تعمیر درب پارکینگ
ارسال پیامک انبوه
طراحی سایت رایگان
تور داخلی ارزان
خرید آهن
Seo Seo .

Seo

استفاده از شبكه هاي اجتماعي براي افزايش فروش

 

 

توصيه هايي براي بالا بردن ميزان فروش از طريق شبكه هاي اجتماعي

با همه گير شدن شبكه ‏هاي اجتماعي شركت ها نسبت به اين رسانه ها و پيام هاي كاربران در مورد محصولات حساس تر شده اند و در تلاش هستند تا با استفاده از نظرات مثبت و منفي كاربران در جهت رفع نقاط ضعف و تقويت نقاط مثبت خود هستند. در طي تحقيقاتي در مورد شبكه هاي اجتماعي اين نتايج زير به دست آمد:

 • 59 درصد از مشتريان تجربيات خود را در مورد پشتيباني شركت ها به نمايش ميگذارند.
 • 72 درصد از شركت كنندگان، پيش از خريد محصول، سياست هاي حمايت از مشتري شركت ها را مطالعه و مورد بررسي قرار مي دهند.
 • حداقل 84 درصد از شركت كنندگان، سياست هاي حمايت از مشتري را در نظر گرفته و آنها را در تصميم گيري براي خريد مورد بررسي قرار مي دهند.
 • 74درصد از اين افراد شركت ها و برندها را براساس نظرات و تجربيات شخصي ديگران كه در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك گذارده اند، انتخاب مي كنند.
 • 81 درصد از شركت كنندگان بر اين باورند كه بلاگ ها، سيستم هاي ارزش دهي و تالارهاي گفتگو مي توانند ديد بهتري در مورد خدمات پشتيباني مشتريان ارائه دهند. اما با اين وجود كمتر از 33 درصد اين افراد معتقدند صاحبان كسب و كار نظر مشتريان را جدي خواهند گرفت.

با افزايش استفاده از شبكه هاي اجتماعي براي به اشتراك گذاري نظرات ديگران، كار شركت ها و كيفيت خدمات دهي آنها با چالش هاي زيادي روبه رو خواهد شد. با اين وجود ديگر شركت ها نمي توانند براحتي از كنار نظرات منفي كاربران بگذرند، چرا كه در اين صورت اعتبار و شهرت شركت خدشه دار شده و رو به افول خواهد گذاشت.

تبليغات درون متني/

اگر تمايل داريد براي شركت خود اقدام به طراحي سايت ارزان كنيد پيشنهاد مي كنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحي سايت فروشگاهي  و  طراحي سايت شركتي را مطالعه كنيد. من به شما پيشنهاد مي كنم خدمات طراحي سايت پيام آوا را براي اين كار نگاه كنيد. شركت پيام آوا بهترين و با كيفيت ترين خدمات طراحي سايت را در قالب طراحي سايت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه مي كند.

تبليغات درون متني

از اين رو مديران شركت ها بايد به دنبال افزايش فعاليت هدفمند خود در اين رسانه ها به منظور بالا بردن ميزان ترافيك وب سايت و تبليغات محصولات خود هستند. در اين رابطه ما توصيه هايي را براي بالا بردن ميزان فروش با استفاده از رسانه هاي اجتماعي در زير آورده ايم:

1. برنامه ريزي و زمانبندي مناسبي براي تبليغات خود داشته باشيد:

دلايل برنامه ريزي در تبليغات در رسانه هاي اجتماعي را مي توان اينگونه بيان كرد.

 • صرفه جويي در زمان
 • ساده تر شدن كارها
 • انجام سريعتر كارها

بنابراين سعي كنيد بر روي يك يا چند فعاليت تمركز كنيد تا بتوانيد آنها را بهتر و سريعتر و كارآمدتر انجام دهيد.

2. براي استفاده از رسانه‏ هاي اجتماعي هدف داشته باشيد

بسياري از افراد بر پر كردن وقت خود از اين رسانه استفاده ميكنند اما شما سعي كنيد هدفمند از اين رسانه استفاده كنيد و از كاربران اين رسانه ها براي جذب مشتري و افزايش ترافيك وب سايت استفاده كنيد. در ابتدا اين كار زمان زيادي نياز دارد اما بعد از اينكه مشتريان به سطح معقولي برسند ديگر نيازي نيست وقت زيادي را صرف اين كار كنيد.

3. محدوده تمركز خود را كمتر كنيد

براي شناخت اينكه كدام رسانه ارتباط جمعي مناسب تر است ترافيك ورودي به وب سايت را بررسي كنيد و رسانه اجتماعي صحيحي را انتخاب نماييد. شما همچنين مي توانيد فعاليت رقباي خود را نيز مورد مطالعه قرار دهيد. تمركز بر روي كاربران خاصي داشته باشيد و سعي كنيد تبليغات خود متناسب با نوع محصول، سن، جنس، درآمد، محل زندگي و... باشد.

4. تحليل رسانه هاي اجتماعي خود

به منظور اطلاع دقيق از سوالات و كامنت هاي مخاطبان خود در زمانيكه وقت چك كردن رسانه هاي اجتماعي خود را نداريد مي توانيد از ابزاري نظير mention.com استفاده كنيد.

5. متنوع باشيد

پست هاي تكراري و يكنواخت حالت كسل كنندگي را در مشتريان ايجاد كرده و از رغبت آن ها براي ديدن و توجه كردن به تبليغات شما مي كاهد.

6. با محتواي مناسب سعي كنيد احساسات كاربران را تحريك كنيد

تحريك احساسات كاربران باعث به اشتراك گذاري بيشتر تبليغات در بين افراد مي شود در هنگام توليد محتوا براي تبليغات خود به اين مسئله توجه داشته باشيد.

7. تعامل با كاربران را بيشتر كنيد

شما با فراهم آوردن مسابقات تعامل خود را با كاربران بيشتر كنيد و باعث شويد كه آنها از تجربيات خود بيشتر حرف بزنند.

8. فرهنگ مردم را در تبليغات در نظر بگيريد.

فرهنگ مردم هر كشور و حتي در داخل كشورها متفاوت است. بنابراين بايد در تبليغات خود اين مسئله را توجه داشته باشيد.

9. براي تبليغات در رسانه هاي اجتماعي استراتژي داشته باشيد

سعي كنيد در بيان تبليغات خود اهداف واضح، مخاطبين مشخص، سياست رسانه اجتماعي و... براي شما روشن باشد. بدون داشتن يك استراتژي وقت و هزينه خود را هدر خواهيد داد.

10. تمركز و نظم در رسانه هاي اجتماعي

در ابتداي كار سعي كنيد كه بر روي يك رسانه اجتماعي تمركز كنيد و بعد از آن فعاليت خود را بر روي رسانه هاي متعدد گسترش دهيد. ارسال پيام هاي تبليغاتي ناهماهنگ در رسانه هاي متنوع شما را خسته و به مرور باعث عدم جذب شدن كاربران و بي اعتمادي آنان مي شود.

11. بيش از حد از برند خود صحبت نكنيد

كاربران اين حق را دارند تا از محصولات و خدمات شما اطلاعاتي داشته باشند و همچنين سعي كنيد با مطالبي احساس نزديكي خود با كاربران را بالا ببريد. در واقع شما مي توانيد از قانون 5-3-2 استفاده نماييد. 5 مورد محتواي مرتبط اما از سوي ديگران، 3 مورد محتواي مرتبط از سوي خودتان، 2 مورد هم مطالب سرگرم كننده.

تبليغات ميان متني

سئو سايت براي موتورهاي جست و جو و همچنين  تبليغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترين روش ها براي بيشتر ديده شدن سايت شما به حساب مي آيد. شركت پيام آوا خدمات طراحي سايت تهران و سئو را با مناسب ترين قيمت به شما ارائه مي دهد. بازاريابي و تبليغات به ركن اساسي جامعه امروز ما تبديل شده است.

تبليغات ميان متني


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۲:۱۲ توسط:پدرام موضوع:

بازاريابي اپليكيشن موبايل

اپليكيشن موبايل نرم افزاري براي استفاده كاربران گوشي ها موبايل مي باشد. طراحي و تبليغات اين نوع از نرم افزارها كمي متفاوت از ديگر نرم افزارها مي باشد. در ادامه به چند نكته كليدي در اين رابطه اشاره خواهيم نمود.

 1. براي تبليغ اپليكيشن خود يك سايت طراحي كنيد:براي اين مورد كافي است كه كليد واژه و محتواي سايت خود را طوري طراحي كنيد كه در موتورهاي جستجو رتبه بالايي را داشته باشد. طراحي سايت هاي يك صفحه اي يا دو صفحه اي براي اين كار كافي مي باشد، در سايت فوق از امكانات اپليكيشن بنويسيد و در مورد نيازهاي كاربران كه اپليكيشن فوق آنها را برطرف مي كند توضيح دهيد.
 2. وبلاگ تشكيل دهيد: سعي كنيد كه در وبلاگ خود تمام ويژگي هاي اپليكيشن خود را صادقانه بيان كنيد. داشتن وبلاگ همچنين با رعايت اصول سئو رتبه وبلاك خود را بالا ببريد. همچنين ميتوانيد براي اپليكيشن خود مطالبي قرار دهيد و از اين طريق مخاطبان خود را جذب نمائيد. دريافت بازخوردهاي كاربران از طريق وبلاگ و نقطه نظرات آنها مي تواند به شما كمك زيادي در جهت بهبود اپليكيشن و همچنين برطرف كردن نقاط ضعف آن بكند.
 3. استفاده از شبكه هاي اجتماعي: به كاربران اپليكيشن خود اين امكان را بدهيد تا تغييرات جديدي را كه در اپليكيشن انجام مي دهيد را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك بگذارند. يك صفحه اختصاصي براي اپليكيشن خود در فيسبوك باز كنيد. بسياري از افراد ايراني عضو فيس بوك، اينستاگرام و تلگرام هستند و اين موضوع باعث مي شود در بين هموطنان خود بيشتر جا باز كنيد. در ايستاگرام هم تصاويري از اپليكيشن خود تهيه و قرار دهيد و آن را به افراد مختلف معرفي كنيد.
 4. تبليغات درون اپليكيشني:در اين روش براي تبليغ اپليكيشن خود ميتوانيد اپليكيشن خود را در ديگر برنامه هاي مرتبط تبليغ كنيد.
 5. براي تبليغ اپليكيشن خود ويدئوهاي تبليغاتي تهيه كنيد.با بالا رفتن سرعت اينترنت بسياري از شركت ها به تبليغات موبايلي روي آورده اند. تبليغات موبايلي شما ميتواند در سويس هاي بخصوص و يا حتي در اپليكيشن هاي ديگر منتشر شود.
 6. طراحي اپليكيشن خود را بعد از مدتي تغيير دهيد و بر اساس نظرات و نيازهاي كاربران نسخه هاي جديدتر را طراحي كنيد و آنها را بهبود دهيد، سعي كنيد با كاربران اپليكيشن در ارتباط باشيد و از نظرات سازنده آنها استفاده لازم را ببريد.
 7. اگر تبليغات اپليكيشن خود را در رسانه هاي گروهي انجام ميدهيد سعي كنيد چند روز قبل از انتشار آگهي نسخه آزمايشي آن را به اشتراك بگذاريد.
 8. قبل از انتشار اپليكيشن احساس كنجكاوي كاربران را برانگيزيد تا به جمع آوري اطلاعات در مورد اپليكيشن و كاربردهاي آن بدست آورند.
 9. اپليكيشن خود را دو نسخه اندرويد و IOS تهيه كنيد: با تهيه اپليكيشن خود در دو نسخه مي توانيد كاربران بيشتري براي اپليكيشن خود بيابيد، در صورتي كه امكان تهيه اپليكيشن با هر دو سيستم عامل را نداريد، اولويت را بر اساس تعداد كاربران هدف مشخص نماييد.
 10. نيازهاي كاربران اپليكيشن موبايل را بسنجيد و از امكاناتي كه دوست دارند به اپليكيشن ها اضافه شود پرس و جو كنيد.
 11. اپليكيشن موبايل خود را ساده طراحي كنيد. اصولاً در دنياي امروز كاربران به دنبال سادگي هستند.

بازاريابي اپليكيشن موبايل نيز مانند بازاريابي و معرفي وب سايت هاي اينترنتي اهميت زيادي دارد و اميدواريم كه با انجام موارد فوق بتوانيد نتيجه لازم را جهت معرفي اپليكيشن موبايل خود به كاربران هدف دريافت كنيد. در نظر داشته باشيد كه طراحي اپليكيشن موبايل شامل نكات زيادي است كه از بين آنها در نظر گرفتن نياز كاربران و نكات تجربه كاربري در اولويت قرار دارند و اگر اپليكيشن شما ساده و كاربر پسند نباشد، عملا هزينه اي كه بابت بازاريابي و تبليغات انجام خواهيد داد شما را به نتيجه لازم نخواهد رساند.


 

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي چيست؟  يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

تبليغات ميان متني

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۰:۴۹ توسط:پدرام موضوع:

روانشناسي بازاريابي اينترنتي

 

 
روانشناسي علم شناخت روحيات افراد و پيش بيني رفتار آنها و ارائه راهكار درست براي اتخاذ تصميمات و نهايتاً تاثيرگذاري بر آنها مي باشد. با توجه بر همين اساس مي توانيم رفتار خريد مشتريان را بررسي كرده و از رفتار آنها براي افزايش ميزان خريد و نتيجه وفادار كردن آنها ميتوان بهره برد. در زير به نكاتي اشاره ميكنيم كه ميتواند با اتخاذ آنها براي وفادار كردن مشتريان و افزايش فروش خود بهره ببريد. در اين مقاله به نكات روانشناسي بازاريابي اينترنتي مي پردازيم.

1- شفاف باشيد:

انسان ها از سردگم شدن بيزارند. سعي كنيد آگهي هاي خود را به صورت شفاف بنويسيد. قبل از اينكه آگهي يا محتوايي را تهيه مي كنيد جوانب مختلف آن را تجزيه و تحليل كرده و از اثراتي كه بر ذهن و احساس مشتري ميگذارد مطلع شويد. سه اصلي كه در يك آگهي بايد در نظر داشت:
• شفافيت و تأثيرگذاري آگهي به ميزاني باشد كه مشتري را متقاعد به خريد كند.
• خوانندگان با خواندن آگهي احساس اطمينان بدست آورند.
• آگهي ها تقارن و نظم داشته باشند.

2- حس كنجكاوي مشتريان را برانگيزيد:

متن آگهي را طوري انتخاب كنيد كه حس كنجكاوي مشتريان را برانگيخته و آنها را به سمت كليك بر روي آگهي و خواندن آن ترغيب كند و در مورد آن آگهي بيشتر بداند.

3- القاي حس رضايت به مشتري:

آگهي خود را به نوعي تهيه كنيد اين احساس را به مشتري القا كند كه مطمئناً از خريد خود راضي خواهيد بود. مثلا داشتن گارانتي يا تعويض قطعات و استرداد كالا مي تواند بر روي مشتريان تاثير بگذارد.

4- ارتباط مستمر با مشتريان:

با مشتريان قديمي و سابق خود همواره در ارتباط باشيد و سعي كنيد ارتباط خود را بيش از پيش با مشتريان گسترش دهيد.

5- مردم خريد كردن را دوست دارند:

شايد تصور اشتباه در بين مردم اين است كه نبايد به مردم در خريد كردن اجبار كرد و يا به آنها چيزهايي فروخته شود. در صورتيكه انسان ها از تجربه هاي جديد در خريد كردن لذت ميبرند. سعي كنيد در خريد كردن محصولات به مشتريان خود كمك كنيد و پيشنهاد ارائه دهيد و با رعايت انصاف و احترام با آنها برخورد كنيد.

 


روانشناسي بازاريابي اينترنتي

6- به رفتار تقليدگرايانه مردم توجه كنيد:

بسياري از افراد در خريد كردن از يكديگر تبعيت ميكنند بخصوص در مواردي كه عدم اطمينان وجود داشته باشد افراد سعي ميكنند تا با راهنمايي گرفتن از يكديگر به خريد كردن اقدام كنند. طي تحقيقاتي كه در يكي از سايت ها براي استفاده از پنكه به جاي تهويه مطبوع صورت گرفت توصيه گروهي از همسايگان كه 77 % از پنكه استفاده ميكردند نتيجه اي بهتر از اينكه با خريد پنكه هزينه كمتري را پرداخت ميكنيد شد.

