاي خود را در آنها ببينند و متعاقبا آنها را مشتاق تهيه آن محصولات كند.
جذب ارزش: مورد دوم يعني قيمت ها را تا حد كافي (و نه بيشتر) بالا نگه داريم كه يك بازگشت سرمايه مطمئن براي سهامداران، حقوق كارمندان و تامين كنندگان داشته باشيم و همچنين بتوانيم محصولات جديد اختراع كنيم.
تجديد ارزش: يك شركت براي اينكه بتواند همچنان از رقبا جلوتر باشد بايد همواره سيگنال هاي بازار را دريافت كند. چرا كه نيازهاي مشتريان تغيير مي كند و بايد زودتر از ديگر شركت ها پاسخگوي كاربران باشد.

اپل تا زماني كه استيو جابز در قيد حيات بود، چرخه ارزش را فرا گرفت. با وجود اينكه نزديك به سه سال است كه تيم كوك مسئوليت اپل را به عهده گرفته، حركت اين چرخه متوقف نشده. اما متاسفانه به باور خيلي تحليلگران، اپل در تجديد ارزش دچار مشكل شده است. شايد تيم كوك در آينده به همه ثابت كند كه اين تصور اشتباه است.
اما در عين حال شما بايد اين سه درس را براي موفقيت فرا بگيريد: اول قابليت هاي استارت آپ شما بايد اثبات شود و مراحل ايجاد ارزش و فرايند هاي جذب ارزش را طي كنيد.
سپس شما بايد قابليت ها را در به نقاطي اعمال كنيد تا در تجديد ارزش بيشترين ارزش را پيدا كنند. مانند اپل كه ارزش ساخته شده توسط آيپاد را با موفقيت به آيفون منتقل كرد.
در نهايت بايد گفت اگر شركت شما حركت چرخه استراتژي را متوقف كند، منجر به شكست شما و استارت آپ تان خواهد شد.

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

تبليغات ميان متني

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 [ ۱ ]