7- پيشنهادهاي خود را محدود كنيد:

بسياري از مردم بر اين باورند كه افزايش تنوع محصولات باعث افزايش فروش خواهد شد اما طي تحقيقاتي كه از سوي Sheena Iyengar  استاد دانشگاه كلمبيا صورت گرفته است نه تنها با افزايش تنوع محصولات فروش بيشتري نداشته اند بلكه نتيجه اي برعكس به ارمغان داشته است. سعي كنيد به جاي اينكه طيف وسيعي از محصولات را ارائه دهيد بر روي يك ويژگي هاي خاص يك محصول تكيه كرده و به پرسش هايي كه در رابطه با آنها پرسيده مي شود پاسخ دهيد. البته اين به معني اين نيست كه از محصولات ديگر دست كشيده شود بلكه شما مي توانيد آن محصولات را جزء پيشنهادهاي ديگر قرار دهيد.

8- به سوالات مشتريان پاسخگو باشيد:

سعي كنيد به سوالات مشتريان خود پاسخگو باشيد چرا كه عدم پاسخگويي به سوالات، باعث مي شود مشتريان احساس كنند كه به آنها بي احترامي شده و اقدام به ترك سايت شما كنند.

9- سعي كنيد محصولات خود را به صورت بسته كامل ارائه دهيد.

تجربيات نشان داده اند كه فروش محصولاتي كه به صورت بسته بندي و مكمل هستند آسانتر مي باشد نسبت به فروش قطعات به صورت جداگانه مي باشد.

10- با مشتريان خود ارتباط حسي برقرار كنيد:

سعي كنيد داستان هايي از موفقيت و شكست خود و ديگران در زندگي و كارتان را ارائه دهيد. بيشتر انسان ها از شنيدن اين داستان ها احساس همدردي بهتري ميكنند و تاثير عميق تري را بر آنها ميگذارد تا اينكه با آمار و ارقام منطقي بخواهيد از كارتان تعريف كنيد.


در پايان اينكه مطالبي كه در حوزه روانشناسي در حوزه بازاريابي اينترنتي گفته شد روش هايي مكمل بوده كه بايد در زمان و موقعيت مناسب خود اتخاذ گردد. بنابراين نبايد به روش هاي بالا به عنوان يك روش مجرد و تنها پرداخته شود.

 

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

تبليغات ميان متني

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۹:۳۹ توسط:پدرام موضوع:

نكاتي براي سئو سايت

 

انواع سئو

سئو به سه نوع كلاه سفيد (white hat SEO) ، كلاه سياه (Black hat SEO) و كلاه خاكستري (Gray hat SEO) تقسيم مي شود كه خيلي خلاصه در مورد دو موضوع سئو كلاه سياه و كلاه خاكستري توضيح ميدهيم تا جايگاه سئو كلاه سفيد نسبت به آنها روشن شود. اما قبل از اين موضوع لازم است توضيح دهيم كه سئو كار كلاه سفيد، شخصي است كه بر اساس توصيه ها و قوانين گوگل كار سئو را انجام مي دهد و به همين خاطر هرگز در طول زمان به مشكل برنخواهد خورد و سايت او دچار جريمه گوگل نمي شود، اما در طرف مقابل سئو كار كلاه سياه فردي است كه با استفاده از روش هاي خلاف و غيرقانوني سعي مي كند رتبه سايت خود را بهبود دهد و گوگل با چنين افرادي مبارزه مي كند، سئو كار كلاه خاكستري فردي است كه نه به طور كامل از سئو سفيد و نه به طور كامل از روش هاي سئو سياه استفاده مي كند، بلكه بين اين دو روش قرار دارد و به صورت محتاطانه از روش هايي استفاده مي كند كه بتواند رتبه سايت خود را بهبود بخشد.

 

 

تكنيك هاي سئو سفيد

تبليغات درون متني/

اگر تمايل داريد براي شركت خود اقدام به طراحي سايت ارزان كنيد پيشنهاد مي كنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحي سايت فروشگاهي  و  طراحي سايت شركتي را مطالعه كنيد. من به شما پيشنهاد مي كنم خدمات طراحي سايت پيام آوا را براي اين كار نگاه كنيد. شركت پيام آوا بهترين و با كيفيت ترين خدمات طراحي سايت را در قالب طراحي سايت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه مي كند.

تبليغات درون متني

سئو كلاه سياه چيست؟

سئو شامل يك سري قوانين است كه برخي از آنها به صورت مستقيم يا غير مستقيم از طرف خود موتورهاي جستجو (مخصوصا گوگل) اطلاع رساني شده است و برخي از آنها نيز در طي تجربياتي كه كاربران و متخصصان در استفاده از اين موتورهاي جستجو داشته اند كشف و اعلام شده است. اگر گاهي مشاهده مي‌كنيد كه اطلاعات متضادي در مورد سئو توسط متخصصان بيان مي‌شود، به اين خاطر است كه بسياري از اين اطلاعات تجربي اند و گاهي در اين تجربيات خطاهايي رخ مي‌دهد.
سئو كلاه سياه قصد دارد با روش‌هايي ابتكاري، از اين قوانين سوء استفاده كند و آنها را دور بزند. به طور مثال، چند سال قبل كه گوگل اهميت ويژه‌اي براي تراكم كلمه كليدي در متن قائل بود و به شاخص هاي ديگر توجه چنداني نداشت، افرادي كه به سئو كلاه سياه مي‌پرداختند، صفحاتي در سايت‌ها قرار دادند كه صرفا حاوي يك سري كلمه كليدي بود و هيچ دانش خاصي را به خواننده منتقل نمي‌كرد. اما نكته مهم اين است كه سئو كلاه سياه اگرچه در زمان كمي باعث رشد سريع شما مي‌شود، با بهبود الگوريتم هاي گوگل، به همان سرعت باعث سقوط شما خواهد شد. لذا اين روش براي كسب و كارهايي كه قصد كار بلند مدت دارند توصيه نمي‌شود.

 

سئو كلاه خاكستري چيست؟

افرادي كه از روش هاي سئو كلاه خاكستري استفاده مي‌كنند، نه به طور كامل از روش هاي سئو كلاه سياه پيروي مي‌كنند و نه به طور كامل پيرو مكتب سئو كلاه سفيد هستند، بلكه سعي مي‌كنند با ايجاد راه‌هاي ميان‌بر، كمي به روند سئو سرعت ببخشند. به طور مثال شما ممكن است براي ساخت بك‌لينك اقدام به ايجاد چند وبلاگ فرعي كنيد و مدام از همه مطالب آنها به سايت خودتان لينك دهيد، انجام اين كار به تعداد بالا باعث مي شود كه از ديد گوگل به عنوان سئوكار كلاه سياه شناخته شويد، اما انجام اين كار به تعداد محدود شما را به عنوان يك سئو كار كلاه خاكستري معرفي مي كند.

 

سئو كلاه سفيد

 

سئو كلاه سفيد به چه معناست؟

و اما سئو كلاه سفيد كه موضوع اصلي اين مطلب است و جزئيات كامل آن را در ادامه توضيح مي‌دهيم، از اين قرار است كه شما اصولا مطلب را براي مخاطب مي‌نويسيد و در پي آن زماني كه مخاطب، مطلب شما را بپسندد، موتور جستجو نيز شما را شناسايي خواهد كرد چرا كه اگر شما در خدمت مخاطبانتان باشيد، موتورهاي جستجو نيز در خدمت شما خواهند بود. حال در اين راستا يك سري اصول و استاندارد نيز به دست آمده است كه در ادامه توضيح داده شده اند.

سئو كلاه سفيد شامل چه مواردي مي شود؟

1- استفاده صحيح از تگ ها و متا تگ ها

در كدنويسي سايت بايد تگ h1, h2, h3 , h4 , h5 و تگ h6 را به طور مناسبي با استفاده از كلمات كليدي هر صفحه و همچنين عناوين مهم موجود در هر صفحه تكميل كنيد. البته اگر كدنويس هم نباشيد و سايت شما با استفاده از وردپرس ساخته شده باشد، خود وردپرس اين كار را براي شما انجام مي‌دهد. غير از تگ هايي كه ذكر شد، متا تگ توضيحات (Meta description tag) و تگ Alt كه مربوط به توضيحات تصاوير است نيز وجود دارند كه بايد به طور صحيح و استاندارد تكميل شوند. از تگ عنوان (Title tag) هم غافل نشويد كه سايت شما را به موتورهاي جستجو معرفي مي‌كند.

سعي كنيد تا جايي كه ممكن است متا تگ توضيحات را طوري بنويسيد كه علاوه بر توصيف محتواي آن صفحه، كاربر را ترغيب كند كه وارد آن صفحه بشود چرا كه اگر آن صفحه از سايت شما در سرچ موتورهاي جستجو جايگاهي كسب كند، در ادامه عنوان صفحه (كه همان تگ Title است) ، متن موجود در متا تگ توضيحات هم نمايش داده مي‌شود.

2- توليد محتواي باكيفيت و استاندارد

شايد بتوان گفت مهم ترين مورد در سئو كلاه سفيد، محتواي با كيفيت است. نكات بسيار زيادي در مورد يك محتواي استاندارد وجود دارد. در گذشته گفته مي‌شد كه مطالب هر صفحه بايد كوتاه باشد تا خواننده از مطالعه آن خسته نشود اما در اين سال ها به نظر ميرسد صفحاتي كه داراي متني حاوي بيش از 1000 كلمه هستند، راحت در موتورهاي جستجو جايگاه به دست مي‌آورند. البته همه نكاتي كه ما در سئو كلاه سفيد بيان مي‌كنيم با اين پيش فرض است كه شما قبل از هر چيز به مفيد بودن محتوا براي كاربرانتان توجه مي‌كنيد، چرا كه اگر همه اين نكات بيان شده را رعايت كنيد اما كاربران، شما را نپسندند موتورهاي جستجو نيز شما را نخواهند پسنديد.

بعد از تعدادي پاراگراف از يك تصوير زيبا ، جذاب و با كيفيت استفاده كنيد تا چشم كاربران از مشاهده حجم زياد و يكنواخت متن ها خسته نشود و مدت بيشتري را به مطالعه سايت شما بپردازند. اين مسئله كمك مي كند تا شاخصي با عنوان Time on site كه به طور مستقيم در سئو سايت شما موثر است، بهبود يابد. ضمنا در همين راستا توجه داشته باشيد كه تعداد خطوط هر پاراگراف را نيز بيش از حد افزايش ندهيد و بعد از هر چند خط از مطلبتان، يك تيتر جديد استفاده كنيد. چگالي و تراكم كلمه كليدي در متن نيز مهم است كه در اين مورد نيز اگر سايت وردپرسي داشته باشيد مي توانيد از پلاگين يوست كمك بگيريد. 

سعي كنيد در هر صفحه اي كه مي‌توانيد، از ويدئو استفاده كنيد چرا كه از دو جهت به سئو شما كمك مي‌كند. جهت اول اينكه مشاهده ويدئو توسط كاربران باعث مي‌شود Time on site افزايش پيدا كند و جهت دوم اينكه گفته مي‌شود جدا از اينكه ويدئو ديده مي‌شود يا خير، همين كه يك ويدئو در سايت خود قرار داده ايد، از نظر موتورهاي جستجو ارزشمند است و نشان مي‌دهد كه شما براي غني سازي مطالب سايت خود تلاش كرده‌ايد. از آن جهت كه توليد ويدئو معمولا كار بسيار پرهزينه اي است، پيشنهادي براي صرفه جويي در اين هزينه ها براي شما داريم. ارزان ترين راه براي داشتن چند ويدئو در سايت اين است كه اقدام به دانلود ويدئوهاي مرتبط از سايت يوتيوب كنيد و بر روي آنها زيرنويس و آدرس سايت خود را ثبت و منتشر كنيد. توجه كنيد كه ويدئو ها را به صورت پخش آنلاين و غير قابل دانلود در سايتتان قرار دهيد، چرا كه اگر آن را صرفا در قالب فايل قابل دانلود منتشر كنيد، كاربر بعد از دانلود آن از سايت شما خارج مي‌شود و كمك آنچناني به سئو سايت شما نخواهد كرد.

از قرار دادن فايل هاي قابل دانلود در مطالب هم غافل نشويد. در اين مورد هم روشي به شما توصيه مي‌كنيم كه هم زمان كمي از شما مي‌گيرد و هم كارايي نسبتا خوبي دارد. توصيه مي‌شود همان مطلبي كه در قالب يك مقاله نگاشته ايد را در دو فايل Word و PDF ذخيره كنيد بعد آنها را با نام عنوان همان مطلب به علاوه عبارت Docx و PDF براي دانلود قرار دهيد. در بسياري از سرچ ها، كاربران به دنبال فايل هاي ورد و پي دي اف مي‌گردند و از آن جهت كه ما اين فايل ها را براي دانلود قرار داده ايم، شانس خوبي براي بازديد از سايت ما در اين سرچ ها وجود دارد.

در صفحات سايت خود از لينك دهي داخلي و خارجي استفاده كنيد. لينك دهي داخلي به اين معني است كه شما از يك صفحه از سايت به صفحه ديگري از سايت خودتان لينك دهيد و از خواننده دعوت كنيد آن صفحه را نيز مطالعه كند. اين نوع لينك دهي باعث مي‌شود هر كاربر، تعداد صفحات بيشتري از سايت شما را مشاهده كند كه اين اتفاق به طور مستقيم در محبوبيت شما در بين موتورهاي جستجو تاثير دارد. لينك دهي خارجي همانطور كه از اسم آن مشخص است، به اين معني است كه از سايت خود به سايت ديگري لينك دهيد كه اين كار باعث مي‌شود ربات هاي خزنده مربوط به موتورهاي جستجو، راحت تر بتوانند موضوع و محتواي صفحات سايت شما را بشناسند و اعتبار آن اعتماد كنند. سايت وب سئو كه در قسمت قبل معرفي شد، در بررسي لينك‌هاي داخلي (internal link) و لينك‌هاي خارجي (external link) نيز به شما كمك خواهد كرد و لينك هاي معيوب (Broken link) را معرفي مي‌نمايد تا اصلاح كنيد. 

 

 

 

توليد محتواي سئو شده

 

3- بك لينك هاي طبيعي

بك لينك (Backlink) زماني ايجاد مي‌شود كه سايت ديگري لينك شما را در يكي از صفحات خود قرار دهد و در واقع كاربران خود را به سايت شما ارجاع مي‌دهد. سايت هايي كه از روش هاي كلاه سفيد استفاده مي كنند، همواره بك لينك هاي طبيعي دارند، تصور اشتباهي كه نزد بسياري از وبمسترها وجود دارد اين است كه بك لينك ها بايد به صورت طبيعي توسط خود ما ايجاد شوند، بلكه مسئله اين است كه كاربران به صورت طبيعي بايد به سايت شما بك لينك دهند و زماني اين اتفاق مي افتد كه سايت شما كيفيت بالايي از نظر طراحي و محتوا داشته باشد. بايد در اين مورد صبور و پرتلاش باشيد و به طرف خريد بك لينك حركت نكنيد، مگر اينكه قصد داشته باشيد از روش هاي سئو كلاه سياه استفاده كنيد. يكي از سايت هايي كه تعداد بك لينك هاي سايت شما را نمايش مي‌دهد سايت الكسا است.

4- به اشتراك گذاشتن مطالب

مطالب سايت خود را در هر جايي كه دستتان مي‌رسد به اشتراك بگذاريد اما به اين پنج شبكه اجتماعي توجه ويژه اي داشته باشيد : گوگل پلاس ، يوتيوب ، فيس بوك ، توييتر و همچنين لينكدين . گفته مي‌شود كه اين شبكه هاي اجتماعي از اعتبار ويژه اي نزد گوگل برخوردار هستند. به اين نكته توجه داشته باشيد كه يوتيوب ، فيس‌بوك و توييتر در ايران فيلتر هستند و به همين دليل معمولا سايت ها و شركت ها به توليد محتواي تخصصي براي آنها اقدام نمي‌كنند، لذا اصراري وجود ندارد كه به دنبال جذب مخاطب در اين شبكه هاي اجتماعي باشيد، صرفا كافي است كه مطالب خود را در آن به اشتراك بگذاريد تا به سئو خود كمك كرده باشيد. در كنار اين موارد به آپارات، تلگرام و ساير امكانات موجود نيز توجه كنيد، درست است كه ارزش ويژه‌اي در نگاه گوگل ندارند اما كاربران ايراني بسيار زيادي در آنها در حال گشت و گذار اند كه ورود آنها به سايت شما باعث افزايش ترافيك و بهبود سئو خواهد شد.

5- سرعت سايت

كاربران بيشتر از چند ثانيه براي باز شدن سايت شما صبر نخواهند كرد چرا كه اطلاعاتي كه آنها نياز دارند معمولا در سايت هاي ديگر هم پيدا مي‌شود. پس تا جايي كه توان داريد بر سرعت سايت خود بيفزاييد. به نظر مي‌رسد بهترين راه آناليز سرعت سايت ، استفاده از ابزار تست سرعت خود گوگل با نام google page speed insights است كه البته متاسفانه اين ابزار هم به دليل نامعلومي فيلتر است. به هر حال ابزار معروف GTmetrix كه با آدرس اينترنتي gtmetrix.com قابل دسترس است، هم براي اين كار مناسب است و مي توانيد از آن استفاده كنيد. براي مطالعه بيشتر، مقاله "چگونه مشكل كندي سرعت سرور و وبسايت را برطرف كنيم؟" را بخوانيد.

6- ديتاهاي ساختار يافته (structured data)

داستان از اين قرار است كه شما با استفاده از انواع اسكيما (schema) كه توسط خود موتورهاي جستجو در سايت schema.org به طور كامل معرفي شده اند، محتواي سايت خود را كاملا دقيق به آنها معرفي كنيد تا درك صحيحي از سايت شما و مطالب آن داشته باشند. البته در صورتي كه شما اين كار را نكنيد هم اين ادراك حاصل مي‌شود اما يقينا كيفيت آن متفاوت خواهد بود و طبيعتا در جايگاه شما در سرچ موتورهاي جستجو نيز تاثير منفي خواهد گذاشت. براي مطالعه بيشتر، مقاله "Rich cards چيست و استفاده از آن چه مزيتي در سئو دارد؟" را بخوانيد.

 

 

سئو سفيد چيست

 

جمع بندي : سئو سفيد چيست؟

در نظر داشته باشيد كه به صورت خلاصه، هر كاري كه با ديد طولاني مدت و بر اساس بهبود تجربه كاربري اتفاق بيفتد، مي تواند به سئو سفيد سايت كمك كند، به عنوان مثال وقتي كه شما محتواي سايت را براي كاربران سايت مي نويسيد و محتواي مفيد و كاربردي توليد مي كنيد، از روش هاي سئو سفيد استفاده مي كنيد. اما اگر محتواي سايت را با اين هدف توليد مي كنيد كه صرفا براي روباتهاي موتورهاي جستجو جذاب باشد و اهميتي به كاربر نمي دهيد و مثلا از تكرار بي مورد كلمات كليدي و... استفاده مي كنيد، از سئو سياه استفاده كرده ايد. 

اميدواريم كه با مطالعه اين مقاله اطلاعات بيشتري در مورد سئو كلاه سفيد پيدا كرده باشيد و بتوانيد از طريق آن كسب و كار خود را رونق دهيد. نكته بسيار مهم ديگري كه در مورد سئو كلاه سفيد مطرح مي شود اين است كه همواره در كار سئو سايت سعي كنيد با شركت هايي همكاري داشته باشيد كه از روش هاي سئو سفيد استفاده مي كنند و بر اساس سئو كلاه سفيد فعاليت مي كنند تا روند رشد سايت شما در موتورهاي جستجو روندي مناسب و حرفه اي باشد.

 

تبليغات ميان متني

سئو سايت براي موتورهاي جست و جو و همچنين  تبليغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترين روش ها براي بيشتر ديده شدن سايت شما به حساب مي آيد. شركت پيام آوا خدمات طراحي سايت تهران و سئو را با مناسب ترين قيمت به شما ارائه مي دهد. بازاريابي و تبليغات به ركن اساسي جامعه امروز ما تبديل شده است.

تبليغات ميان متني

سئو داخلي (On-Page SEO) چيست و شامل چه مواردي مي شود ؟

 

سئو داخلي كه ارتباط مستقيمي با چگالي كلمات كليدي و متاتگ‌ها دارد، كليه اصولي است كه در داخل سايت براي دستيابي به نتايج بهتر در موتورهاي جستجو انجام مي‌دهيم. همه تلاش‌هاي سئو با هدف رسيدن به بهترين نتيجه در موتورهاي جستجو و افزايش ترافيك سايت انجام مي‌شود. الگوريتم‌هاي گوگل از دو فاكتور On-Page و Off-Page براي ارتقاي رتبه سايت استفاده مي‌كنند. 

سئو داخلي چيست؟

On-Page SEO كه به سئو پايه هم مشهور است شامل موارد مختلفي مثل محتوا، كدنويسي، پياده سازي فني، ساختار و نماي سايت مي‌شود. مديران وب سايت بايد تمام تلاش خود را بكار ببرند كه نتايج كار طراحي سايت و توليد محتوا براي موتورهاي جستجو بهينه سازي شود. اين فرآيند همان سئو داخلي است. سئو داخلي به دو بخش سئو تكنيكال (ساختاري) و سئو محتوا تقسيم مي‌شود. فرآيندهاي آن تنها روي رتبه گرفتن تمركز ندارند بلكه به بازاريابي اينترنتي موفق هم منجر مي شود. 

 

سئو داخلي چيست؟

 

نقش سئو داخلي در بهينه سازي چيست؟

تا زماني‌كه داخل سايت وضعيت مناسبي نداشته باشد نمي‌توان انتظار داشت سئو خارجي نتيجه بخش باشد. بنابراين بهينه سازي سايت بايد از داخل سايت شروع شود، پس از اينكه وضعيت داخل سايت به وضعيت مناسبي رسيد نوبت به سئو خارجي مي‌رسد. زماني كه كارشناسان وب به بررسي سايت‌هاي مشتريان مي‌پردازند، مشاهده مي‌كنند اغلب سايت‌ها حتي سايت‌هاي بزرگ و مشهور كشور در بخش داخلي خطاهاي بسياري دارند كه پيش از هر اقدامي بايد اين مشكلات اصلاح شود و پس از آن به سراغ ساير تكنيك‌هاي سئو برويم. اهميت اين موضوع از آنجا آشكار مي‌شود كه تا مشكلات داخلي سئو برطرف نشود كليه اقدامات خارجي بي اثر و يا اگر نخواهيم اغراق كنيم كم اثر خواهد بود. 

سئو داخلي شامل چه چيزهايي است؟

سئو تكنيكال 

مشكل ساختاري يا تكنيكال مسير حركت كاربر در سايت را مختل كرده و به سردرگمي او مي‌انجامد. دور از انتظار نيست كه چنين كاربري سايت را ترك كند و از خريد منصرف شود. در سئو تكنيكال تلاش مي‌شود اشتباهات برنامه نويسي برطرف شود تا كاربر به راحتي بتواند به آنچه نياز دارد دسترسي داشته باشد.

سئو محتوايي

ورود بازاريابان و نويسندگان حرفه اي به حوزه سئو، توليد محتواي تخصصي را وارد عرصه جديدي كرد. به اين ترتيب الگوريتم‌هاي گوگل متحول شدند و ارزش محتوا و بهينه سازي نوشتار چند برابر شد. در اين زمان بود كه بسياري از تكنيك‌هاي سئوي كلاه سياه از ميان رفت. 

مهم ترين پارامترهاي سئو داخلي در حوزه تكنيكال كدام است؟

در اجراي استراتژي لازم است يك سري از پارامترهاي تكنيكال را مد نظر قرار بدهيم. در زير به برخي از مهم‌ترين اين پارامترها اشاره مي‌كنيم:
•    استفاده متناسب و هوشمندانه از متاتگ‌ها
•    تعيين درست عناوين صفحات و بر اساس اصول سئو 
•    انتخاب ساختار مناسب براي لينك‌ها
•    استفاده از قالب‌هاي رسپانسيو
•    توجه به سرعت لود صفحات سايت
•    ثبت نقشه سايت در گوگل
•    توجه به لينك‌هاي داخلي صفحات

 

مهم ترين پارامترهاي سئو داخلي

 

براي سئو داخلي محتواي سايت چه كارهايي ضروري است؟

محتوا به صورت مستقيم در بازاريابي و رتبه سايت اثرگذار است. گوگل طي سال‌هاي اخير به محتوا اهميت زيادي داده و بارها به اين نكته تاكيد كرده است. الگوريتم هاي مختلفي مثل پاندا به جهت بررسي كيفيت محتواي مطالب تهيه شده اند. از اين رو لازم است اهميت ويژه اي براي سئوي محتوا قائل شويد. 
بزرگترين عاملي كه به رتبه سايت آسيب وارد مي‌كند و گوگل آن را جريمه مي‌كند محتواي كپي (Duplicate content) است. همچنين محتواهاي بي كيفيت (Thin Content) هم از سوي گوگل شناسايي شده و براي شما امتياز منفي به همراه خواهند داشت. 


براي ارتقاي كيفيت محتواي سايت لازم است اين نكات را جدي بگيريد:
•    به صورت مستمر به توليد محتواي ارزشمند و مناسب در حوزه كسب و كارتان بپردازيد.
•    كلمات كليدي را هوشمندانه انتخاب كنيد و به شكل مناسب و به تعداد كافي در متن بكار ببريد.
•    از عنوان و زير عنوان‌هاي جذاب و سئو شده استفاده كنيد.
•    كلمات كليدي را به اشكال مختلف و با هم خانواده هايشان در متن بكار ببريد.
•    محتوا را براي مخاطب توليد كنيد و براي موتورهاي جستجو بهينه سازي كنيد.
•    هر مقاله تنها و تنها يك تگ H1 خواهد داشت و در انتخاب ساير تگ‌ها هم دقت كنيد.
•    محتوا تنها متن نيست از اهميت تصوير و سئوي تصاوير غافل نشويد. 

 

سئو داخلي - وب24

 

يك صفحه سئو داخلي شده و ايده آل چه مشخصاتي دارد؟

•    محتوا اختصاصي و باكيفيت داشته باشد
•    محتوا يك موضوع يا شي را توضيح داده و هدف مشخصي داشته باشد
•    به صفحه Homepage  لينك داده شده باشد
•    به صفحه دسته بندي‌ها لينك داده شده باشه
•    عنوان صفحه با كلمات كليدي شروع شده باشد

آيا سئو داخلي كافي است؟

اگرچه سئو داخلي ركن بسيار مهم و تاثيرگذاري در سئو است اما به تنهايي كفايت نمي‌كند و علاوه بر داخل سايت، سئو خارجي هم لازم است مورد توجه قرار گيرد. در غير اين صورت نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد استراتژي‌هاي سئو موفق شود. نتايج مطلوب هميشه با تلاش فراوان به دست مي‌آيد. در صورتي‌كه سئو داخلي و خارجي سايت به صورت هم‌زمان از كيفيت مناسب برخوردار باشد، دستيابي به رتبه هاي برتر گوگل يك امر طبيعي خواهد بود.

منابعي براي مطالعه بيشتر در زمينه سئو و بهينه سازي سايت

http://seokar.royablog.ir/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۴:۲۹ توسط:پدرام موضوع:

بك لينك سازي به صورت كاملا حرفه اي

 

 

در چند سال اخير، توجه زيادي به مسئله لينك سازي و بك لينك شده است. در گذشته، مي‌توانستيد چند وبسايت ايجاد كرده و آنها را به وبسايت اصلي خود بك لينك دهيد. اما اين مسئله به اين دليل كه سبب دور زدن الگوريتم گوگل مي شد، در نتيجه توسط الگوريتم پنگوئن گوگل تمامي وبسايت‌هايي كه از اين شيوه و كلك استفاده مي‌كردند جريمه شدند. اگرچه گوگل تغييراتي در نحوه كار با بك‌لينك‌ها در هنگام بهينه سازي موتورهاي جستجو انجام داده است، اما همچنان بك لينك‌ها نقش خود را در رتبه بندي سايت‌ها در نتايج دارند. بنابراين گرفتن لينك به وب سايت خود، بخش مهمي از هر استراتژي مناسب SEO است؛ نه تنها اين لينك‌ها كمك به بهبود موقعيت نتايج شما مي‌كند، بلكه آنها مي‌توانند به شهرت برند و اعتبار دامنه كمك كنند. در صورتي كه بك لينك سازي به صورت درست انجام گيرد، باعث افزايش رتبه وب سايت در موتورهاي جستجو مي‌شود اما در غير اينصورت صدمات جبران ناپذيري به رتبه وبسايت وارد مي‌كند. حال، چگونه بايد براي وبسايت خود بك‌لينك‌هاي باكيفيت بگيريم؟ 

چگونه براي وبسايت خود بك‌لينك‌هاي باكيفيت و قوي بگيريم؟ 

1- لينك دادن به ديگران

 

لينك دادن به ديگران

 

قرار دادن لينك‌ها در محتواي خود به سايت‌هاي مرتبط ديگر مي‌تواند منجر به عمل متقابل (تبادل لينك) شود. به عنوان مثال، افرادي كه از طريق ابزارهايي مانند گوگل آناليتيكز نظارت مي‌كنند مي‌توانند ببينند چگونه ترافيك به صفحات آنها هدايت مي شود. لازم به ذكر است بك لينك گرفتن از وبسايت‌هايي كه داراي رتبه بالايي هستند ارزش دارد، بنابراين سعي كنيد محتواي عالي و باكيفيتي در وبسايت خود توليد كنيد. نكته ديگر كه بايد توجه شود اين است كه سعي كنيد از وبسايت‌هاي مرتبط با حوزه كسب و كار خود لينك بگيريد، به اين دليل كه خوانندگان هر دو يكسان هستند، احتمال بيشتري دارد به وبسايت شما نگاهي بياندازند. 

2- ايجاد پست‌هاي مهمان

 

 

پست مهمان

 

نوشتن پست‌هاي مهمان بر روي وبلاگ كه مرتبط با حوزه كسب و كار شما باشد، ميتواند به سادگي لينك‌هاي باكيفتي ايجاد كند. بنابراين شما بايد بتوانيد با استفاده از استراتژي خاص، مالكان وبسايت‌هاي مرتبط با حوزه كسب و كار خود را قانع كنيد كه بتوانيد حداقل يك پست در وبسايت آنها قرار داده و سپس شروع به لينك‌سازي و گرفتن لينك در داخل آن كنيد. اما بايد دقت كنيد صاحب سايت لينك شما را nofollow نكند تا بي‌ارزش شود. البته لازم به ذكر است كه برخي متخصصان سئو مي‌گويند كه پست‌هاي مهمان مانند گذشته ارزش زيادي را ندارند و حتي باعث جريمه شدن وبسايت مي‌شود. براي اطلاع بيشتر در مورد پست مهمان مقاله زير را در وب 24 دنبال كنيد.

3- كمك بخشي و مفيد بودن انجمن‌ها

 

مفيد بودن فروم

 

انجمن‌هايي كه مرتبط با حوزه كسب و كاري شما هستند مي‌توانند در هنگام ايجاد بك‌لينك‌هاي سئو مفيد باشند. اين امر بخصوص هنگامي كه شما بسيار مفيد و كمك كننده بر روي آن سايت‌ها هستيد صادق است. اين كار نه تنها باعث ايجاد لينك به دامنه شما مي شود، بلكه مي‌تواند اعتبار شما را به عنوان فرد حرفه‌اي در صورتي كه به افراد در انجمن‌ها كمك كنيد، افزايش دهد. بنابراين مي‌توانيد با قرار دادن پست‌ها و مطالب مربوط به وبسايت خود بك لينك مناسبي بگيريد. سايت‌هاي پرسش و پاسخ، همچنين مي‌توانند يك تجربه مشابهي در زمان كمك به افراد در رفع اشكال‌شان فراهم كنند. اين امر ممكن است چند ساعت در هفته ارزش داشته باشد تا سوالات آنها را بررسي اجمالي كنيد و تخصص خود را به افرادي كه نيازمند هستند، ارائه دهيد.

4- لينك‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي

 

لينك هاي شبكه هاي اجتماعي

 

شبكه‌هاي اجتماعي مي توانند نقش بسيار مهمي را در ايجاد بك‌لينك‌ها داشته باشند. از نظر بك لينك، شبكه‌هاي اجتماعي بيشترين امتياز را نسبت به ديگر استراتژي‌ها دارند. اطمينان حاصل كنيد كه پروفايل‌تان شامل يك لينك به سايت شما مي‌شود و مطالب را به طور مرتب به روز رساني كنيد. شبكه هاي اجتماعي علاوه بر اينكه مي توانند براي سئو سايت شما مفيد باشند، در زمينه برندسازي و معرفي برند شما به مخاطبين هدف نيز كمك بسيار زيادي مي كنند.

5- ساختن اينفوگرافيك و تصوير

 

ايجاد اينفوگرافيك

 

داده اينفوگرافيك يك فرمت رايج براي به اشتراك گذاري اطلاعات هستند. با ساختن آن، مي‌توانيد آن را در ميان بسياري از وبسايت‌ها به اشتراك بگذاريد. برخي افراد فكر مي‌كنند تصاوير در متن اثري ندارند اما بايد بدانيد كه برخي افراد بصري هستند و فقط تصاوير را مي‌بينند. با ايجاد تصاوير منحصر به فرد مي‌توانيد به غير از درج كردن لينك سايت در عكس، لينك‌سازي خفيفي ايجاد كنيد. شما همچنين مي‌توانيد با صاحبان سايت تماس بگيريد و عكس خود را به عنوان يك پست مهمان ارائه دهيد كه بسياري از آنها ممكن است موافقت كنند. علاوه بر اين، ارسال يكي از اين تصاوير به سايت شما نيز مي‌تواند بر روي Google Images به نمايش گذاشته شود.

6- اظهار نظر در وبلاگ‌ها و پاسخ به سؤالات

 

اظهار نظر در وبلاگ ها

 

يكي ديگر از روش‌هاي گرفتن بك‌لينك اين است كه با مطالعه پست‌هاي مرتبط با كسب و كار خود، نظر خود را به طور كاملا علمي و دقيق بيان كنيد و در صورت لزوم لينك وبسايت خود را قرار دهيد. اما بايد بدانيد كه نظرات No-follow بي‌فايده براي ساخت بك‌لينك مي باشد و نظرات Do-follow بهترين هستند. همچنين مي‌توانيد در شبكه‌هاي اجتماعي، انجمن‌ها و گروه‌هاي مرتبط پاسخ به سؤالات دهيد و براي ارائه يك منبع به پاسخ خود، لينك وبسايت‌تان را بدهيد. 

7- بر طرف كردن لينك شكسته

 

ترميم لينك هاي شكسته

 

البته اين مورد بيشتر هشدار است تا روش. لينك‌ها ممكن است به عنوان دامنه‌هايي كه ديگر كار نمي‌كنند، شكسته شوند. با استفاده از ابزارهايي مانند Broken Link Finder يا گوگل وبمستر تولز مي‌توانيد صفحات ديگران را اسكن كنيد تا اين ارتباطات بد را بيابيد. لينك‌هاي شكسته مي‌توانند به سئوي وبسايت آسيب بزنند به اين دليل كه وقتي خزنده‌هاي موتور جستجو سايتي را بازديد كرده و با لينك شكسته رو به رو مي‌شوند نمي‌توانند آن را به درستي ايندكس يا كراول كنند. همچنين هنگامي كه خزنده‌هاي جستجو از لينكي به لينك ديگر وبسايت رفته تا ارتباط صفحات با كلمه كليدي مناسب را جستجو كنند، در صورت وجود لينك شكسته مانند علامت ايست فرايند خزش را متوقف مي‌كنند. از اين رو لينك‌هاي شكسته خارجي را برطرف كنيد تا مطمئن شويد هيچ نوع لينك خرابي در وبسايت نداريد. همچنين لينك‌هاي قديمي موجود در وبسايت خود را قبل از لينك سازي بين صفحات بررسي كنيد.

استراتژي‌هاي بسياري براي ايجاد بك‌لينك وجود دارد تا بتوانيد براي وبسايت خود از آنها استفاده كنيد. اما لازم به ذكر است گوگل در صورتي كه لينك‌هاي بسيار زيادي را به سايت خود بدهيد كه با حوزه كاري شما همخواني نداشته باشند وبسايت را جريمه خواهد كرد. ايجاد بك لينك‌هاي باكيفيت باعث بهبود سئو و افزايش ترافيك سايت شما خواهد شد.

اميدواريم با رعايت مطالب مطرح شده در بالا، بتوانيد بك‌لينك‌هاي باكيفيتي براي وبسايت يا وبلاگ خود بگيريد.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي چيست؟  يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم.

تبليغات ميان متني

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

بهترين روشهاي ساخت بك لينك براي سئو

روش هاي بسياري براي ساخت بك لينك وجود دارد. يكي از رايج ترين روش هاي گرفتن بك لينك با كيفيت در بيشتر كشورها استفاده از پست مهمان است. بهترين روش هاي ساخت بك لينك صحيح را در اين مقاله بررسي خواهيم كرد.

روش هاي ساخت بك لينك براي سئو

اگر واژه  List of Guest blog sites را در گوگل جستجو كنيد. شاهد سايت هاي معتبري خواهيد بود كه به شما امكان درج پست مهمان و گرفتن بك لينك در موضوعات مختلف را مي دهد. در ايران اگر براي واژه ليست سايت هاي ارائه دهنده پست مهمان جستجو كنيد. شايد بتوانيد يك يا دو سايت را بيابيد كه در موضوعات مربوط به طراحي سايت، پست مهمان قبول مي كنند. اگر شما صاحب يك سايت فروشگاهي باشيد. گرفتن لينك از يك مطلب طراحي سايت يا سئو تاثيري در افزايش مخاطبان شما نخواهد داشت. شايد دليل آنكه بيشتر لينك هايي كه در سايت هاي ايراني مشاهده مي كنيم، لينك هاي تبليغاتي همراه با بنر تبليغي هستند. همين نكته است كه سايتي كه امكان ايجاد پست مهمان در همه زمينه ها را برايمان مهيا كند وجود ندارد. هر حفره اي در اقتصاد دليلي منطقي دارد. اگر سايتي وجود ندارد كه پست مهمان در زمنيه هاي مختلف قبول كند، مهمترين دليل آن اين است كه محتواگذاراني كه بخواهند درباره موضوعات مختلف مطلب بنويسند بسيار كم و انگشت شمار هستند. يا اصلا وجود ندارند. بعنوان يك شركت طراح سايت بارها شاهد بوديم كه مشتريانمان حتي براي سايت خودشان هم از تهيه مطلب عاجز هستند. بنابراين ديگر انتظار ايجاد مطلب براي سايت هاي پذيرش پست مهمان بي معني است.

 

 

ساخت بك لينك

 

نكته طلايي استفاده از پست مهمان در ايران

همانطور كه تا اينجا گفتيم سايت هايي وجود دارند كه مالكان آن حاضر به توليد محتوا براي سايت خودشان هم نيستند. (براي سفارش توليد محتواي سئو شده به وب24 كليك كنيد) سايت هايي هم هستند كه براي رسيدن به رتبه هاي برتر گوگل نياز به دريافت لينك از سايت هاي مرتبط هستند. با اتصال اين دو سايت شما مي توانيد درآمد بالايي كسب كنيد.

به عنوان يك فري لنسر، سئو كار يا شركت طراحي سايت و يا شركت بازاريابي براي ايجاد پست مهمان راهكارهاي زير را بكار بگيريد.

 • مشخص كردن موضوع اصلي سايت مشتري
 • مشخص كردن سايت هايي كه موضوع مشابه دارند ولي رقيب بلقوه نيستند.
 • تحقيق كلمات كليدي
 • مشخص كردن اينكه كدام صفحات براي كدام كلمات كليدي بايد رتبه بدست بياورند.
 • مشخص كردن كلمات كليدي طولاني براي جذب گستره بيشتري از مخاطبان
 • تماس با مالكان سايت هاي مشابه سايت مشتري
 • چانه زني براي توليد پست مهمان براي سايت هاي مشابه
 • تعيين هزينه براي شركت پذيرنده پست مهمان بصورت مقرون به صرفه
 • تعيين تعداد پست و تعداد بك لينك اخذ شده از هر پست
 • تعيين محل تبليغ براي پست هاي ايجاد شده در شبكه هاي اجتماعي
 • بستن قرارداد توليد پست مهمان

مثال:

يك مشتري براي فروش باتري خودرو خواهان يك سايت و سئو است. براي اين مشتري سايت را طراحي كرده و چنيدن محتواي مرتبط با فروش باتري خودرو ايجاد كرده ايم. در فاز بعدي براي ايجاد بك لينك در سايت هاي ديگر بصورت پست مهمان بسراغ سايت هايي مي رويم كه خدمات خودرويي ارائه مي دهند. ولي عمده فروش باتري خودرو نيستند. بعد از يافتن چنين سايت هايي به آنها پيشنهاد قرار دادن پست مهمان را ارائه مي دهيم. همانطور كه گفته شد اغلب مالكان سايت ها براي توليد محتوا براي سايت هاي خود دچار مشكل هستند. بنابراين احتمالا سايتي كه يافته ايم نيز چنين مشكلي دارد. بنابراين در چانه زني براي پذيرش پست مهمان ميتوانيم با تكيه بر افزايش رتبه سايت و صفحات سايت در گوگل معامله را به نفع خود سوق دهيم. با توجه به اينكه سايت پذيرنده پست مهمان در صورتي كه خود بخواهد براي سايتش محتواي مفيد تهيه كنيد ناچار به هزينه اي حداقل نزديك يك ميليون تومان در ماه است. به راحتي ميتوان پذيرنده پست مهمان را براي پرداخت هزينه بابت درج پست مهمان قانع كرد.

به اين ترتيب علاوه بر يافتن سايتي براي درج پست مهمان يك سايت براي محتوا گذاري هم خواهيم داشت.

نكته : براي موفقيت در اين مسير بايد محتواي با كيفيت توليد شود. محتواي با كيفيت محتوايي است كه كپي نباشد و حداقل 2000 كلمه داشته باشد. تصور كنيد بخواهيد 2000 كلمه مطلب درباره ارسال رايگان باتري خودرو در تهران بنويسيد. اينكار اصلا ساده نيست. اگر 2000 كلمه را با فونت 14 B nazanin  بصورت يك متن واقعي با پاراگراف هايي طبيعي تايپ كنيم. حدود 5 صفحه A4 خواهد شد. براي تايپ 5 صفحه A4 يك تاپيست حرفه اي حدود يك ساعت زمان نياز دارد و يك تايپيست تازه كار حدود يك ساعت و ربع زمان براي تايپ اين حجم متن زمان نياز دارد. در نظر بگيريد كه مطلب شما نمي تواند كپي باشد و بايد مطلب خاص و منحصر به فرد توليد كنيد. زمان تحقيق كلمات كليدي را نيز به اين زمان اضافه كنيد. خواهيد ديد كه توليد پست مهمان براي مشتريان كاري بس دشوار و طاقت فرسا است. سخت بودن توليد پست مهمان براي مشتريان باعث شده است تعداد شركت هايي كه چنين خدماتي را به مشتريان ارائه  مي دهند، به تعداد انگشتان يك دست هم نرسد. 

 

بهترين روشهاي ساخت بك لينك

 

بهترين روش هاي لينك بيلدينگ در دنيا

روش هاي روتيني براي گرفتن بك لينك به همراه كمي تجربه هاي شخصي را در اين قسمت بررسي مي كنيم : 

1-    گرفتن بك لينك با كمك لينك هاي شكسته رقبا

اين تكنيك براي سايت هاي تخصصي كارايي زيادي دارد. هنگامي كه براي تحقيقات خود در وب متوجه مي شويد كه سايتي به يكي از رقباي شما كه ديگر در آن زمينه كار نمي كند لينك داده است و در حقيقت لينك آنها به منبع، يك لينك شكسته است كه كاربر را به سايت مقصد نمي رساند. به راحتي با يك تماس دوستانه با صاحب سايت مي توانيد درخواست جايگزين كردن بك لينك با يك بك لينك مفيد ديگر را بدهيد. اين لينك مفيد جايگزين، لينك سايت خودتان است. كه براحتي مي توانيد مالك سايت را قانع كنيد كه لينك شكسته در سايتش را با لينك سايت شما جايگزين كند. اين روش رايگان و بسيار راحت است.

2-    بك لينك گرفتن از اينفوگرافيك ها

با مطالعه سايت هايي كه در زمينه كاري شما مطلب درج مي كنند براي مطالب آنها يك اينفوگرافي طراحي كنيد كه به سايت شما لينك مي دهد. قراردادن عباراتي مانند: توضيح بيشتر درباره نحوه افزايش رتبه سايت، در عكس هاي اينفوگرافيك مي تواند كاربر را به كليك كردن تشويق كند.

3-    پست هاي مهمان

اصولا هنگامي كه كسي درخواست ارسال پست مهمان دارد. يك سئو كار يا طراح سايت يا چيزي شبيه اين دو است. بنابراين اگر شما يك شركت طراحي سايت يا سئو هستيد. احتمالا براي پذيرش پست مهمان ناچاريد به رقباي خود با دادن بك لينك اعتبار دهيد. البته اين كار ايرادي ندارد. اگر پست هاي دريافتي براستي با كيفيت باشند. دادن يك لينك ارزش يك مقاله با كيفيت را دارد. به ياد داشته باشيد كه لينك هاي موجود در پست مهمان نمي توانند بصورت Nofollow باشند. اگر شركت پذيرنده پست مهمان لينك هاي مقاله شما را Nofollow مي كند با آن شركت قطع رابطه كنيد.

نكته : در سايت هاي نامرتبط پست مهمان درج نكنيد.

4-    ردگيري رقبا

با كمك سايت هايي مانند Ranksignal رقباي خود را بررسي كنيد و سايت هايي كه آنها براي درج لينك انتخاب مي كنند را رصد كنيد. در صورتي كه سايت ها داراي محتوايي مرتبط با سايت شما بودند به آنها درخواست ارسال لينك و يا پست مهمان بدهيد.

5-    لينك هاي داخلي

اگر بگويم بيشتر سئو كاران از ياد مي برند كه مي توانند لينك هاي مفيدي از سايت خودشان به خودشان بدهند، چندان اغراق نكرده ام. يكي از بهترين راه ها براي افزايش تعامل كاربران با مقالات سايت دادن لينك داخلي است. اگر لينك هاي داخلي، با هدف طراحي شوند و مخاطب را به مطالب مرتبط منتقل كنند، بسيار تجربه كاربري مثتبي ايجاد مي كنند.

6-    تبليغ محتواي خود در شبكه هاي اجتماعي

وقتي كه يك سايت تازه تاسيس باشد. براي بدست آوردن مشتري براي محتواي توليد شده در آن مي توانيد براحتي در شبكه هاي اجتماعي خودتان براي سايت تبليغ كنيد. مي توانيد از دوستان و همكارانتان بخواهيد كه نظرات مثبتي درباره كالا ها و خدمات سايت در شبكه هاي اجتماعي بنويسند.

7-    يافتن سايت هاي رقيب منقضي شده

سايت هاي زيادي هستند كه فعاليت خود را متوقف مي كنند. ميتوان براحتي با خريدن دامنه هايي كه ديگر فعال نيستند از رتبه آن سايت براي گرفتن بك لينك استفاده كرد. مثال: سايت Moz.com قبلا در دامنه Seomoz.com قرار داشت. حالا اگر ما اين دامنه را بخريم هزاران كاربر اين سايت اشتباها وارد سايت ما مي شوند. و اين سايت مي تواند محتواي سايت اصلي ما را تبليغ كند. يا حتي كاربر را به سايت ما ريدايركت كند.

 

بكلينك از سايت هاي منقضي شده

 

سوال:چطور سايت هاي منقضي شده را بيابيم:

 • چك كردن سايت ها و شركت هايي كه نام برند تجاري خود را تغيير داده اند. جستجوي عبارت تغيير نام برند در گوگل به همراه نوع شغل مي تواند نتايج جالبي به همراه داشته باشد.
 • جستجو براي كالاها و خدمات مد نظر خود همراه با عبارت اين خدمات ديگر ارائه نمي شود.

8-    در خواست از دوستان و سايت هاي همكار براي افزودن لينك سايت شما

اگر بتوانيد سايت هايي با موضوع مشابه موضوعات سايت خود را قانع كنيد كه سايت شما را تبليغ كند، مزاياي زيادي بدست خواهيد آورد. اگر براي ترغيب اين سايت ها ناچار به تبادل لينك شديد سعي كنيد تعداد تبادل لينك هاي خود را در حداقل تعداد ممكن نگاه داريد تا با تنبيه گوگل مواجه نشويد.

 اين 8 روش را براي به اين دليل انتخاب كرديم كه ضمن مهم بودن، كمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

بهترين نوع بك لينك چيست ؟

گروه 1: بهترين بك لينك هايي كه شما مي توانيد براي وب سايت خود دريافت كنيد.

چه چيزي يك بك لينك را به يك بك لينك با كيفيت تبديل مي كند؟

دريافت بك لينك لينك هايي كه از سايت هاي ديگر براي وب سايت تجاري خود دريافت مي كنيد. يكي از بهترين روش هاي بهبود رتبه سايت شما است. همه بك لينك ها ارزش يكساني ندارند. برخي از بك لينك ها رتبه سايت شما را به هيچ وجه بهبود نمي دهند و برخي از آنها به رتبه سايت شما آسيب ميزنند. به همين دليل تمركز شما بايد بر روي توليد بك لينك هاي با كيفيت باشد. اما سوالي كه در اينجا مطرح ميشود اين است كه چه چيزي يك بك لينك را تبديل به يك بك لينك با كيفيت مي كند. سئو كاران مختلف ممكن است نظرات متفاوتي در اين باره داشته باشند بنابراين مواردي كه در اين مقاله به شرح آنها مي پردازيم مورد توافق اكثر سئو كاران مطرح مي باشند. اگر بك لينك تمام خصوصياتي كه در اين بخش معرفي مي كنيم داشته باشد، قطعا يك بك لينك عالي براي سايت شما خواهد بود. اينكه انتظار داشته باشيم شما براي سايت خود تنها بك لينك هاي عالي تهيه كنيد. انتظار واقع بينانه اي نخواهد بود. در ضمن نداشتن چندتا از ويژگي هاي زير، يك بك لينك را به يك بك لينك بد تبديل نمي كند. اگر شما موفق شويد لينكي داشته باشيد كه چند تا از اين موارد را در آن رعايت كرده باشيد. قطعا آن لينك براي سايت شما ارزشمند خواهد بود.

لينكي كه از سايت هاي مرتبط تهيه شود

موتور هاي جستجو ميخواند كه سايت هاي مرتبط با كلمه كليدي را در صفحه نتايج جستجو به نمايش بگذارند. به همين دليل هنگاميكه ميخواهند بك لينك هاي يك سايت را بررسي كنند. ارتباط ميان محتواي سايت ها در درجه اول اهميت قرار مي گيرد. ارتباط ميان سايت لينك دهنده و دريافت كننده لينك در سطوح مختلف ممكن است وجود داشته باشد. موتورهاي جستجو معمولا بدنبال يك ارتباط كلي ميان اين دو سايت هستند و ارتباط بين كليت صفحه لينك دهنده به صفحه دريافت كننده لينك را بررسي مي كنند. همچنين ارتباط متني كه در پيرامون لينك وجود دارد را با صفحه دريافت كننده لينك، مورد بازرسي قرار ميدهد.

دريافت بك لينك از منابع موثق

منطقي است كه بپذيريم يك لينك باكيفيت بايد از يك سايت با كيفيت تهيه شود و يك سايت با كيفيت بايد يك سايت قابل اعتماد باشد. براي تشخيص اينكه يك سايت قابل اعتماد است يا خير موتورهاي جستجو مجموعه اي از سايت ها را بعنوان سايت هايي كه هسته و مركز اعتماد هستند انتخاب مي كنند. منظور سايت هايي مانند ويكي پديا، سايت خبرگذاري هاي متعبر و مانند آن است. سايتي كه آنها بعنوان منبع معرفي كنند سايتي بسيار با كيفيت است و قطعا دريافت بك لينك از آن هم بسيار مشكل است. دريافت چند لينك از اين سايت ها به معني آن است كه سايت شما بسيار قابل اعتماد است و قطعا رتبه خوبي هم در موتورهاي جستجو بدست خواهد آورد.

ارسال ترافيك

يكي از اهداف تهيه بك لينك كه گاهاً فراموش ميشود افزودن ارزش يك سايت با هدايت مخاطب به آن سايت ميباشند. اين مسئله چنان حائز اهميت است كه حتي قبل از آنكه به فكر ايجاد ارزش براي موتورهاي جستجو باشيم. بايد به اين جنبه از توليد بك لينك ها توجه داشته باشيم. بازديد كنندگان يك سايت در صورتيكه يك لينك برجسته مورد علاقه خود را مشاهده كنند بر روي آن كليك خواهند كرد. با ايجاد لينك در سايت هايي كه احتمال انتقال ترافيك به سايت ما را دارند. ميتوانيم به ترافيكي كه مد نظرمان است برسيم. اگر لينكي تعداد زيادي بازديد كننده را بصورت مداوم به سايت شما هدايت كند يك لينك با ارزش محسوب ميشود و اين موضوع فقط به ارزش هاي رتبه بندي سايت در موتورهاي جستجو محدود نميشود. بلكه چنين لينك هايي از نظر، افزايش ترافيك سايت، افزايش نرخ تبديل سايت و افزايش فروش سايت نيز داراي اهميت مي باشند.

استفاده از خود كلمه كليدي و كلمات مترادف آن در انكر تكست anchor text

كيفيت بك لينك ها درصورتي كه متن قابل كليك با كلمه كليدي يكي باشد و يا شبيه آن باشد افزايش ميابد (بطور خلاصه ميتوانيم بگوييم كه لينك هاي توليدي بايد طبيعي بنظر برسند و درصد لينكهايي كه با خود كلمه كليدي توليد ميشوند نبايد چنان زياد باشد، كه بنظر بيايد تمام لينك ها را خود ما ايجاد كرده ايم.  بنابراين رعايت يك نرخ تصادفي ميان انكر تكست anchor text  كه با خود كلمه كليدي ايجاد ميشود و لينك هايي كه با كلمات مترادف كلمه كليدي توليد ميشوند حائز اهميت است. ) اگر تعداد زيادي از لينك هاي دريافتي شما دقيقا همان كلمه اي باشد كه ميخواهيد براي آن در گوگل رتبه بگيريد، اين لينك ها بنظر طبيعي نخواهند رسيد. مثال اگر شما مي خواهيد براي عبارت راهنمايي هاي حرفه اي سئو در گوگل رتبه بدست بياوريد مي توانيد از متن هاي نكاتي كه در سئو بايد رعايت شود. راهنمايي هاي فوق تخصصي در سئو، سئو را با راهنمايي هاي حرفه اي ما بياموزيد و مانند آن به اين صفحه لينك ايجاد كنيد.

لينك را در متن اصلي صفحه ايجاد كنيد

در يك سايت ميتوان در بخش هاي مختلفي به سايت ديگري لينك ايجاد كرد. از هدر، اسلايدر، تا سايد بار و پاصفحه سايت، اما اگر در متن اصلي صفحه به سايت خودمان لينك ايجاد كنيم. اين لينك ارزش بسيار بالاتري از لينك هايي كه در مكان هاي ديگري از صفحه قرار دارند، خواهد داشت. لينك هايي كه در متن اصلي يك صفحه قرار دارند بالاترين ارزش را از نظر موتورهاي جستجو دارند و دليل اين ارزش اين است كه هنگامي كه لينكي در متن يك صفحه قرار داده ميشود به آن معني است كه نويسنده متن به آن اهميت بالايي مي دهد.

قرار دادن بك لينك در صفحه اي كه اتوريتي  بالايي دارد

نكته : الگوريتم PageRank گوگل ديگر براي عموم در دسترس نيست. بنابراين ما تنها ميتوانيد رتبه يك صفحه را حدس بزنيم نرم افزارهاي زيادي هستند كه ادعا مي كنند ميتوانند دقيقا PageRank يك صفحه را محاسبه كنند ولي با توجه به اينكه اين الگوريتم گوگل مانند همه الگوريتم هاي ديگر گوگل بطور مداوم بروز رساني مي گردد و گوگل هم هيچ حرفي در باره تغييران آن نخواهد زد. ميتوان پيش بيني كرد كه هيچ سايتي نميتواند PageRank يك صفحه را دقيقا تعيين كند.

مدت هاست بجاي پيح رنك از معياري به نام اتوريتي authority استفاده مي شود كه توسط شركت MOZ ايجاد شده و به نوعي شبيه همان پيج رنك گوگل است و بر اساس معيارهاي خاصي اعتبار يك سايت را تشخيص و نمايش ميدهد.اتوريتي سايت مقداري عددي بين 0 تا 100 است و طبيعتا هرچه اين مقدار به 100 نزديك تر باشد در نتيجه اتوريتي هم بالاتر و سايت در اصطلاح معتبر تر خواهد بود.براي ساخت بك لينك به سراغ سايت هاي معتبر با اتوريتي بالا برويد و سايتهاي با اتوريتي زير 20 را به كلي فراموش كنيد.

لينك به سايت شما در كنار لينك به سايت هاي معتبر باشد

اگر بك لينكي كه به سايت شما  ايجاد ميشود در صفحه اي باشد كه به يك سايت بسيار با كيفيت هم لينك ايجاد كرده است، بويژه اگر وب سايت با كيفيت در زمينه كاري شما فعاليت نمايد. شما به گوگل اعلام مي كنيد كه سايت شما نيز به اندازه آن سايت ديگر داراي اعتبار و اهميت است. برعكس اين قضيه نيز صادق است يعني اگر لينك سايت شما در صفحه اي باشد كه ساير لينك هاي موجود در آن بي كيفيت باشند لينك سايت شما نيز به اندازه آنها بي كيفيت تلقي ميشود. اين امكان نيز وجود دارد كه چنين لينك هايي توسط موتورهاي جستجو اصلا محاسبه نشوند و هيچ تاثير مثبت و منفي بر روي رتبه شما نداشته باشند. اين بدليل امكان استفاده از سئو منفي توسط رقباي شما مي باشد.

دريافت لينك از سايت هايي كه تا كنون به شما لينك نداده اند

ارتباط زيادي بين رتبه يك سايت و تعداد لينك دريافتي از سايت هاي مختلف (سايت هاي معتبر و مرتبط با  IP آدرس هاي مختلف ) وجود دارد. مسلماً داشتن 100 لينك از 10 سايت مختلف بسيار بهتر از داشتن 100 لينك از 3 سايت ميباشد. براي اينكه لينكي كه براي سايت شما ايجاد ميشود با كيفيت تلقي شود بايد از يك سايت جديد تهيه شود.

لينك هاي حاصل از تبادل لينك با كيفيت محسوب نمي شوند

تبادل لينك در گذشته بسيار مورد سوء استفاده قرار گرفته است. گوگل و ساير موتورهاي جستجو به بك لينك هاي حاصل از تبادل لينك بسيار حساس هستند. بنابراين براي دريافت بك لينك از سايت هايي بك لينك تهيه كنيد كه قبلا به آنها لينك نداده باشيد.

تعداد كم ساير بك لينك ها در صفحه

اعتماد و اعتباري كه يك سايت از طريق لينك به سايت ديگر ميدهد بين تمام لينك هايي كه در سايت وجود دارد تقسيم ميشود. بنابراين هنگاميكه ميخواهيد بك لينك تهيه كنيد. از صفحه اي بك لينك بگيريد كه لينك هاي خروجي زيادي نداشته باشد. بهتر است كه صفحه اي كه در آن لينك ايجاد مي كنيد كمتر از 10 لينك خروجي داشته باشد.

از سايت هايي لينك تهيه كنيد كه تهيه لينك از آنها آسان نباشد

اگر بتوان بسادگي در سايتي كه به شما لينك داده است، لينك تهيه كرد. رقباي شما هم در آن سايت لينك ايجاد مي كنند. بنابراين شما مزيت خود در سئو را نسبت به آنها از دست ميدهيد. اگر با چند كليك مي توان در يك سايت لينك ايجاد كرد. ارزش چنين لينكي بسيار كم خواهد بود. بنابراين از سايت هايي لينك تهيه كنيد كه تهيه لينك از آنها براي رقبايتان آسان نباشد.

لينك هاي پولي دريافت نكنيد

اينكه يك سايت معتبر و با كيفيت بصورت رايگان به شما لينك بدهد تقريباً غير ممكن است. اما با توجه به اينكه گوگل بصراحت اعلام كرده است كه با لينك هاي خريداري شده برخورد خواهد كرد. بايد دقت كنيد كه از سايت هايي كه تعداد زيادي لينك فروخته اند لينك خريداري نكنيد. فراموش نكنيد كه دريافت لينك هاي غير مستقيم از سايت هايي كه لينك مي فروشند نيز ميتواند براي سايت شما خطراتي را به همراه داشته باشد.

گروه 2: بك لينك هاي بد كه تا جاي ممكن بايد از آنها اجتناب كرد :

قطعا درباره هشدار مت كاتس Matt cutts كارشناس سابق گوگل درباره سوء استفاده از لينك در وبلاگ نويسي مهمان شنيده ايد. او ميگويد كه از سال 2014 نوشتن پست مهمان براي دريافت بك لينك را بايد متوقف كنيم. ايجاد پست مهمان به قصد ايجاد بك لينك به معني آن است كه شما يك مقاله را در سايتي ايجاد و به سايت خود بك لينك ميدهيد، سپس واژه هاي اين مقاله را با واژه هاي مشابه جايگزين مي كنيد و آن را در وبلاگ ديگري منتشر مي كنيد. به اين ترتيب گوگل هدف از اين وبلاگ نويسي را دريافت بك لينك تشخيص خواهد داد.

لينك هايي كه در سرصفحه، پا صفحه، سايد بار Sidebar، درج ميشوند براي گوگل فاقد اهميت هستند و بايد از آنها اجتناب كرد و يا بصورت Nofollow آنها را ايجاد كرد.

گروه 3: بك لينك هاي مضر:

لينك هايي كه در كامنت سايت هاي ديگر قرار مي گيرند در صورتي كه سايت با موضوع سايت شما مرتبط نباشد و همينطور صدها كامنت بي ربط فقط براي ساخت بك لينك در آن وجود داشته باشد و لينك هايي كه از سايت هايي كه تعداد زيادي لينك فروخته اند. در اين گروه قرار ميگيرند. ايجاد اين لينكها ميتواند به حذف هميشگي سايت از گوگل منجر شود.

منابعي براي مطالعه بيشتر در زمينه سئو و طراحي سايت

http://seoweb.blogiran.net/

http://seoweb5.tibablog.ir/

http://seo5.parsiblog.com/

http://webdesigner1.parsiblog.com/

http://webdesigner2.parsiblog.com/

http://seoweb4.parsiblog.com/

http://seowebdesigner.parsiblog.com/

http://seo6.parsiblog.com/

http://seo1web.parsiblog.com

http://seo1webdesigner.parsiblog.com/

http://seowebmaster10.parsiblog.com/

http://seosaz20.parsiblog.com/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۹:۴۰ توسط:پدرام موضوع:

ليست صفحات آموزشي و دولتي براي سئو

 

ليست سايت هاي دولتي و آموزشي

 

 1. https://quakecatcher.net/sensor/team_display.php?teamid=12089
 2. https://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/team_display.php?teamid=432260
 3. https://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=10889845
 4. http://lib.akb.nis.edu.kz/user/blane6895/
 5. http://old.kam-pod.gov.ua/user/blane6895/
 6. http://ipi.tspu.edu.ru/user/blane6895/
 7. http://hometown.scau.edu.cn/bbs/home.php?mod=space&uid=715250
 8. http://club.kedo.gov.cn/home.php?mod=space&uid=539219&do=profile&from=space
 9. http://cqb.pku.edu.cn/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=1809&extra
 10. http://esri.handong.edu/english/profile.php?mode=viewprofile&u=147515
 11. http://knsz.prz.edu.pl/forum/member.php?action=profile&uid=287187
 12. https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/889578.page
 13. http://wikichinese.ice.ntnu.edu.tw/wikichinese/index.php?title=%E4%BD%BF%E7%94%A8%E8%80%85%E8%A8%8E%E8%AB%96:Blane6895
 14. http://cimac.edu.mx/portalpadres/blane6895/
 15. https://ceti.edu.gt/members/blane6895/profile/
 16. http://learn.smc.edu.ng/members/blane6895/
 17. http://mp.antioquiatic.edu.co/268857-john-blane
 18. http://www.kzncomsafety.gov.za/UserProfile/tabid/255/userId/197694/Default.aspx
 19. http://www.vec.go.th/UserProfile/tabid/57/userId/41289/language/en-US/Default.aspx
 20. http://volunteer.cs.und.edu/csg/team_display.php?teamid=341092
 21. http://techcommunity.biola.edu/people/blane6895
 22. https://dl.cdu.edu.ua/user/profile.php?id=9037
 23. http://forum.aikido.edu.pl/profile.php?id=3313
 24. https://forums.huduser.gov/member.php?action=profile&uid=473898
 25. https://ritanime.rit.edu/forums/member.php?action=profile&uid=11587
 26. https://cs.byu.edu/job-posting/%D8%AF%D8%B1%D8%A8-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9
 27.  
 28. https://social.saratov.gov.ru/services/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=116458&backurl=%2Fservices%2Fforum%2Findex.php%3FPAGE_NAME%3Dprofile_view%26UID%3D82583
 29.  
 30. http://www.sgrc.gov.tt/ActivityFeed/MyProfile/tabid/61/UserId/1784267/Default.aspx
 31. http://galaxy.agh.edu.pl/~mfrankow/dydaktyka_forum/profile.php?mode=viewprofile&u=3281
 32. http://imfl.sci.pfu.edu.ru/forum/index.php?action=profile
 33. http://sualaptop365.edu.vn/members/john-blane.289447/
 34. https://quakecatcher.net/sensor/team_display.php?teamid=12092
 35. https://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/team_display.php?teamid=432347
 36. https://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=10889859
 37. http://lib.akb.nis.edu.kz/user/blane68951/
 38. http://old.kam-pod.gov.ua/user/blane68951/
 39. http://ipi.tspu.edu.ru/user/blane68951/
 40. http://esri.handong.edu/english/profile.php?mode=viewprofile&u=147518
 41. https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/889629.page
 42. http://wikichinese.ice.ntnu.edu.tw/wikichinese/index.php?title=%E4%BD%BF%E7%94%A8%E8%80%85%E8%A8%8E%E8%AB%96:Blane68951
 43. http://cimac.edu.mx/portalpadres/blane68951/
 44. https://ceti.edu.gt/members/blane6895/profile/
 45. http://learn.smc.edu.ng/members/blane6895/
 46. http://mp.antioquiatic.edu.co/268858-john-blanehttps://cs.byu.edu/job-posting/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A8%D9%86%D8%AF
 47. https://social.saratov.gov.ru/services/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=116463&backurl=%2Fservices%2Fforum%2Findex.php%3FPAGE_NAME%3Dprofile_view%26UID%3D82583
 48.  
 49. http://galaxy.agh.edu.pl/~mfrankow/dydaktyka_forum/profile.php?mode=viewprofile&u=3284
 50. http://imfl.sci.pfu.edu.ru/forum/index.php?action=profile
 51. http://www.kzncomsafety.gov.za/UserProfile/tabid/255/userId/197696/Default.aspx
 52. https://csgrid.org/csg/team_display.php?teamid=341116
 53. http://www.vec.go.th/UserProfile/tabid/57/userId/41292/language/en-US/Default.aspx

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۲۷:۴۴ توسط:پدرام موضوع:

كش سايت چيست؟

ذخيره سازي اطلاعات در مكاني براي دسترسي سريعتر به آنها را كش كردن اطلاعات ميگويند. مثلا اكثر نرم افزارهاي موبايل خريد محصول، عكس محصولات را بصورت كش در موبايل ذخيره مي كنند، تا هنگاميكه كاربر براي دومين بار به يك فروشگاه مراجعه مي كند، تصاوير سايت برايش بسرعت از قسمت كش گوشي خوانده شوند.

 

كش سايت چيست

 

كش سايت چيست

كش وب، سخت افزار و يا نرم افزاري است كه اطلاعات سايت را بصورت موقت و بصورت يك صفحه استاتيك در خود ذخيره مي كند. در واقع كش وب يا HTTP cache يك محل ذخيره سازي موقت اطلاعات تكنيكي سايت است. در اين محل ذخيره سازي معمولا اطلاعاتي مانند صفحات HTML و عكس ها را نگه ميدارد. نگهداري اين موارد در حافظه باعث كاهش ميزان ارسال درخواست به سرور شده و سرعت بارگذاري سايت را بالا ميبرد. نرم افزارهايي وجود دارند كه ميتوانند كش را براي شما مديريت كنند.

كاربران اينترنت بارها و بارها به سايت هاي مشابهي مراجعه مي كنند و اطلاعات اين سايت ها را مطالعه مي كنند. بدون امكان كش كردن سايت ها، اطلاعات اين سايت ها بايد هر بار براي مشتري از سرور فراخواني شوند. اگر تعداد زيادي كاربر به سرور درخواستي را ارسال كنند، زمان پاسخ گويي سرور ممكن است كاهش بيابد.

اطلاعات كاربرپسند و پرمخاطب وب از سيستم مديريت ارجاع محتوا يا CDN بهره ميبرند، در اين سيستم اطلاعاتي كه بازديد كننده بيشتري دارد، بصورت كش نگهداري ميشود. اين اطلاعات، به اطلاعات اصلي در سرور متصل ميباشند و فاصله مكاني محل نگهداري اطلاعات تا كاربران نهايي معمولا كمتر از فاصله مكاني كاربران تا سرور اصلي است.

سيستم كش محتوا چيست و چگونه كار مي كند

كاربري اطلاعاتي را از سرور درخواست و ذخيره مي كند، اين اطلاعات در سيستم كش ذخيره شده و اگر كاربر ديگري همان اطلاعات را درخواست كند بجاي ارجاع درخواست به سرور، درخواست به كش ارسال ميشود. به اين ترتيب علاوه بر كاهش بار نهايي از سرور، سرعت ارسال داده به كاربران نيز افزايش مي يابد.

سيستم كش محتوا در عمل به اين صورت عمل مي كند

 1. كاربر به سايتي مراجعه ميكند.
 2. مرورگر درخواست HTTP Request را به سرور ارسال مي كند.
 3. اگر اطلاعات بر روي كش ذخيره شده بود، اين اطلاعات براي كاربر ارسال ميشود در غير اين صورت درخواست كاربر به سرور اصلي ارجاع داده ميشود.
 4. اگر اطلاعات درخواست شده از سرور، قابليت ذخيره شدن بصورت كش را داشته باشند، اين اطلاعات براي استفاده هاي بعدي در سيستم كش ذخيره خواهند شد. ​

كش سيستم در سمت مشتري

براي توضيح كش سايت در سمت مشتري يك مثال را ذكر خواهيم كرد: يك كاربر وارد سايتي شده و سپس روي صفحه اي كليك ميكند و بعد از خواندن مطالب صفحه روي دكمه بازگشت به صفحه قبل در مرورگر كليك مي كند. در اين حالت كاربر بجاي ديدن محتواي واقعي صفحه محتواي ذخيره شده در كش از مراجعه قبلي را مشاهده مي كند. با استفاده از كش سمت مشتري امكان ارتباط كاربر و سايت با سرعتي بالاتر ممكن خواهد شد.

كش سمت سرور

در سيستم CDN زمان پاسخگويي به درخواست هاي مشتري، را ميتوان با ايجاد يك كش سمت سرور بهبود بخشيد. در اين روش اطلاعاتي كه بيشتر توسط كاربر درخواست ميشوند را در فضايي نگه داري ميكنند كه دسترسي به اين فايل ها را راحت تر و ساده تر از دسترسي به اين اطلاعات از سراسر هاست خواهد كرد.

كش سمت سرور

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبليغات ميان متني/ 

درب شيشه اي چيست؟ا   يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيد.  تيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

كش هاست

بسياري از شركت هاي ارائه دهنده هاست به سايت ها اجازه نميدهند، كه از سيستم هاي كش جداگانه اي استفاده كنند و سايت ها ناچار به استفاده از سيستم كش هاست ميباشند. استفاده از كش هاست باعث افزايش كارايي كش شدن اطلاعات ميگردد. بنابراين پيشنهاد ما اين است كه در صورتي كه شركت ارائه دهنده خدمات هاست از سيستم كش كردن خاصي استفاده مي كند، براي سايت هاي خود از همان سيستم بهره برده و از بكارگيري افزونه هاي كش اطلاعات در سايت بپرهيزيد.

كش كردن اطلاعات در وبسايت يكي از خدمات پرمنفعت تكنولوژي است. كش كردن سايت سرعت سايت را بسيار بالا خواهد برد. سرعت بالاي اجراي يك سايت باعث افزايش رضايت مندي مشتريان ميگردد. مشتريان راضي امكان خريد بيشتري دارند بنابراين كش كردن اطلاعات باعث افزايش نرخ فروش نيز خواهد بود.

كش سايت به دو روش كاملا متفاوت تعبير ميشود در اين مقاله به اين دو روش خواهيم پرداخت:

 1. ذخيره اطلاعات سايت برروي مرورگر و يا در واقع بر روي سيستم مشتري
 2. ذخيره اطلاعات كش سايت در موتورهاي جستجو.

 

كش سرور

 

كش مرورگر چيست

هنگاميكه يك كاربر به سايتي مراجعه مي كند، يك سري فايل براي كاركرد درست سايت مورد نياز است، مثلا كد هاي جاوا اسكريپ و استايل شيت و فونت ها، اين اطلاعات در سيستم ذخيره ميشوند و اين امر سرعت بارگذاري صفحه را در مراجعات بعدي بيشتر ميكند.

اين جمله به آن معني است كه كش شدن اطلاعاتي مانند عكس ها و فونت ها و غيره باعث ميشود، كه هنگام مراجعه دوباره به يك سايت نيازي به فراخواني اين فايل ها از سرور نباشد.

مثلا همين صفحه اي كه الان در حال مشاهده آن هستيد، اطلاعت اين صفحه در مرورگرشما ذخيره شده و اگر دوباره وارد اين صفحه شويد سرعت بارگذاري صفحه بسيار بالاتر از سرعت بارگذاري آن در اولين بازديد شما از اين صفحه است.

كش گوگل چيست

عنوان اين مقاله كش سايت چيست ميباشد. هنگاميكه درباره كش سايت بحث مي كنيم، يكي از سيستم هاي كش كردن اطلاعات سايت كش گوگل است. كش گوگل در واقع اطلاعاتي است كه از سايت و صفحات ما در سرورهاي گوگل ذخيره شده است. براي پي بردن به اهميت نگهداري اطلاعات سايت ها توسط گوگل يك مثال بزنيم:

فرض كنيد ميخواهيد سيستم كامپيوتر خود را از ويروس ها و مشكلاتي كه ويروس ها براي سيستم شما ايجاد مي كنند مصون كنيد. يك از راه هاي شما نصب آنتي ويروس است و راه ديگر نصب سيستم هايي كه تغييرات را در كامپيوتر شما ردگيري كرده و امكان بازگرداني كامپيوتر به نقطه زماني مشخص شده، ميباشند. سيستم هايي مانند Deep frieze تمام اطلاعات پوشه ها و فايل هاي سيستم شما را در مكان امني روي هارد ذخيره مي كنند و به شما امكان ميدهند كه درصورتي كه ويروس ها به سيستم شما آسيبي وارد كردند، سيستم را به وضعيت پايدار قبلي بازگرداني كنيد.

استفاده گوگل از كش به اين دليل است كه بتواند ميزان و نوع تغييرات يك سايت را درك كند. ربات هاي گوگل تمام اطلاعات موجود در تمام سايت هاي موجود در سراسر دنيا را بررسي و براساس آن به سايت ها براي حضور در نتايج جستجو رتبه اي ميدهند. گوگل براي درك تغييرات رخ داده در سايت ها اطلاعات سايت ها را كش مي كند و هنگاميكه ربات هاي گوگل دوباره به سايتي مراجعه مي كنند، اطلاعات سايت با اطلاعات كش شده آن مقايسه ميشود. گوگل براساس اين تغييرات به سايت رتبه جديدي در موتورهاي جستجو ميدهد.

برخي از فعالان در بخش سئو اعلام كرده اند كه براي تغيير محتواي يك صفحه بايد منتظر كش شدن صفحه توسط موتور جستجو شد. سپس بلافاصله بعد از اطمينان از كش شدن سايت توسط گوگل اقدام به بروز كردن اطلاعات سايت نمود. اين اشخاص اعتقاد دارند كه با بروز كردن اطلاعات يك صفحه بعد از كش شدن آن توسط گوگل، صاحبان سايت تا كش شدن بعدي صفحه امكان تبليغ براي محتواي آن را دارند، به اين ترتيب هنگامي كه ربات هاي گوگل بعد از بروز رساني به سايت مراجعه مي كنند، محتواي جديد در شبكه هاي اجتماعي بصورت كامل تبليغ شده است و مخاطبان با آن ارتباط برقرار كرده اند. اين اشخاص معتقدند كه اين روش رتبه سايت و صفحات را در نتايج گوگل بالاتر ميبرد.

تحقيقات نشان ميدهد كه با افزايش تبليغ يك صفحه با محتواي جديد گوگل بسرعت متوجه اين تغييرات شده و ربات هاي خود را مجدد براي بررسي تغييرات به سايت ارسال ميكند. راهكار درست براي استفاده از سيستم كش گوگل، بروز رساني سايت و صفحات در ساعت هاي مشخصي از روز است. به اين ترتيب گوگل همواره در يك زمان مشخص بروز رساني هاي سايت شما را بررسي و تاثير آن را در صفحه نتايج جستجو نشان ميدهد. كارشناسان معتقدند كه در هنگام بروز رساني سايت تا جاي ممكن منظم و در هنگام تبليغات براي محتواي سايت بدون نظم عمل كنيد. بي نظمي در تبليغات محتواي سايت باعث ميشود كه در زمان هاي مختلفي از روز از تبليغات خود بيننده دريافت كنيد.

كش گوگل

 

چگونه كش سايت را در گوگل مشاهده كنيم

در گوگل نام سايت و يا صفحه اي از سايت را جستجو كرده و در نتايج جستجو لينك سايت خود را بيابيد. مشخصات سايت ها در صفحه نتايج به اين صورت است كه : رديف اول عنوان سايت است كه به سايت لينك شده است. رديف دوم آدرس سايت شما با رنگ سبز و يك فلش رو به پايين است، روي اين فلش كليك كرده و از ليست باز شده روي گزينه cached كليك كنيد.

به اين ترتيب شما ميتوانيد نسخه اي از سايت را ببينيد كه در موتور جستجو ذخيره شده است. هنگاميكه صفحه سايت خود را در حالت كش اجرا مي كنيد يك نوار طوسي رنگ در بالاي سايت ظاهر ميشود كه به شما اعلام ميكند كه در حال تماشاي نسخه كش شده از سايت هستيد و لينكي به سايت و تاريخي كه اين صفحه در آن كش شده است را نمايش ميدهد. اگر سايت شما در زمان هاي مشخصي بروز رساني شود. نسخه هاي كش سايت نيز تاريخ هاي مشخص و منظمي به خود خواهند گرفت.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۲۷:۱۳ توسط:پدرام موضوع:

ليست بهترين صفحات طراحي سايت مشاغل

 با كليك بر روي هر ريك از موضوعات زير مي توانيد جزييات بسيار مفيدي براي طراحي سايت شغل خود بدست آوريد.

 

 1. طراحي سايت موزيك
 2. طراحي سايت تبليغاتي
 3. طراحي سايت نيازمندي
 4. طراحي سايت خودرو
 5. طراحي سايت بيمه
 6. طراحي سايت آموزشي
 7. طراحي سايت دكوراسيون
 8. طراحي سايت كلينيك
 9. طراحي سايت پزشكي
 10. طراحي سايت خبري
 11. طراحي سايت ترجمه
 12. طراحي سايت اداري
 13. طراحي سايت  طلا
 14. طراحي سايت املاك
 15. طراحي سايت ورزشي
 16. طراحي سايت نوبت دهي
 17. طراحي سايت صنعتي
 18. طراحي سايت هتل
 19. طراحي سايت رستوران
 20. طراحي سايت تجاري
 21. طراحي سايت آرايشي
 22. طراحي سايت دانلود
 23. طراحي سايت فيلم

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۸:۰۳ توسط:پدرام موضوع:

درب اتوماتيك براي اماكن دولتي

درب اتوماتيك براي مكان هاي دولتي

درب اتوماتيك براي مكان هاي دولتي :

مكان هاي دولتي همواره از مكان هاي پر رفت و آمد و شلوغ محسوب مي شود كه نياز به امنيت نيز دارند و اين ساختمان ها نقش مهمي در توسعه و غني سازي از شهر ها را به خود اختصاص داده اند.

محصولات شركت آسيادرپويش تجسم اين استاندارد ها بوده اند:

 • كارآمد
 • يك سرمايه گذاري هوشمند در طول عمر ساختمان
 • سازگار با محيط زيست
 • ساخته شده از مواد جهاني

۱- ورودي:

 • درب اتوماتيك گردان : يكي از زيباترين و بهترين انتخاب براي درب ورودي كه ميتواند موثر ترين روش براي جلوگيري از هدر رفتن انرژي باشد درب اتوماتيك گردان است كه اين قابليت را دارد تا همزمان عبور و مرور دو جهت را پشتيباني كند. البته مي توان اين درب هارا به صورت سفارشي براي عبرو يك جهته ساخت.
 • درب اتوماتيك كشويي : اين نوع درب ها مي توانند يكي از بهترين انتخاب ها باشند. مزيت اين نوع درب اتوماتيك عبور و مرور تعداد زيادي از افراد در يك زمان است , همچنين در مواقع اضطراري اين نوع درب بهترين انتخاب خواهد بود.
 • درب اتوماتيك لولايي

۲- حراست:

 • گيت هاي عبوري : متوقف كردن افرادي كه وارد مي شوند براي زمان كوتاه.

۳- آزمايشگاه:

 • درب اتوماتيك كشويي براي محيط هاي استريل.

۴- سرويس بهداشتي:

 • درب هاي لولايي اتوماتيك : بهترين انتخاب براي سرويس بهداشتي است تا از انتشار ميكروب به دليل استفاده از دستگيره درب جلوگيري كند.

۵- كنترل دسترسي و امنيت خروج :

 • كنترل دسترسي اين امكان را فراهم مي كند تا فقط افراد مجاز بتوانند از درب مورد نظر وارد شوند.
 • امنيت خروج درب را بعد از ۱۵تا۳۰ثانيه بعد از خارج شدن فرد بسته و قفل مي كند.

بايد اين نكته را در نظر داشت كه در توليد درب اتوماتيك براي مكان هاي دولتي ممكن است نياز هاي بيشتري نسبت به آنچه كه در اين مقاله بيان شد به وجود آيد. شما مي توانيد درب هاي اتوماتيك را طبق نياز خود سفارشي سازي كنيد.

درب اتوماتيك در مناطق بهداشتي

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي چيست؟ا   يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درب اتوماتيك در مناطق بهداشتي :

مناطق بهداشتي مانند بيمارستان ها و آزمايشگاه ها از جمله مناطقي هستند كه حساسيت بسياري نسبت به آلودگي و ميكروب ها دارند و نياز است كه در آن ها از درب هاي اتوماتيك به صورت هاي خاصي استفاده شود.

درب اتوماتيك در مناطق بهداشتي مانند بيمارستان ها داراي طيف زيادي هستند و بايد نياز هاي بسياري را مانند عبور و مرور زياد , عبور تخت بيمار , عبور وسايل بزرگ و … را پوشش دهند.

۱- ورودي:

 • درب اتوماتيك گردان سازگار با محيط زيست مي تواند كمك بسياري به بهبود راندمان انرژي ساختمان ها و فضاي داخلي بكند و استفاده از اين نوع درب هاي اتوماتيك مي تواند مانع ورود گردو غبار و آلودگي به داخل ساختمان شود و همچنين از ورود باد و جابجايي ناگهاني هوا جلوگيري مي كند.
 • درب اتوماتيك كشويي با ايجاد فضاي عبور و مرور بيشتر براي عبور سريع وسايل بزرگ و تخت بيمار و همچنين براي عبور سالمندان بسيار مناسب است. درب هاي تمام شيشه اي از اين نوع درب ها نيز مي تواند يكي از انتخاب هاي ايمن و بسيار زيبا محسوب شود. مزيت اين نوع درب ها اين است كه در مواقع اضطراري مي توانند جمعيت بسيار زيادي را در زمان كمي خارج كنند.

۲- معابر:

 • درب هاي لولايي ضد حريق.
 • درب خروج دو طرفه براي عبور و مرور از دو جهت.

۳- درب ICU و CCU :

 • درب اتوماتيك لولايي
 • درب لولايي دوطفه كه قابليت باز شدن درب هر جهت را دارا باشد.
 • درب تاشو.

مهمترين نكته درب اتوماتيك در مناطق بهداشتي ICU و CCU اين است مه حتما بايد از نوع درب هاي ضد خريق و دود باشند.

۴- اتاق هاي اورژانس:

 • درب اتوماتيك كشويي بهترين انتخاب براي استفاده در اتاق هاي اورژانس است.

۵- ورود و خروج جانبي:

 • درب باز شو يك طرفه ( فقط رو به بيرون ) براي مواقع اضطراري و يا عبور و مرور هاي خاص.

 

همچنين مي توانيد بنابر نياز هاي متفاوت درب هاي سفارشي بسازيد.

درب اتوماتيك براي مكان هاي تجاري

درب اتوماتيك براي مكان هاي تجاري :

امروزه با وجود انواع فراواني از درب هاي اتوماتيك , انتخاب درب اتوماتيك براي مكان هاي تجاري مناسب كمي گيج كننده است. اين متن به شما كمك مي كند تا بيشترين نوع مصرف درب هاي اتوماتيك در نقاط مختلف را بدانيد.

 

در هنگام انتخاب درب اتوماتيك بايد به نكات زير توجه كرد:

 • ميزان عبور و مرور
 • نياز هاي امنيتي و نظارتي
 • عبور وسايلي مانند سبد خريد , ماشين بالابر و …
 • خطرات ناشي از بلاياي طبيعي
 • راحتي دسترسي
 • نياز هاي خريداران در فروشكاه ها

۱- ورودي:

 • درب اتوماتيك كارتي : براي كنترل عبرو و مرور يكي از پركاربردترين نوع درب ها اين نوع است.
 • درب هاي اتوماتيك با وظيفه زياد : اين درب ها به گونه اي ساخته شده اند كه كمترين نياز را به مراقبت و تعمير داشته باشند.
 • درب هاي كشويي دو طرفه : اين نوع درب براي مكان هايي كه رفت و آمد از دوطرف به طور همزمان انجام مي گيرد مناسب است.

۲- حمل و نقل / دريافت و ذخيره سازي :

 • درب هاي سرعتي : اين درب ها براي موقعيت هايي كه نياز به رفت و آمد سريع دارند بسيار مناسب است.
 • درب هاي اتوماتيك با وظيفه زياد : اين درب ها به گونه اي ساخته شده اند كه كمترين نياز را به مراقبت و تعمير داشته باشند.

۳- فضاي اداري :

 • درب اتوماتيك لولايي : اين نوع درب ها داراي يك لولا هستند و به صورت چرخش ۹۰ دربجه باز كي شوند.

استفاده از درب هاي اتوماتيك در مراكز بزرگ و شلوغ مانند مراكز تجاري , مراكز اداري با تعداد افراد زياد , ساختمان هاي دولتي مي تواند يكي از موارد موثر براي جلوگيري از انتشار بيماري ها باشد. همچنين يكي از مهمترين مزيت هاي استفاده از درب هاي اتوماتيك جلوگيري از هدر رفتن انرژي و جلوگيري از ورود گرد و غبار است. استفاده از اين نوع درب ها در طولاني مدت مي تواند باعث كاهش هزينه هاي جانبي شود.

همچنينمب توان اين نوع درب هارا به شكل هاي سفارشي نيز ساخت.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبليغات ميان متني

براي خريد محصولات تخصصي نياز داريد كه از يك مرجع كاملا متخصص مشاوره بگيريد. هموطنان ايراني مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند. / انواع دوربين مداربسته و نماترموود و تجهيزات شبكه را نيز ديگر محصولات شركت قائم است.

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما 24 ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. همچنين انواع پرده برقي را نيز مي توانيد از قائم الكترونيك بخواهيد./

تبليغات ميان متني

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۷:۱۹ توسط:پدرام موضوع:

زمان مناسب براي طراحي مجدد سايت

 

متاسفانه هيچ زمانبدي مشخصي براي بروز رساني سايت و طراحي مجدد آن و يا برنامه نويسي دوباره آن وجود ندارد. شما تنها با توجه به نياز هاي صنعت خود بايد براي بروز رساني وب سايت خود تصميم بگيريد. اين بدان معني است كه نمي توان يك بازه زماني مشخص براي بروز رساني وب سايت ها تعيين كرد. هنگامي كه شما در كسب و كار خود تغييراتي را ايجاد كرده باشيد و طراحي جديد ديگر پاسخگوي نياز شما و مشتريان تان نباشد بايد براي تغيير در سايت خود برنامه ريزي كنيد. براي روشن شدن بيشتر اين موضوع پرسش و پاسخ هاي زير را مطالعه فرماييد.

 

قواعد بروز رساني وب سايت چيست و چه هنگام بايد يك سايت را مجدد طراحي كرد

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي چيست؟ا   يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چرا بايد سايت خود را دوباره طراحي كنيد؟

دلايل مختلفي باعث مي شود كه يك مدير سايت تصميم بگيرد كه ظاهر وب سايت خود را تغيير دهد. از  جمله مهمترين اين موارد عبارتند از: تغيير تم رنگي برند شما يا تغيير رنگ سازماني شركت كه با تغيير آن شما قاعدتاً بايد رنگ سايت خود را بر اساس رنگ جديد تغيير دهيد. ابزارهاي انتخاب رنگ براي طراحي سايت فراواني به صورت رايگان در دسترس مي باشند و مي توان از آنها براي تغيير رنگ سايت كمك گرفت. نرخ پرش bounce rates بالا در سايت نيز يكي از عواملي است كه در صورت بروز آن بايد به فكر تغييرات اساسي سايت خود باشيد. هرچه نرخ پرش سايت بالاتر باشد، قاعدتاً نرخ تبديل سايت نيز پايين تر است و درآمدهاي شما از سايت كاهش مي يابد. به روز رساني و طراحي دوباره سايت مي تواند اين مشكلات را كاهش دهد. توسعه تجارت شما يكي ديگر از دلايلي است كه باعث تصميم براي بروز رساني سايت مي شود. هنگامي كه شما شاهد يك توسعه در تجارت خود باشيد. طبيعتاً در سايت نيز بايد براي محصولات و خدمات جديد فضاي لازم را طراحي كنيد. آخرين دليل هم شكايت مشتريان از طراحي سايت و يا ظاهر قديمي آن است، با توجه به اينكه در HTML5 امكانات گرافيكي فراواني را مي توان در سايت اجرا كرد.  بنابراين اگر سايت شما با نسخه هاي قديمي تر نوشته شده است احتمالاً مخاطبان سايت به سادگي سايت شما معترض خواهند شد.

چه مواردي باعث مي شوند كه شما بخواهيد وب سايت خود را از ابتدا طراحي كنيد؟

يكي از مواردي كه امروزه باعث مي شود مديران بخواهند سايت هاي خود را از ابتدا طراحي كنند، عدم هماهنگي وب سايت با دستگاه هاي مختلف است. برطرف كردن مشكل نمايش سايت در موبايل به بازاريابي محصولات براي كاربران گوشي هاي همراه كمك خواهد كرد. اگر سايت شما با فلش طراحي شده باشد موبايل هاي شركت اپل از فلش پشتيباني نمي كنند و اين موضوع مي تواند دليل كافي براي طراحي دوباره سايت باشد.

دليل ديگر CMS هايي است كه كاربري ساده اي ندارند. اگر كارمندان شما قادر به انجام تغييرات كوچك در سايت نيستند. شما قطعاً به برنامه نويسي مجدد سايت نياز داريد.

 

طراحي محدد سايت

تبليغات درون متني/

اگر تمايل داريد براي شركت خود اقدام به طراحي سايت ارزان كنيد پيشنهاد مي كنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحي سايت شركتي و  طراحي سايت فروشگاهي را مطالعه كنيد. من به شما پيشنهاد مي كنم خدمات طراحي سايت پيام آوا را براي اين كار نگاه كنيد. شركت پيام آوا بهترين و با كيفيت ترين خدمات طراحي سايت را در قالب طراحي سايت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه مي كند.

تبليغات درون متني

آيا بايد از مخاطبان سايت درباره طراحي جديد سايت نظر خواست؟

پاسخ: بله!

شما بايد به نظرات و بازخورد هاي مخاطبان خود توجه كنيد. از مخاطبان خود به پرسيد كه چه تغييراتي را در سايت شما انتظار دارند. بعد از طراحي سايت هم نظر آنها را بخواهيد. درباره مشكلات سايت نيز از آنها نظر خواهي كنيد و سعي كنيد كه در طراحي جديد به خواسته مشتريان پاسخ دهيد.

برخي سايت ها در بازه هاي مشخصي در سايت خود تغييراتي ايجاد مي كنند تا همواره با خواسته مخاطب خود هماهنگ بمانند.

تكنولوژي هاي جديد و طراحي سايت بر اساس آن ها

كتابخانه هاي متعددي براي جاوا اسكريپت وجود دارد كه به طراحي سايت كمك مي كند. از جمله مهمترين اين تكنولوزي ها مي توان به موارد زير اشاره كرد:

Masonry.js

اين كتابخانه عناصر سايت را به صورت ريسپانسيو در كنار هم قرار مي دهد. شما با اين كتابخانه ديگر نيازي به تعيين عرض عناصر سايت نداريد. عناصر سايت بر اساس فضايي كه در اختيار دارند خود كنار هم قرار مي گيرند.

Packery

يكي ديگر از كتابخانه هاي جاوا اسكريپت است كه علاوه بر توليد يك طراحي ريسپانسيو به مخاطبان سايت امكان جابجايي و تغيير عناصر سايت را مي دهد.

Interact

كتابخانه اي كه به شما امكان مي دهد براي عناصر سايت خود امكان دراگ و دراپ، بزرگ كردن، چرخش با Multi-touch و... را مهيا كنيد.

Mmenu

كتابخانه اي كه براي سايت شما منوي موبايل طراحي خواهد كرد.

Angular.js

يكي از پلتفرم هاي طراحي سايت است كه خود به تنهايي مي تواند تمام مراحل طراحي يك سايت را به عهده بگيرد. اين پلتفرم در واقع پلتفرمي براي برنامه نويسي تحت وب است و ويژگي بارز آن كاستن از ارسال درخواست به سرور است.

كدام پلتفرم براي طراحي ريسپانسيو مناسبتر است؟

بوت استرپ

شايد اغلب سايت هايي كه مي شناسيد از اين پلتفرم براي طراحي ريسپانسيو استفاده مي كنند. اين پلتفرم توانايي هاي بالايي دارد ولي براي حداكثر بهره وري از آن پيشنهاد مي دهيم كه از آخرين نسخه منتشر شده استفاده كنيد و از سايت bootsnipp نيز بازديد كنيد. اين سايت نمونه كدهاي زيبايي را بر اساس بوت استرپ ارائه داده است.

960 Grid System

اگر طراحي سايت خود را با PSD شروع نمي كنيد احتمالا ً حتي نام اين روش براي طراحي ريسپانسيو را هم نشنيده باشيد. اين روش با كمك يك فايل PSD به شما براي طراحي عناصر سايت كمك مي كند. درضمن درست مانند بوت استرپ يك فايل CSS براي طراحي سايت بصورت ريسپانسيو در اختيار شما قرار مي دهد. و درست مانند بوت استرپ كاملاً رايگان و متن باز ارائه شده است و شما اجازه داريد تغييراتي را كه در آن اجرا مي كنيد به نام خود به صورت رايگان عرضه كنيد.

Float

در اين روش بجاي استفاده از يك پلتفرم عناصر سايت را با كمك ويژگي Float به صورت ريسپانسيو طراحي مي كنند. اين روش كمي دشوار تر از دو روش قبلي است. ولي كنترل شما بر روي نمايش عناصر بيشتر است و در مواردي مانند تعداد بي نهايت لينك در منو از روش هاي بالا موثرتر است.

كدام CMS براي طراحي سايت مناسب تر است؟

يك سايت حرفه اي نياز به تغييراتي در CMS دارد بنابراين جواب درست به اين سوال اين است كه CMS كه به درستي برنامه نويسي شده باشد. شما مي توانيد از CMS هايي برپايه PHP يا ASP استفاده كنيد. برخي از CMS ها مانند angular-cms بسيار جديد هستند و تبليغات براي جذب مخاطب براي آن نيز بسيار زياد است. اين پلتفرم ها براساس Angular و يك زبان Backend كه معمولا ً PHP است عمل مي كنند. ولي مانند هر CMS ديگري در صورتي كه به درستي برنامه نويسي نشوند با مشكل مواجه خواهند شد.

سرعت بارگذاري سايت هاي نهايي طراحي شده، قابليت ايجاد نرم افزارهاي تحت وب، قابليت هاي گرافيكي، نحوه تعامل با گوشي هاي موبايل و موارد اين چنيني در انتخاب CMS بسيار اهميت دارد.

سئو سايت در طراحي مجدد چگونه حفظ مي شود؟

اگر طراحي سايت به صورت كامل تغيير كند احتمال آن كه سئو سايت شما به صورت مستقيم و غير مستقيم تحت تاثير آن قرار گيرد بسيار زياد است. اگر شما CMS سايت خود را تغيير دهيد و آدرس صفحات سايت شما بايد بر اساس CMS جديد تغيير كند. در چنين شرايطي شما ناچاريد كه از ويژگي Redirect استفاده كنيد.

هر تغييري در ظاهر سايت هرچقدر هم كه كوچك مي تواند در سئو سايت شما موثر باشد. بنابراين تغييرات سايت خود را طوري برنامه ريزي كنيد كه حداقل تاثير منفي را بر روي سئو سايت شما داشته باشد. براي اين منظور مي توانيد نظر مخاطبان را در باره طراحي جديد بپرسيد. و با نرم افزارهايي مانند جت سئو رتبه سايت در گوگل را به صورت روزانه بررسي كنيد.

عناصر گرافيكي در كد نويسي سايت نيز مي توانند تاثير گذار باشند. هنگام طراحي مجدد سايت به موارد سئو دقت كافي را داشته باشيد و تمام اصول سئو را طبق آموزش هاي سئو ارائه شده رعايت نماييد.

 

طراحي حرفه اي و مهندسي سايت

 

گرافيك جديد سايت خود را چگونه انتخاب كنيم؟

 • بر اساس رنگ سازماني خود رنگ اصلي سايت را مشخص كنيد.
 • بر اساس ميزان داده اي كه در حال حاضر در اختيار داريد، طرحي را انتخاب كنيد كه بتواند كليه اين مطالب را در آن قرار داد.
 • طراحي را انتخاب كنيد كه با كسب و كار شما كاملاً منطبق باشد.
 • در سايت از ماژول هاي كه براي ايجاد افكت طراحي مي شوند، بيش از حد استفاده نكنيد.
 • طراحي ساده و موثر از طراحي پيچيده و سردرگم كننده، بهتر عمل مي كند.
 • هدر سايت در جذب مخاطب موثر است در صورتي كه در زمينه طراحي انيميشن فعاليت نمي كنيد از هدرهاي فانتزي كه امروزه بسيار فراگير شده اند اجتناب كنيد.
 • متن اصلي سايت را با فونت 16 و متن تيتر را با فونت 18 و بزرگتر تايپ كنيد.
 • در انتخاب قلم از فونت هاي خوانا و زيبا استفاده كنيد.
 • بخش معرفي نويسنده در سايت را از نظر گرافيكي متمايز كنيد.
 • اجازه دهيد مخاطب به سادگي مطالبي كه در سايت قرار داده ايد را بيابد.

طراحي مجدد سايت بايد چه ويژگي هايي داشته باشد؟ 

سوال آيا اگر سايتي زشت باشد ولي مخاطب بالايي داشته باشد، آيا بايد آنرا طراحي مجدد كرد؟ پاسخ يه اين سوال قطعا خير است. صرف زشت بودن يك سايت نبايد باعث شود كه بخواهيم آن را طراحي مجدد كنيم. مگر اينكه اين طراحي مجدد منافعي براي ما داشته باشد. بگذاريد راهكار طراحي مجدد سايت را براي سايت هاي پر مخاطب را بررسي كنيم:

 1. گرافيك سايت جديد را در اختيار مشتريانتان قرار دهيد، تا در باره آن نظر دهند. اگر چند گرافيك مختلف براي تصميم گيري در اختيار داريد، مشتريان را در روند تصميم گيري با خود همراه كنيد.
 2. اگر در طراحي مجدد سايت قرار است، امكانات جديدي به سايت اضافه شود. اين امكانات جديد را به اطلاع مشتري رسانده و از آنها نظر خواهي كنيد.
 3. براي زمان تغيير يك ساعت با حركت معكوس در سايت قرار دهيد، كه با صفر شدن ارقام ساعت سايت جديد شما بارگذاري شده باشد.
 4. بعد از بارگذاري سايت جديد از مشتريان خود نظر خواهي كنيد.
 5. انتخاب شركت هايي كه امكان رفع مشكلات سايت قبل از بارگذاري نهايي را به شما بدهند و پشتيباني قابل قبولي ارائه بدهند. سايت هاي پر مخاطب نمي توانند ريسك از دست دادن مشتري را بپذيرند، بنابراين بهتر است با شركت هايي قرار داد طراحي سايت را امضا كنند، كه تعهد كاري لازم در برابر مشتريان را داشته باشند.

 

طراحي مجدد سايت

 

چرا طراحي مجدد سايت؟

افزايش ترافيك سايت همواره يكي از اصلي ترين عواملي است كه موجب مي شود شخصي بخواهد سايتش مجدد طراحي شود. اگر مشتري خواهان حفظ گرافيك سايت قبلي است و شركت طراحي سايت گرافيك را قديمي ميداند. براي مشتري چند نمونه از سايت هايي كه كالا و خدماتي مانند سايت او را ارائه ميدهند و از گرافيك جديد بهره برده اند، ميتواند به ترغيب مشتري براي تغيير گرافيك سايت كمك كند.

براي افزايش مخاطب يك سايت، طراحي مجدد سايت چه كمكي مي كند؟ علاوه بر اينكه امكان استفاده از گرافيك هاي مدرن تر در طراحي سايت جديد وجود دارد. همواره ميتوان با اصلاح سيستم كد نويسي سايت به ساده تر شدن سايت براي مشتريان كمك كرد. همه ما به سايت هايي برخورده ايم، كه با دسته بندي هاي بي جهت حوصله كاربر را سر مي برند. در طراحي سايت جديد بايد تلاش كرد اين دسته بندي هاي زائد را حذف كرد. ايجاد زير شاخه هايي مانند Fa تنها باعث ميشود، مخاطب سايت، رغبت كمتري به ماندن در سايت داشته باشد.

برنامه نويسي سايت براحتي ميتواند به ماندگاري مشتري در سايت كمك كند. حذف كدهاي اضافه جاوا و مانند آن و انتقال اين كدها به انتهاي صفحات، سرعت بارگذاري صفحه را بالا ميبرد. دليلي براي اجراي يك كد قبل از بارگذاري كامل صفحه وجود ندارد. بنابراين ابتدا اجازه دهيد، محتواي صفحه بارگذاري شود و سپس جلوه دلخواه خود را به آن اعمال كنيد. اين كار نه تنها سرعت بارگذاري صفحه را بيشتر مي كند. بلكه جلوه گرافيكي سايت را بهتر عرضه ميكند و باعث ميشود مخاطب به جلوه هاي سايت توجه بيشتري بكند.

تلاش كنيد كه در هنگام تصميم گيري براي جلوه هاي سايت آنها را بر اساس بارگذاري در لحظه اول تنظيم كنيد. اين كار براي برخي قالب ها كه در آنها عكس و نوشته همراه با اسكرول صفحه به پايين ظاهر ميشوند غير ممكن است. ولي در افكت هاي ديگر ميتوان از اين روش استفاده كرد.

 

ارتباط طراحي سايت و سئو

 

در مقاله طراحي سايت و سئو چه ارتباطي با يكديگر دارند؟ گفتيم كه زبان هاي برنامه نويسي تاثيري بر روي سئو ندارد. ولي رعايت اصول برنامه نويسي در سئو سايت بسيار مهم است. همه ما سايت هاي متن بازي را ديده ايم كه برنامه نويس آن، بدليل عدم مهارت لازم، علاوه بر اينكه تمام كدهاي جاوا و جي كوئري سايت را اور رايت كرده است. از چنيدن كتابخانه كه، يك كار را انجام ميدهند در سايت خود استفاده كرده است. اين سايت ها معمولا فايل هايي مانند Bootstrap.css،bootstrap-rtl.css و كتابخانه هايي مانند Jquery.js و bootstrap.js را بصورت همزمان و گاهي همراه با فايل هايي كه خود ايجاد كرده اند، بر روي هاست بارگذاري مي كنند. با يك برنامه SASS ميتوان براحتي كد هاي Bootstrap.css را براي زبان فارسي بهينه كرد و ديگر نيازي به بارگذاري يك فايل جدا براي فارسي كردن بوت استرپ وجود ندارد. كتابخانه هاي جي كوئري و بوت استرپ هم در كنار هم بي معني هستند. در عمل هيچ كاري نيست كه شما از يكي از كتابخانه ها بخواهيد و از عهده ديگري بر نيايد، بنابراين تنها از يكي از اين دو كتابخانه استفاده كنيد. گاهي صرفا بخاطر عدم تسلط برنامه نويس شاهد هستيم كه كدهايي افكتي كه نيازي به جاوا اسكريپت ندارند، با كمك ده ها خط كد جاوا ايجاد شده اند. اين مسائل باعث شده است كه بسياري از مشتريان، نرم افزارهاي متن باز، را مقصر اين مشكلات بدانند و نه برنامه نويسان آن را، به همين دليل شركت هاي حرفه اي از نرم افزار هاي تخصصي براي طراحي سايت بهره مي برند.

هدف و نظر ما اعلام بد بودن يك نرم افزار متن باز براي طراحي سايت نيست، همه ما ميدانيم برنامه نويسان بزرگي در سراسر دنيا از سيستم هاي طراحي سايت متن باز براي طراحي سايت هاي مشتريانشان استفاده مي كنند. اما متاسفانه در ايران بدليل نبودن استانداردي براي تعيين كيفيت كار اشخاص و شركت هاي طراحي سايت، بسياري از كساني كه تنها در حد يك كاربر عادي از عهده كار با نرم افزار هاي متن باز سر رشته داشته اند، وارد بازار توليد سايت شده و باعث شده اند كه مشتريان نسبت به اين نرم افزار ها بد بين شوند. در حاليكه نرم افزار هاي متن باز كاملا قابل ويرايش هستند و اگر ميتوان با يك نرم افزار تخصصي نرم افزار تحت وبي را نوشت، صد در صد ميتوان همين كار را با يك نرم افزار متن باز هم انجام داد.

طراحي سيستم هاي تخصصي طراحي سايت بر پايه Asp كار بسيار زمانبر و هزينه بري است. ولي شركت هاي بزرگ اين هزينه و زمان را بر خود تحميل كرده اند، تا بتوانند اعتماد از دست رفته مشتريان را به خود جلب كنند. مطمئنا برنامه نويساني كه از عهده ايجاد يك نرم افزار مديريت محتوا بر آمده اند، ميتوانند بسادگي خواسته هاي يك مشتري را براورده كنند. شركت هايي كه تمام يك فروشگاه اينترنتي را از صفر تا صد، از طراحي كد ها تا طراحي بانك داده را خود انجام داده اند، مسلما از عهده خواسته هاي برنامه نويسي يك مشتري براي سفارشي كردن يك بخش فروشگاه بر خواهند آمد. شركت هاي بزرگ طراحي سايت در ايران تلاش دارند، تا با انجام حرفه اي پروژه هاي مشتريان خود، اعتماد مشتريان را جلب كنند و طراحي سايت را بعنوان يك اهرم قدرتمند در بازاريابي معرفي كنند.

سوالي كه برخي از مشتريان بيان مي كنند اين است كه آيا سرعت سايت هاي ASP از سايت هاي متن باز بيشتر است؟ اگر يك سايت عادي، كه داراي متن و تصوير و ويدئو است، را در نظر بگيريم، زبان برنامه نويسي تاثير زيادي در سرعت اجرا ندارد. حجم عكس ها و نوشته ها و ويدئو ها و ساير مدياهاي موجود در صفحه و سايت است كه سرعت سايت را تعيين مي كند. البته ما فرض را بر اين گذاشته ايم كه سرور با كيفيت مطلوبي در حال ارائه خدمات به مشتري است و اينترنت نيز مشكل ارتباطي خاصي ندارد.

اما فرض كنيد كه يك دانشگاه بخواهد عملياتي محاسباتي خاصي را در سايت انجام دهد. مثلا بخواهد براي تحقيقات اساتيد يك سايت طراحي كند. در اين زمان است كه يك سايت ASP با كمك كد هاي C عمليات پردازش را انجام ميدهد و سايت هاي متن باز اينكار را با Php انجام ميدهد. دليل اينكه سايت هاي ASP در انجام اين گونه عمليات بسيار سريع تر از سايت هاي متن باز عمل مي كنند زبان برنامه نويسي آنها است. زبان C براي محاسبات پيچيده طراحي شده است. بنابراين زماني كه سايتي نياز به عمليات پيچيده داشته باشد، زبان برنامه نويسي Asp همواره سريعتر عمل خواهد كرد.

 

طراحي سايت جديد

 

طراحي سايت جديد چه مراحلي دارد؟

1- مشاوره با يك شركت مورد اعتماد

طراحي سايت جديد مسائل زيادي به همراه دارد، بايد بتوانيد با شركت قبلي ارتباط برقرار كنيد، از آنها بخواهيد كه اطلاعات هاست شما را در اختيارتان بگذارند، مسائلي از اين دست در صورت وجود اختلاف مالي ميان شما و شركت قبلي شرايط را دشوار ميكند. بنابراين قبل از اقدام به تغيير سايت و طراحي مجدد سايت، با يك شركت مورد اعتماد مشورت كنيد. مشكلات خود را با سايت كنوني مطرح كنيد. اگر آنها چاره اي بجز طراحي مجدد پيشنهاد نداند. بعد اقدام به طراحي مجدد سايت كنيد.

ما همواره معتقيم كه هنگام مشاوره به مشتريانمان صادقانه بهترين راه حل ها را به او پيشنهاد دهيم.

2- مشخص كردن وضعيت سئو سايت

هنگام طراحي سايت جديد بايد وضعيت سئو خود را به اطلاع شركت برسانيد، كدام كلمات شما در صفحات نخست گوگل قرار دارند و براي آن ها چه فعاليتي انجام داده ايد. اينكار به شركت طراحي سايت كمك مي كند تا با برنامه نويسي رتبه صفحات شما را در گوگل حفظ كند.

3- تعيين گرافيك سايت

هنگام طراحي جديد سايت بايد بخاطر داشته باشيد كه احتمالا شما بدليل عدم رضايت از گرافيك سايت است، كه ميخواهيد آن را تغيير دهيد. اگر اين گونه است حتما به شركت جديد اعلام كنيد كه تا چه حد ميخواهيد گرافيك سايت با قت اجرا گردد. معمولا شركت هاي درجه يك بدون نياز به اعلام شما تا 99 درصد گرافيك را مانند آنچه شما خواسته ايد اجرا خواهند كرد.

 

تبليغات ميان متني

سئو سايت براي موتورهاي جست و جو و همچنين  تبليغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترين روش ها براي بيشتر ديده شدن سايت شما به حساب مي آيد. شركت پيام آوا خدمات طراحي سايت تهران و سئو را با مناسب ترين قيمت به شما ارائه مي دهد. بازاريابي و تبليغات به ركن اساسي جامعه امروز ما تبديل شده است.

تبليغات ميان متني


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۰:۲۰ توسط:پدرام موضوع: