امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
وبلاگ Seo
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 7382
 
از كجا استارت آپ خود را شروع كنيم
نوشته شده در ۴ اسفند ۱۳۹۸
ساعت : ۱۱:۰۳:۴۶
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

استارت آپ ها معمولا توسط افراد خوش بين و در عين حال جاه طلبي ايجاد مي شود كه به موفقيت خود ايمان دارند. داشتن يك طرح تجاري (بيزينس پلن)، قرار گرفتن در كنار مربي ها (Mentors)ي كار آزموده و پيدا كردن يك سرمايه گذار مدل هايي از اين دست است. افرادي كه به دنبال راه اندازي استارت آپ هستند ابتدا مسيرهاي گسترش تجارت خود را بررسي مي كنند. آنها محصول يا سرويسي را انتخاب مي كنند و مدل هاي درآمدزايي آن را مي سنجند.

 

افراد با سرمايه كمي مي توانند ايده خود را پرورش دهند و آن را تجاري كنند. امروزه در اطرافمان انواع و اقسام داستان هاي موفقيت استارت آپ هايي را كه توسط يك يا دو نفر ايجاد شده و به سرمايه ها و تجارت هاي چند ميليارد دلاري تبديل شده اند مي شنويم. نمونه هاي موفق آن امروزه در دسترس ميليون ها نفر از مردم قرار دارند و همه ما تقريبا داستان ها و زيروبم هاي آن را مي دانيم.
داشتن مدل تجاري شامل اهداف و ماموريت ها براي رسيدن به محصول و سرويس مناسب كليدي ترين موضوع راه اندازي يك استارت آپ است. در كنار اين داشتن يك ساختار مالي نيز براي تضمين موفقيت استارت آپ ضروري است.

article_image_one_114.jpg

كارآفريناني كه مي دانند چگونه مي توانند مجموعه اي از ترافيك كاربران رابه پول تبديل كنند و در اين مسير كاملا واقع گرا هستند به سرعت مي توانند به پيشرفت خود اميدوار باشند.
در كنار طرح تجاري، داشتن يك طرح براي بازاريابي هم موضوعي ضروري براي استارت آپ ها است. كارآفرينان بايد بدانند كه چگونه مي توانند در بازار حركت كنند، محصول خود را براي چه طيف مشترياني و چگونه عرضه كنند و در عين حال از شبكه هاي اجتماعي و بستر موجود در آن چگونه بهره بگيرند.
استارت آپ هاي امروزه بدون داشتن يك برنامه بازاريابي كه شبكه هاي اجتماعي مانند فيس بوك، توييتر، لينكدين، يوتيوب و پينترست را در برنگرفته باشد عملا مورد توجه هيچ سرمايه گذاري قرار نمي گيرد.
داشتن يك حسابدار زبده نيز بسيار ضروري است. حسابداران دست راست بنيانگذاران استارت آپ ها و همچنين مديران شركت هاي نوپا محسوب مي شوند. حسابداران مي توانند به بنيانگذاران استارت آپ ها كه عمدتا جواناني با تجربه كم در زمينه مالي هستند مشاوره هاي بسيار موثري بدهند كه كدام مسير قانوني و كدام مسير غير قانوني و دردسرساز است.

تغيير مدل تجاري

يك ويژگي استارت آپ هاي موفق در اين است كه مي توانند به راحتي و بنا بر شرايط موجود مدل تجاري خود را به سرعت تغيير دهند. ويژگي كه كمتر شركت بالغي از آن برخوردار است. انعطاف و سرعت عمل در تغيير مدل تجاري يكي از مهم ترين عوامل براي سوق دادن يك استارت آپ به سمت موفقيت در بازاري است كه به سرعت در حال تغيير است. مشاوره گرفتن از شركت هاي بالغ و افراد با تجربه در تجارت يك اصل بسيار ضروري است كه عمدتا بسياري از شركت هاي جوان از آن غفلت مي كنند. كساني كه عمر بيشتري را در يك تجارت گذرانده اند مي توانند به اندازه چندين سال يك شركت استارت آپ را از افتادن به يك مسير اشتباه دوركنند و آن را جلو بيندازند. سرمايه گذاران نيز مي توانند مربي هاي خيلي خوبي براي استارت آپ ها باشند. آنها به دليل داشتن شم اقتصادي بالا مي توانند به طور حدودي مسير يك استارت آپ را اصلاح كنند. سرمايه گذاراني كه روي يك استارت آپ سرمايه گذاري مي كنند عمدتا تلاش مي كنند تجربيات دوستان يا مديران شركت هاي با تجربه را در اختيار استارت آپ هاي خود قرار دهند تا آنها را در مسير موفقيت قرار دهند.

در كدام كشورها استارت آپ راه بيندازيم

واقعيت اين است كه بسياري از استارت آپ ها به شهرت و موفقيت نمي رسند؛ آنها كه از آن ميانه مي گذرند به ما نشان مي دهند كه مسير قابل پيمودن است. هزينه راه اندازي يك استارت آپ در كشورهاي مختلف متفاوت است اما به هر دليلي ممكن است يك كارآفرين تصور كند كه مي تواند در كشور ديگري استارت آپ خود را راه اندازي كند. اينكه لزوما تصور كنيم استارت آپ هايي كه با هزينه كمتر يا بيشتري راه اندازي مي شوند موفق ترند راه را به اشتباه رفته ايم. با اين حال چه كسي است كه نخواهد استارت آپش را با ارزان ترين هزينه ممكن راه اندازي كند. اما واقعيت اين است كه موفقيت يا عدم موفقيت به شاخص هايي فراتر از هزينه راه اندازي باز مي گردد.
در زوريخ سوئيس راه اندازي يك استارت آپ سالانه ۳۱۴ هزار دلار هزينه بر دارد. سوئيس يكي از گران ترين كشورها و شهرها براي راه اندازي يك استارت آپ است. در اين شهر شما بايد بابت توسعه وب ۹۹ هزار دلار سالانه و بابت طراحي وب ۸۰ هزار دلار سالانه هزينه كنيد كه با احتساب هزينه ۳۶ هزار دلاري بابت اجاره دفتر شما بايد مبلغ بالايي را در همان يك سال نخست هزينه كنيد.
در سيدني استراليا نيز اوضاع كم و بيش مشابه سوئيس است. راه اندازي استارت آپ سالانه ۳۱۰ هزار دلار خرج در بر دارد ضمن اينكه هزينه بالاي اجاره (۴۷ هزار دلار سالانه) هم واقعا قابل توجه است.
در شهر گران نيويورك اگر بخواهيد استارت آپ راه اندازي كنيد بايد سالانه ۲۹۶ هزار دلار كنار بگذاريد. ۸۷ هزار دلار آن بابت توسعه وب و ۷۶ هزار دلار آن بابت طراح وب است. ضمن اينكه هزينه اجاره دفتر نيز سالانه ۴۵ هزار دلار است.
در سانفرانسيسكو كه مهد استارت آپ ها محسوب مي شود هزينه سالانه راه اندازي يك استارت آپ ۲۶۳ هزار دلار است. هر چند هزينه اجاره تقريبا نصف نيويورك است اما هزينه طراح وب ۷۹ هزار دلار و هزينه توسعه دهنده وب سالانه ۸۱ هزار دلار است. در شهر لندن نيز اوضاع كم و بيش مشابه سانفرانسيسكو است. هزينه سالانه راه اندازي استارت آپ ۲۴۰ هزار دلار است. هر چند هزينه طراح وب و توسعه دهنده وب در اين شهر نسبت به نيويورك و سانفرانسيسكو كمتر است اما هزينه بالاي اجاره (۶۳ هزار دلار) باعث بالا رفتن هزينه نهايي راه اندازي مي شود.
اما اوضاع در بمبئي هند بسيار متفاوت است. در اين شهر شما با ۷۱ هزار دلار سالانه مي توانيد يك استارت آپ راه اندازي كنيد. هزينه نيروي انساني شامل توسعه دهنده وب و طراح وب بسيار پايين است.
در مانيل فيليپين اوضاع از بمبئي هم بهتر است. با حدود۴۵ هزار دلار مي توان براي يك سال هزينه يك استارت آپ را فراهم كرد. قيمت پايين اجاره ملك (حدود ۱۰ هزار دلار در سال) به همراه نيروي انساني ارزان دلايل اصلي پايين آمدن هزينه راه اندازي است.

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي  يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي  را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند  است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند.  درب شيشه اي اتوماتيك   در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و  قيمت كركره برقي  و پرده برقي  را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع  جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

همچنين مي توانيد براي آگاهي از قيمت هاي راهبند ستوني و راهبند بازويي با كارشناسان شركت قائم الكترونيك تماس بگيريد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۱:۰۲:۱۸
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

امروزه امنيت از مهم‌ترين و داغ‌ترين مقوله‌هاي دنياي تكنولوژي است. مشتريان سيستم‌هاي امنيتي مي‌خواهند از شرايط خانه و محل كار خود در هر لحظه و به بهترين شكل خبردار شوند. به همين منظور استفاده از سيستم‌هاي امنيتي و مهم‌ترين بخش آن، دوربين‌هاي مداربسته، بيش از پيش رونق يافته است. قبل از پياده‌سازي سيستم‌هاي امنيتي، بهتر است با تحقيقات كافي به سراغ خريد بهترين دوربين مداربسته برويد، زيرا امروزه برندهاي مختلفي در بازار وجود داشته كه تفاوت‌هاي بسياري با هم دارند و خريد دوربين مناسب براي كاربري خاص خود، اولين قدم در مصرف درست منابع خواهد بود. در سال‌هاي اخير برند هايك ويژن (HikVision) به دليل كيفيت قابل قبول و قيمت مناسب، در اكثر نقاط جهان برند پرفروش و اول بوده است. همچنين با توجه به دسترسي آسان‌تر بازار ايران به محصولات آن، در كشور ما نيز استقبال بالايي از اين برند به عمل آمده است.

از مهم‌ترين ويژگي‌هاي دوربين‌هاي مدار بسته بايد به كيفيت و رزولوشن تصوير، قابليت ديد در شب (IR)  و همچنين كيفيت ساخت دوربين و مقاومت در برابر بارندگي و گرد و خاك اشاره كرد. دوربين‌ها امروزه با كيفيت هاي مختلف از كمتر از يك مگاپيكسل تا كيفيت‌هاي HD، 4K و بالاتر از ده مگاپيكسل يافت مي‌شوند. همچنين، انواع مختلفي از دوربين‌ها وجود داشته و به همين منظور آن‌ها را به دسته‌هاي مختلف مانند دوربين‌هاي مدار بسته‌ي تحت شبكه (IP) و آنالوگ (Analogue) تقسيم مي‌كنند. در اين مقاله سعي شده است تا با معرفي تعدادي از بهترين، قديمي‌ترين و معروف‌ترين برند هاي جهاني و با تاكيد بر برندهاي موجود در بازار ايران، با مقايسه‌ي ويژگي‌هاي كاربردي اين محصولات و قيمت آن‌ها، شما را در خريد بهترين دوربين مدار بسته ياري كنيم.

بهترين برندهاي دوربين مدار بسته در بازار ايران

در ادامه اين مقاله بهترين برند هاي دوربين مداربسته هم از نظر كيفيت فني و هم از نظر مصرف كنندگان نهايي در ايران را به شما معرفي مي كنيم.

1. هايك ويژن

برند هايك ويژن (HikVision)، بزرگترين توليدكننده‌ي دوربين‌هاي امنيتي در سراسر جهان است. اين كمپاني در سال 2001 در شهر هانگژوي چين تاسيس شده است و با داشتن بيش از 26 هزار نيروي كار و در اختيار گرفتن بيش از 20 درصد از بازار دوربين‌هاي مداربسته در سال 2020 توانسته است خود را به عنوان يكي از بهترين برندهاي اين حوزه به اثبات برساند. محصولات هايك ويژن از لنزهاي با كيفيت بالا و قابليت NVR و HD استفاده مي‌كنند. از قابليت‌هاي فراوان دوربين‌هاي هايك ويژن مي‌توان به تشخيص حركت و تشخيص چهره اشاره كرد. به كمك آن مي‌توان با شناخت عوامل تهديدآميز از هرگونه تهديد و ناامني جلوگيري كرد. همچنين داشتن قيمت مناسب در برابر كيفيت بالا، از عوامل ديگري است كه باعث محبوبيت اين برند شده است.

هم اكنون هايك ويژن پرفروش‌ترين برند در بازار ايران است. از محصولات هايك ويژن در پروژه‌هاي بسيار بزرگ و متعددي در سرتاسر كشورهاي جهان استفاده شده است. از جمله مهم‌ترين اين كشورها علاوه بر چين مي‌توان به ايالات متحده‌ي آمريكا، برزيل، انگلستان، گرجستان، فيليپين، كره‌جنوبي، سنگاپور و آفريقاي جنوبي اشاره كرد كه بسياري از دوربين‌هاي شهري، مراكز بزرگ تجاري، سيستم حمل و نقل و قطار شهري را از محصولات هايك ويژن انتخاب كرده‌اند. در ايران نيز در بسياري از پروژه‌هاي مهم و كلان همچون فرودگاه بين‌المللي امام خميني، خطوط متروي شهر تهران و دوربين هاي نظارت شهري و فروشگاه‌ها و بانك‌هاي بزرگ در بسياري از شهرها از محصولات هايك ويژن استفاده شده است.

2. هايلوك

برند هايلوك (Hilook) از زيرمجموعه‌هاي برند هايك ويژن است. بنابراين اگر هايك ويژن بهترين دوربين مدار بسته در ايران شناخته شود هايلوك نيز در اين دسته بندي جاي خواهد گرفت. اين برند به تازگي و در سال 2018 با هدف توليد دوربين‌هاي اقتصادي و مقرون به صرفه، معرفي شد. بنابراين مهم‌ترين ويژگي دوربين‌هاي هايلوك، قيمت مناسب آن‌هاست. اين دوربين ها كه به پشتوانه‌ي قيمت اقتصادي، نصب و راه‌اندازي آسان و ظاهر مناسب توانسته‌اند به سرعت جايگاه خود را در بازار پيدا كنند، براي پروژه‌هاي كوچكتر و استفاده در كاربردهاي درون منزل و محل كار مناسب‌تر بوده و براي پروژه‌هاي كلان استفاده نمي‌شوند. از آنجايي كه هايلوك زيرمجموعه‌ي شركت مادر (هايك ويژن) بوده، محصولات هايلوك را مي‌توان از نمايندگي‌هاي هايك ويژن تهيه كرد.

3. تي‌وي‌تي

برند تي‌وي‌تي (TVT) برندي نسبتاً جديد و محصول كشور چين است. اين برند در سال 2004 در شهر شنزن شروع به فعاليت كرده و با قيمت مناسب و كيفيت قابل قبول در حال رشد و پيدا كردن جايگاه خود در بازار بيش از صد و بيست كشور جهان از جمله ايران است. محصولات اين برند اگرچه سهم قابل توجهي از بازار دنيا را به خود اختصاص نداده‌اند، اما به نسبت ساير دوربين‌هاي موجود در بازار جديدتر بوده و به دليل داشتن قيمت مناسب، مي‌توانند در كاربري هاي مختلف جايگزين محصولات برندهاي ديگر شوند. از قابليت‌هاي مختلف محصولات TVT ميتوان به تشخيص دما، تشخيص آتش، تشخيص حركت و ورود افراد و همچنين اندازه‌گيري درجه‌ي حرارت بدن افراد با دقت بالا اشاره كرد. محصولات TVT در ايران به تازگي در حال توسعه بوده و به سادگي و با قيمت مناسب، قابل تهيه‌اند.

 

بيشتر بخوانيد:   دوربين‌ مداربسته تحت شبكه     بهترين دوربين‌ مدار بسته      دوربين حرارتي        دوربين اچ دي

  دوربين تشخيص چهره

 

4. اكسيس

برند اكسيس (Axis Communications) يك توليدكننده‌ي دوربين‌هاي مداربسته در كشور سوئد است كه براي اولين بار از دوربين‌هاي مداربسته‌ي تحت شبكه معروف به IP رونمايي كرده و امروزه در همين حوزه فعاليت مي‌كند. محصولات شركت اكسيس از كيفيت بالايي برخوردار است. در مقايسه برندهاي دوربين مداربسته براي شناختن بهترين دوربين مدار بسته نظر مصرف كننده نهايي بسيار مهم است و بر اساس نظر سنجي هاي مقطعي كه انجام شده است برند اكسيس بعد از هايك ويژن و تي وي تي بهترين دوربين مداربسته از نگاه مخاطب ايراني به حساب مي آيد. به طوري كه پس از هايك ويژن، بخش بزرگي از بازار جهاني را به خود اختصاص داده‌اند. اين شركت سوئدي دوربين‌هايي با كيفيت بالا و طول عمر طولاني توليد مي‌كند كه داراي قابليت‌هاي فراوان همچون ديد در شب قوي هستند. به هر جهت به دليل قيمت بسيار بالا، بازار آن‌ها محدودتر بوده و در برابر قيمت خود، ارزش خريد كمتري دارند.

5. بوش

برند بوش (Bosch) يك برند آلماني بسيار معروف و قديمي است كه احتمالاً همه‌ي مشتريان محصولات الكترونيكي آن را با لوازم خانگي و لوازم آشپزخانه‌ي بسيار با كيفيت نيز مي‌شناسند. برند بوش توانسته در سال‌هاي اخير جزء پنج برند اول در بازار جهاني دوربين‌هاي مدار بسته باشد. اگرچه محصولات اين كمپاني از كيفيت قابل قبولي برخوردارند، ولي از لحاظ آساني نصب و راه‌اندازي سهولت كافي را ندارند. همچنين به دليل قيمت بسيار بالا، فروش محدودتري داشته‌اند. در بازار ايران نيز فروش محصولات بوش به دليل قيمت بسيار گران در برابر كيفيت، سهم بسيار كوچكي كسب كرده است.

6. داهوآ

برند داهوآ (Dahua) كه در سال 2001 و در چين شروع به كار كرد، از بزرگ‌ترين برند‌هاي توليدكننده‌ي دوربين‌هاي مداربسته در جهان است. در سال‌هاي اخير داهوآ با رشد مداومي كه داشته توانسته به رتبه دوم پرفروش‌ترين دوربين‌هاي امنيتي در جهان برسد. محصولات اين برند با ارائه‌ي گارانتي پنج ساله و تنوع و كاربري بالا توانسته‌اند در رقابت با محصولات بسياري از رقباي معروف، سهم بزرگتريي از بازار را به خود اختصاص دهند. داهوآ امروزه بيش از شانزده هزار نيروي كار داشته و در 180 كشور جهان محصولات خود را عرضه مي‌كند. از جمله دلايل موفقيت اين كمپاني اختصاص مقداري از درآمد خود به پژوهشگران و مهندسين براي بروزرساني بهتر و سريعتر تكنولوژي است. بيش از شش هزار كارشناس در داهوآ روي موضوعات مختلف پژوهشي فعاليت كرده و تا سال 2016 بيش از 800 مورد ثبت اختراع توسط اين برند انجام شده است. قيمت محصولات داهوآ با توجه به امكانات منحصر به فرد آن، به نسبت ساير محصولات توليد كشور چين، مقداري بالاتر است.

7. يوني‌ويو

برند يوني‌ويو (Uniview) از ديگر برندهاي بزرگ توليدكننده‌ي دوربين مدار بسته در كشور چين است كه در سال 2011 تاسيس شده و نسبت به ساير محصولات توليد شده در اين كشور، سهم كمتري از بازار را در اختيار دارد و تنها دوربين هاي تحت شبكه (IP) توليد مي‌كند. محصولات يوني‌ويو علاوه بر استفاده از تكنولوژي هاي به‌روز،كيفيت قابل قبولي داشته ولي نسبت به محصولات هايك ويژن كه بهترين برند دوربين مدار بسته در كشور چين محسوب مي‌شود و سهم عمده‌ي بازار جهاني دوربين را به خود اختصاص داده است، قيمت بالاتر و راه‌اندازي سخت‌تري دارند.

8. هانوآ تك‌وين (سامسونگ)

برند كره‌اي هانوآ (Hanwha Techwin) كه در ابتدا با نام سامسونگ تك‌وين (Samsung Techwin) و در سال 1977 در كشور كره جنوبي شروع به كار كرد از بهترين برندهاي موجود در بازار دوربين‌هاي امنيتي است. اين كمپاني كه از سال 2015 با نام هانوآ به فعاليت خود ادامه مي‌دهد، سهم بالايي از توليد دوربين‌هاي امنيتي در جهان را به خود اختصاص داده و از آنجايي كه از دوربين هاي بسيار با كيفيتي نيز برخوردار است، به محبوبيت بالايي به ويژه در كشورهاي آمريكاي شمالي و اروپايي دست يافته است و مي‌توان آن را بهترين برند دوربين مدار بسته در كشورهاي غربي دانست. احتمالا نام برند سامسونگ را با محصولات الكترونيكي ديگر مثل لوازم خانگي، صوتي و تصويري و همچنين تكنولوژي به روز در گوشي‌هاي هوشمند موبايل و تبلت شنيده باشيد. محصولات حوزه‌ي امنيتي و دوربين مداربسته اين شركت كه از سال 2015 و پس از ادغام با شركت هانوآ در بسياري از كشورها با اين نام عرضه مي‌شوند، امروزه از مهم‌ترين دوربين‌‌هاي مدار بسته در سراسر دنيا به حساب مي‌آيند، اگرچه به دليل قيمت بسيار بالا در بازار ايران كمتر پيدا شده و سهم اندكي دارند.

9. سوني

برند سوني (SONY) برندي بسيار معروف بوده كه قطعا همه با نام و آوازه‌ي آن در دنياي ديجيتال آشنايي دارند. اين برند ژاپني تنها يك سال پس از شكست ژاپن در جنگ جهاني دوم و در سال 1946 در توكيو با گروه كوچكي آغاز به كار كرد و توانست در مدتي كوتاه، شهرتي جهاني پيدا كند؛ به طوري كه طولي نكشيد كه در ايالات متحده نيز محصولات خود را از طريق نمايندگي خود به فروش مي‌رساند. امروزه تخصص سوني در لنزهاي دوربين عكاسي و دوربين مداربسته بوده و در حوزه‌ي دوربين‌هاي امنيتي نيز شركت سوني دوربين‌هاي تحت شبكه (IP) توليد مي‌كند. راه‌اندازي و كار با دوربين‌هاي سوني به نسبت ساير دوربين هاي تحت شبكه راحت‌تر بوده ولي قيمت بسيار بالاي اين دوربين‌ها باعث شده سهم آن‌ها از بازار نيز به همان ميزان كاهش يابد.

10. پاناسونيك

برند پاناسونيك (Panasonic) نيز از ديگر برند‌هاي معروف و بسيار قديمي در حوزه‌ي محصولات صوتي و تصويري است كه احتمالا اسم آن را به دفعات بر روي لوازم خانگي شنيده‌ايد. اين شركت ژاپني در ابتدا به عنوان شركتي كوچك و در سال 1918 در اوساكاي ژاپن فعاليت خود را آغاز كرد و با گذشت بيش از يك قرن، امروزه از مشهورترين برندهاي توليد لوازم ديجيتال محسوب مي‌شود. اگرچه پاناسونيك معمولا در حوزه‌ي محصولات صوتي پيشرو بوده، ولي دوربين‌هاي مدار بسته‌ي پاناسونيك نيز كه عموما از نوع دوربين‌هاي تحت شبكه (IP) هستند، از كيفيت بالا و قابليت‌هاي فراوان و متنوعي برخوردارند. به هر حال اين دوربين‌ها به دليل قيمت بالا نتوانسته‌اند بخش مهمي از بازار را در ايران و جهان به خود اختصاص دهند.

كلام آخر

به طور كلي مي‌توان گفت كه در بين بهترين دوربين‌هاي مدار بسته، برند هاي توليد كشور چين به دليل قيمت اقتصادي و كيفيت قابل قبول، و همچنين عرضه‌ي بالا در مقياس تقاضاي جهاني، توانسته‌اند بخش اعظم بازار دوربين‌هاي مدار بسته و تجهيزات امنيتي را به خود اختصاص دهند. در كشور ما نيز به دلايل اقتصادي و همچنين به دليل دسترسي بيشتر به اين محصولات با تنوع بالا، عمده‌ي بازار دوربين‌هاي مدار بسته به محصولات هايك ويژن اختصاص داشته و اين برند توانسته نيازهاي خانگي، تجاري و صنعتي را پاسخگو باشد. برندهاي هايلوك، تي‌وي‌تي و داهوآ نيز با نصب و پياده‌سازي راحت و كيفيت قابل قبول در مقابل قيمت مناسب، پس از محصولات هايك ويژن توانسته‌اند بخشي از بازار ايران را به خود اختصاص دهند، در حالي كه محصولات اروپايي به دليل قيمت بالا، عرضه‌ي پايين و همچنين دسترسي محدود، سهم بسيار پاييني از بازار را تصاحب كرده‌اند.

 

 

بيشتر بخوانيد:   هايك ويژن    نصب دوربين مدار بسته     تي وي تي  دوربين مداربسته

 

 • قابليت هايي ايجاد كنيد تا بارها و بارها برنده شويد

مفهوم اول اين است كه يك ساختار با ثبات ايجاد كنيد تا استارت آپ شما سهم بازار رقبا را بربايد و در اختيار خود در بياورد. به طور مثال اين چهار قابليتي است كه اپل در سه بازار پخش كننده هاي MP۳، تلفن هاي هوشمند و تبلت ها پياده كرد:

article_image_one_132.jpg

برتري طراحي: همه مي دانيم كه استيو جابز وسواس عجيبي روي ظرافت و زيبايي محصولات اپل داشت. او هميشه از اين موضوع اطمينان حاصل مي كرد كه محصولات مختلف به راحتي با هم كار خواهند كرد. توجه جابز به جزئيات باعث مي شد مصرف كنندگان تمايل بيشتري به محصولات اپل پيدا كنند.

جادوي بازاريابي: اپل تبليغات به يادماندني اي دارد. استيو جابز يكي از بهترين مجري هاي معرفي محصولات جديد بود و فروشگاه هاي اپل هميشه كاربران را با ارائه خدمات عالي خوشحال مي كنند.

ساختار اكوسيستم: جابز در ايجاد محتوا و خدمات كه باعث مي شد خريداران مايل به خريد محصولات سخت افزاري مي شدند، بسيار سرآمد بود. نمونه بارز آنها آيتيونز و اپ استور است.

بهره وري زنجيره اي تامين: به لطف تيم كوك اپل توانست به خوبي يك زنجيره تامين قطعات در هنگ كنگ – فاكسكان- بسازد به همين دليل هزينه ساخت محصولات تا حد بسياري پايين آمد. در نتيجه تا ۷۰ درصد سود ناخالص و ۴۴٪ حق بيمه بيشتر از ديگر رقبا دارد.

اپل قادر به اعمال و اصلاح اين قابليت ها براي گرفتن سهم در اين سه بازار بزرگ است. بازاري كه پيش از اپل هم وجود داشت ولي اين شركت نقش بسيار پر رنگي در اعمال تغييرات در آن ايفا كرد.

 • حفظ حركت چرخه ارزش

مفهوم دوم چرخه ارزش” است كه استيو جابز به آن مسلط بود. يك شركت براي يك عملكرد برتر بايد بتواند حركت چرخ استراتژي را از طريق سه فرآيند مجزا حفظ كند:

ايجاد ارزش: به زبان ساده يعني طراحي و بازاريابي محصولات به گونه اي باشد كه كاربران نيازهاي خود را در آنها ببينند و متعاقبا آنها را مشتاق تهيه آن محصولات كند.
جذب ارزش: مورد دوم يعني قيمت ها را تا حد كافي (و نه بيشتر) بالا نگه داريم كه يك بازگشت سرمايه مطمئن براي سهامداران، حقوق كارمندان و تامين كنندگان داشته باشيم و همچنين بتوانيم محصولات جديد اختراع كنيم.
تجديد ارزش: يك شركت براي اينكه بتواند همچنان از رقبا جلوتر باشد بايد همواره سيگنال هاي بازار را دريافت كند. چرا كه نيازهاي مشتريان تغيير مي كند و بايد زودتر از ديگر شركت ها پاسخگوي كاربران باشد.

اپل تا زماني كه استيو جابز در قيد حيات بود، چرخه ارزش را فرا گرفت. با وجود اينكه نزديك به سه سال است كه تيم كوك مسئوليت اپل را به عهده گرفته، حركت اين چرخه متوقف نشده. اما متاسفانه به باور خيلي تحليلگران، اپل در تجديد ارزش دچار مشكل شده است. شايد تيم كوك در آينده به همه ثابت كند كه اين تصور اشتباه است.
اما در عين حال شما بايد اين سه درس را براي موفقيت فرا بگيريد: اول قابليت هاي استارت آپ شما بايد اثبات شود و مراحل ايجاد ارزش و فرايند هاي جذب ارزش را طي كنيد.
سپس شما بايد قابليت ها را در به نقاطي اعمال كنيد تا در تجديد ارزش بيشترين ارزش را پيدا كنند. مانند اپل كه ارزش ساخته شده توسط آيپاد را با موفقيت به آيفون منتقل كرد.
در نهايت بايد گفت اگر شركت شما حركت چرخه استراتژي را متوقف كند، منجر به شكست شما و استارت آپ تان خواهد شد.

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

تبليغات ميان متني

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 AJAX چيست ؟
نوشته شده در ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
ساعت : ۱۱:۲۸:۰۹
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

 

تكنيك هاي طراحي سايت هر روز در حال پيشرفت هست و اگر شما مي خواهيد از اين قافله عقب نمانيد حتما بايد خود را بروز كنيد. طراح سايت كسي هست كه خود را بروز نگه دارد چون علم كامپيوتر هر ثانيه عوض مي شود و تكنيك هاي جديد مي آيد پس اگر كسي مي خواهد در زمينه برنامه نويسي واقعا فردي موفق باشد بايد و بايد خود را بروز نگه دارد. بايد سايت هايي كه طراحي مي كند از آخرين تكنولوژي هاي طراحي سايت بهره برده باشد.

اين رو گفتيم به عنوان مقدمه چون امروز مي خواهيم در مورد Ajax صحبت كنيم تكنيكي كه باعث مي شود كل صفحه دوباره بارگذاري نشود پس اين را مطالعه كنيد.

AJAX چيست ؟

ماهيت صفحات وب و پروتكل HTTP به گونه اي است كه به ازاي هر كنش و واكنش ميان كاربر و سايتي كه در حال كار با آن است، كل يك صفحه وب از نو بارگذاري و تازه سازي (refresh) مي شود.

AJAX فناوري جديدي است كه تغيير محسوسي را در اين سناريو به وجود مي آورد؛ به اين ترتيب كه به جاي بارگذاري مجدد كل صفحه، فقط قسمتي تغيير مي كند كه قرار است اطلاعات جديد را به نمايش درآورد و كليه عمليات ارسال اطلاعات و دريافت نتايج در پشت صحنه انجام مي شود AJAX .موجب آزاد شدن پهناي باند اينترنت و در نتيجه ميلياردها دلار صرفه جويي اقتصادي در اين زمينه مي شود و اين به نوبه خود انقلابي در عرصه وب و فضاي سايبر به شمار مي رود.

AJAX مجموعه اي از استانداردها و فناوري هاي وب است كه به كمك آنها مي توان برنامه هايي مبتني بر وب توليد كرد كه به آساني با كاربران تعامل داشته باشند؛ اين فناوريها در جهت تبادل دادهها با يك سرور و بروز رساني قسمتي از يك صفحه وب بدون بارگذاري مجدد آن است.

تبليغات درون متني/

اگر تمايل داريد براي شركت خود اقدام به طراحي سايت ارزان كنيد پيشنهاد مي كنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحي سايت فروشگاهي  و  طراحي سايت شركتي را مطالعه كنيد. من به شما پيشنهاد مي كنم خدمات طراحي سايت پيام آوا را براي اين كار نگاه كنيد. شركت پيام آوا بهترين و با كيفيت ترين خدمات طراحي سايت را در قالب طراحي سايت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه مي كند.

تبليغات درون متني

فن آوري هاي مورد استفاده

عبارت Ajax به طيف وسيعي از فن آوري هاي وب اشاره دارد كه ميتوانند براي پياده سازي يك برنامه تحت وب بكار روند. فن آوريهايي كه در پشت صحنه و در سرور فعاليت مي كنند و در نتيجه با وضعيت جاري صفحه وب تداخلي ندارند. بطور كلي ميتوان گفت فن آوريهاي زير مورد استفاده قرار ميگيرند HTML يا XHTML) و (CSS به منظور نمايش محتوا - فن آوري DOM (Document Object Model) يا مدل شيئي صفحهبراي نمايش پوياي داده ها و تعامل با آنها. XML براي تبادل داده ها و XSLT براي مديريت داده ها. XMLHttpRequest نيز براي تبادل غير متقارن داده ها بكار ميرود. JavaScript به منظور يكپارچه سازي اين فن آوري ها البته در حال حاضر عمدتاً بجاي XML (كه فرمتي نسبتاً سنگين است) از JSON براي تبادل داده ها استفاده ميشود و حتي الامكان استفاده از HTML فرمت بندي شده يا متن ساده نيز به اين منظور وجود دارد.

البته توجه داشته باشيد كه همواره لازم نيست استفاده از Ajax بخاطر انجام تغييري در صفحه باشد، گاهي اوقات شما ممكن است بخواهيد يك عمليات سروري (همچون يك عمليات ديتابيس) را توسط Ajax انجام دهيد، به گونه اي كه كاربر متوجه نشود.

چرا AJAX ؟

1- عدم نياز به بارگذاري مجدد كل يك صفحه وب

2- صرفهجويي در مصرف پهناي‎ باند

3- افزايش محسوس سرعت نرمافزارهاي تحت وب

4- پشتيباني از بيشتر مرورگرهاي معروف

5- توانايي سفارشي سازي كنترلهاي سرور به منظور استفاده از ظرفيتهاي client

مزاياي استفاده از Ajax در طراحي سايت

- پشتيباني مرورگرهاي معروف از تكنيك Ajax، از جمله IE، فايرفاكس، كروم و سافاري

- سرعت و كارايي بهتر براي قسمت هايي از سايت كه نياز نيست كل اطلاعات سايت دوباره بارگذاري شود مثل فرم هاي ثبت نام و سبد خريد

- فقط قسمتي كه تكنيك Ajax استفاده شده است در طراحي سايت تغيير مي يابد يعني اينكه فقط قسمتي از يك صفحه نه كل صفحه سايت رفرش شود

معايب Ajax

البته هر پديده جديدي در كنار ارائه مزاياي متعدد ممكن است نقاط ضعف يا كمبودهايي داشته باشد كه در اينجا به برخي از مشكلات فن آوري Ajax نيز اشاره ميكنيم:

- هر مرورگري كه از JavaScript يا سيستم تقاضاي XMLHttp پشتيباني نكند، يا در صورتي كه كاربر اين قابليت مرورگر خود را غير فعال كرده باشد، امكان استفاده صحيح از صفحاتي كه به Ajax متكي هستند را نخواهد داشت. دستگاه هايي از جمله تلفنهاي همراه هوشمند و PDAها نيز ممكن است پشتيباني كاملي از اين فن آوري نداشته باشند اگرچه اين مسئله در آينده نزديك مرتفع خواهد شد.

- با توجه به ساختار صفحاتي كه از اين فن آوري استفاده مي كنند و ماهيت پوياي محتواي Ajax، ممكن است خواندن اين محتوا توسط برنامه هاي Crawler امكان پذير نباشد، در نتيجه اين صفحات ممكن است بخوبي در موتورهاي جستجوگر رتبه بندي نشوند.

- از نقطه نظر برنامه نويسي نيز حفظ و نگهداري، اشكالزدايي و تست صفحاتي كه چنين محتوايي توليد مي كنند دشوار خواهد بود.

- برخلاف صفحات معمولي كه در آنها كاربر ميتواند با فشردن دكمه Back صفحه كليد يا آيكون Back مرورگر به صفحات قبلي بازگردد، صفحاتي كه از محتواي Ajax استفاده مي كنند امكان بازگشت به صفحه پيشين را ندارند، البته اين مسئله در HTML5 به نوعي حل شده است.

- هنگامي كه شما از Ajax براي تغيير دايناميك محتواي صفحه استفاده ميكنيد، امكان مشاهده محتواي اضافه شده را در بخش view source صفحه نخواهيد داشت زيرا محتواي صفحه همان چيزي است كه در ابتدا از سرور خوانده شده بود، به اين ترتيب پس از رفرش مجدد صفحه نيز محتوا به همان حالت قبلي برميگردد. اگر ميخواهيد در محيط ASP.NET از Ajax استفاده كنيد بايد در ابتداي صفحه خود يك كنترل ScriptManager قرار دهيد. نماد اصلي Ajax در ASP.NET، كنترلي به نام UpdatePanel است. ميتوانيد اين كنترل را به همراه ساير كنترلهاي مربوط به Ajax در برگه اي با نام Ajax در نوار ابزار ويژوال استوديو بيابيد.

Ajax در طراحي سايت

اگر بخواهيم به طور خلاصه به معرفي ajax بپردازيم اصطلاح AJAX را اولين بار كارشناسي از شركت Adaptive Path به نام جسي جيمزگرت در مقاله اي با عنوان اي جكس؛ و خيلي سريع اين تكنيك توسط برنامه نويسان در سراسر جهان استفاده شد، عاميانه ترين مثال براي Ajax سيستم Google Suggest كه وقتي شما عبارتي را جستجو مي كنيد گوگل عبارتهاي ديگر را با تكنيك Ajax براي شما مي آورد يا مثلا سبدهاي خريد سايت هاي فروشگاه اينترنتي وقتي شما كالايي را به سبد خريد اضافه مي كنيد فقط سبد خريد آپديت مي شود نه كل سايت يا در خيلي از فرم هاي ثبت نام اين تكنيك به كار برده شده است يا مثلا در سايتي كه خود ما طراحي كرديم كاربر بدون اينكه دوباره صفحه بارگذاري شود و حجم زيادي از پهناي باند كم شود خيلي راحت با تكنيك Ajax محصول شما بارگذاري مي شود امروزه بسياري از سايت هاي معروف دنيا نظير فيس بوك، Google Maps، Gmail، YouTube از اين تكنيك استفاده مي كنند كه كاربران را خسته نكنند و سرعت سايت بالاتر برود

كاربردهاي فن آوري Ajax

اگر شما ميخواهيد يك برنامه نويس خوب وب باشيد، تسلط بر فن آوري هاي پيشرفته اي همچون Ajax از ضروريات كارتان خواهد بود. با توجه به توضيحاتي كه ارائه كرده ايم، قطعاً نميتوان فهرست مشخصي از كاربردهاي Ajax ارائه كرد چون اين فن آوري ميتواند در بخشهاي مختلف كاربرد داشته باشد اما در اينجا برخي كاركردهاي رايج و مهم Ajax را بطور مختصر بررسي مي كنيم:

بررسي وجود كاربر مشابه در هنگام ثبت نام كاربران: يكي از كاربردهاي نسبتاً ساده ولي در عين حال مفيد Ajax، بررسي ديتابيس سايت در هنگام ثبت نام كاربران جديد ميباشد. فرض كنيد كاربري قبلاً در سايت شما با يك نام كاربري خاص ثبت نام كرده است، اكنون كاربر ديگري ميخواهد با همين نام كاربري ثبت نام كند و احتمالاً شما نميخواهيد دو كاربر با يك نام كاربري يكسان ثبت نام كنند. در حالت معمول شما ميتوانيد پس از فشردن دكمه ثبت نام توسط كاربر و در كد مربوط به دكمه ثبت نام، ديتابيس را بررسي كرده و در صورت وجود نام كاربري يكسان، عمليات ثبت كاربر جديد را متوقف كنيد يا به كاربر پيام بدهيد. در هر صورت به اين ترتيب يك postback كامل خواهيد داشت كه شايد چندان خوشايند كاربر نباشد. اما به كمك Ajax ميتوانيد عمليات postback را حذف كرده و سرعت كار را افزايش دهيد. كافيست يك تابع استاتيك (WebMethod) در كد سرور بنويسيد كه ديتابيس را چك كرده و در صورت وجود نام كاربري مشابه يك مقدار مشخص بازگشت دهد. سپس ميتوانيد در تابع client مربوط به خروج از كادر متني نام كاربري يا در تابع client مربوط به كليك دكمه ثبت نام، از طريق JQuery اين تابع را فراخواني نماييد و در صورت وجود نام كاربري يكسان در ديتابيس پيامي به كاربر بدهيد و البته اجازه اجراي كد سرور را نيز ندهيد. به اين ترتيب احتياجي به رفرش صفحه نخواهد بود، همين تكنيك را ميتوانيد به صورتهاي ديگري نيز استفاده كنيد.

احتمالاً نحوه نمايش commentها در سايت facebook يا نمايش تصاوير در بخش جستجوي تصاوير google توجه شما را جلب كرده است. هر دو سايت رويكرد مشابهي دارند، در ابتدا بخش كوچكي از اطلاعات را نمايش ميدهند تا صفحه خيلي سريع بارگذاري شود، سپس در صورت لزوم اطلاعات بيشتر را آرام آرام بارگذاري مي كنند. شما نيز ميتوانيد به كمك Ajax اين تكنيك زيبا را شبيه سازي كنيد. به اين منظور بايد يك تابع سرور براي ايجاد اطلاعات صفحات جديد در قالب html بسازيد، و اين تابع را در رويداد scroll down صفحه فراخواني كنيد. در اين صورت وقتي كاربر صفحه را scroll كرده و به انتهاي صفحه برسد تابع استاتيك مربوطه از JQuery Ajax اجرا شده و محتواي صفحه جديد به مرورگر ارسال ميشود. سپس شما اين محتواي جديد را در صفحه نمايش ميدهيد. البته از آنجاييكه مرورگر چيزي جز html نميفهمد شما هم بايد صرفاً محتواي html ارسال كنيد، يعني تابع استاتيك سرور بايد اطلاعات را به فرمت html توليد كرده و به صورت رشته ارسال كند. حتي شما ميتوانيد در زمان اجراي پشت صحنه تابع سرور دريافت صفحات (كه ممكن يكي دو ثانيه طول بكشد) يك فايل gif animated را در صفحه پخش كنيد تا كاربر متوجه شود كه صفحات جديد به زودي نمايش داده ميشوند.

يكي از كاربردهاي مفيد Ajax در توسعه وب، انجام فعاليتهاي ديتابيسي در پشت صحنه ميباشد. از آنجا كه عمليات مربوط به ديتابيس همواره سنگين و زمان بر بوده و ميتواند موجب كندي اجراي صفحات وب شود، شما ميتوانيد برخي از عملياتهاي مربوط به ديتابيس از جمله و خواندن و نوشتن و يا حذف از ديتابيس را توسط Ajax انجام دهيد. به اين ترتيب احتياجي به رفرش صفحه نخواهد بود و در نتيجه سرعت اجراي سايت شما افزايش خواهد يافت. البته بخاطر داشته باشيد كه ممكن است به دلايل مختلف (از جمله عدم پشتيباني مرورگر يا غير فعال كردن جاوا اسكريپت توسط كاربر) امكان استفاده از Ajax وجود نداشته باشد، و در اين شرايط شما بايد سناريوي ديگري را به منظور مديريت فعاليتهاي ديتابيس به پيش ببريد.

خلاصه مطلب AJAX

ما شما پيشنهاد مي كنيم از برنامه نويس سايت خود بخواهيد در طراحي سايت شما از تكنيك AJAX استفاده كند نه اينكه كل صفحات سايت AJAX باشد نه قسمتي از صفحه مثلا سبد خريد بخش ثبت نام سايت كه هم براي كاربر پويايي لازم را در سايت داشته باشد هم اينكه سرعت لود و بارگذاري سايت بالاتر برود.

تبليغات ميان متني

سئو سايت براي موتورهاي جست و جو و همچنين  تبليغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترين روش ها براي بيشتر ديده شدن سايت شما به حساب مي آيد. شركت پيام آوا خدمات طراحي سايت تهران و سئو را با مناسب ترين قيمت به شما ارائه مي دهد. بازاريابي و تبليغات به ركن اساسي جامعه امروز ما تبديل شده است.

تبليغات ميان متني

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۱:۲۶:۲۰
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

 

طراحي سايت مركز تجاري – طراحي سايت مركز خريد

طراحي سايت مركز تجاري يا طراحي سايت مركز خريد مي تواند يكي از مهمترين نكاتي باشد كه بايد هر مركز تجاري به آن توجه كند. در واقع با طراحي سايت مي توانيد مشاغل و حرفه تجاري مركز تجاري و پاساژ خود را به راحتي به مردم بشناسانيد. از آنجايي كه طراحي سايت مركز خريد داراي ويژگي هاي بيشماري است از اين رو افرادي كه طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد را بر عهده دارند بايد به اين نكات در حد بسيار زيادي توجه كنند.

از آنجايي كه مراكز تجاري در طيف وسيعي ساخته شده اند هر فردي كه در مركز تجاري داراي كسب و كار مربوط به خود است مي تواند براي فروش بيشتر خود در ايجاد وب سايت مركز تجاري همكاري داشته باشد. راه اندازي سايت مركز تجاري مي تواند هم به صورت كلي و در باب مجتمع تجاري مورد نظر طراحي شود و هم كسب و كارهاي تجاري كوچك به واسطه ساخت سايت مركز تجاري پر رونق مي توانند پررونق شوند.
مديراني كه مراكز خريد را اداره مي كنند بايد با طراحي وب سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد مربوط به خود در افزايش بازديد و خريد مخاطبان تاثير گذار باشند. از آنجايي كه طراحي سايت مركز تجاري امري است حرفه اي مي توانيد اين كار را به شركت هاي طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بسپاريد.
يكي از اين شركت هاي معروف كه در زمينه ايجاد وب سايت مركز تجاري بسيار شناخته شده است را ميتوان شركت رايان دانست. اين شركت با راه اندازي سايت مركز تجاري در حد حرفه اي مي تواند مخاطبان را به بازديد از اين سايت ها علاقه مند كنند. در واقع مهمترين نكته اي كه شركت رايان در طراحي وب سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد مد نظر قرار مي دهد جذب مخاطب است.
از اين طريق ميزان فروش محصولات هر مجتمع تجاري و يا مشاغلي كه در زمينه تجاري فعاليت دارند بالاتر مي رود. هدف هر مجتمع تجاري مي تواند كسب درآمد بيشتر از طريق افراد مختلف باشد. آنان بايد در ابتدا بتوانند با ايجاد وب سايت مركز تجاري نگاه مخاطبان و مشتريان را به سمت خود جذب كنند. اين امر نشان مي دهد كه ساخت سايت مركز تجاري تا چه اندازه مي تواند در پيشرفت كسب و كارهاي تجاري تاثير گذار باشد.

 

شركت طراحي سايت ساخت سايت طراحي سايت شركتي

اهميت طراحي سايت مركز تجاري يا طراحي سايت مركز خريد

همانطور كه گفته شد طراحي وب سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد در هر زمينه و حرفه اي مي تواند فوايد بسياري داشته باشد. يكي از مشاغلي كه ايجاد وب سايت مركز تجاري براي آن انجام مي شود مجتمع هاي تجاري هستند. اين مراكز مي توانند در اقتصاد كشور تاثير گذار باشند. همانطور كه مي دانيم مشتري و خريدار از جمله مخاطبان مركز هاي تجاري هستند.
براي اينكه بتوان نظر اين افراد را جلب و آنها را ترغيب به خريد هر چه بيشتر محصولات و توليدات خود كرد، از طراحي سايت مركز تجاري مي توان به عنوان بهترين گزينه براي دستيابي به اين هدف استفاده كرد. امروزه محيط هاي تجاري امكان خريد هاي آنلاين را براي مخاطبان به وجود آورده اند. آنها محصولات خود را از طريق فضاي مجازي به مخاطبان ارائه مي كنند.
اين محصولات با جزييات دقيق در مورد قيمت، سايز، نحوه خريد، نحوه سفارش گيري و بسياري ديگر از امكانات به واسطه طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد در اختيار بازديد كنندگان قرار خواهد گرفت. عكسهاي محصول مورد نظر نيز در كيفيت هاي بالا مي تواند براي جذب بيشتر در طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد كمك كند. راه هاي بسياري وجود دارد كه محصولات در فضاي مجازي بتوانند ديده شوند.
به عنوان مثال ايجاد صفحه ها و پيچ هاي مربوط به هر تجارت مي تواند در ارائه خدمات آنلاين به مشتريان در طراحي سايت مركز تجاري كمك بسياري كند. طراحي وب سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد نيز يكي از تخصصي ترين روش ها براي جذب مخاطبان است. مي توان گفت كه با ايجاد وب سايت مركز تجاري به صورت حرفه اي مي توانيد برند مورد نظر خود را در سراسر جهان شناخته سازيد. ساخت سايت مركز تجاري مي تواند به گونه اي باشد كه همه افراد بتوانند به راحتي به آن دسترسي داشته باشند.
واردات و صادرات محصولات تجاري يكي از مهمترين ويژگي كالاهاي تجاري است كه مي توان با طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد با قابليت چند زبانه بودن مشتريان خارجي را نيز به خريد و بازديد از سايت تجاري وا داشت. از اين رو طراحي سايت مركز تجاري مي تواند براي هر مجتمع تجاري و يا مشاغل تجاري در حد كوچك نيز باعث رونق و افزايش پيشرفت كارهاي تجاري اين افراد در نظر گرفته شود.
شركت رايان يكي از پيشگامان در راه اندازي سايت مركز خريد است. اين شركت توانسته در دوره هاي مختلف با طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد كسب و كارهاي تجاري را رونق ببخشد. شركت رايان مي تواند در ايجاد وب سايت مركز تجاري از امكانات متفاوتي نسبت به ساير شركت هايي كه طراحي وب سايت مركز تجاري را انجام مي دهد، ارائه دهد. اين شركت با استفاده از متد هاي نوين و برنامه نويسي هاي پيشرفته به كاربران اين امكان را مي دهد كه بتوانند خدمات متنوعي را از ساخت سايت مركز تجاري دريافت كنند.
گرافيك حرفه اي سايت و سرعت بالاي سايت براي طراحي سايت مراكز تجاري اهميت بالايي دارد. از اين رو براي اينكه بتوانيد در تجارت خود موفق شويد بايد راه اندازي سايت مركز تجاري خود را به يك شركت معتبر و حرفه اي در زماني طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بسپاريد.

استفاده از سئو در طراحي سايت مركز تجاري

اگر مي خواهيد كه طراحي سايت مركز تجاري شما بتواند در رتبه بنديهاي موتورهاي جستجو گوگل در قسمت بالاي جدول واقع شود بايد حتما به اين نكته دقت كنيد كه طراحي وب سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد را با اصول سئو سايت انجام دهيد. متاسفانه بسياري از شركت هايي كه ايجاد وب سايت مركز تجاري را انجام مي دهند با اصول سئو آشنايي ندارند و تنها در مورد آن اطلاعات محدود و كمي را در اختيار دارند.
بنابراين كسب اطلاعات از شركتي كه مي خواهد ساخت سايت مركز تجاري را انجام دهد مي تواند يكي از مهمترين مواردي باشد كه بايد در طراحي سايت مركز تجاري به آن عمل كنيد. شركت رايان با داشتن تيم قوي در طراحي سايت مركز تجاري مي تواند اين امر را به راحتي براي شما انجام دهد. اصول سئو و بهينه سازي سايت مي تواند از طريق رعايت اصولي بسيار ساده در طراحي وب سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد انجام شود.
رعايت اين اصول مي تواند شما را در ابتداي فهرست گوگل قرار دهد. مخاطبان اصولا سايت هاي اولي را كه گوگل براي آنان بالا مي آورد را مورد بازديد قرار مي دهند. از اين رو هر چه در طراحي سايت مركز تجاري از اين اصول به طور مناسب استفاده شده باشد اين بازديد ها بيشتر مي شود.
در نتيجه رتبه شما در بين سايت هاي ديگر در مرحله بالايي قرار خواهد گرفت. اين امر مي تواند در گسترش حرفه و تجارت شما بسيار مورد توجه واقع شود. محصولات شما از اين طريق بيشتر ديده مي شوند و در نتيجه افراد را به خريد وادار مي كنند. از اين رو در ايجاد وب سايت مركز تجاري خود مي توانيد به موفقيت بالايي دست پيدا كنيد.

طراحي سايت مركز تجاري با توجه به امكانات و ويژگي هايي كه دارد مي تواند قيمت هاي متفاوتي را داشته باشد. شركت رايان با مناسب ترين قيمت مي تواند طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد را براي شما به راحتي و با صرف هزينه اندك انجام دهد. تيم حرفه اي در راه اندازي سايت مركز تجاري در اين شركت مي توانند با بهترين كيفيت و هزينه مقرون به صرفه طراحي سايت مركز تجاري را براي شما انجام دهند.

از اين رو مي توانيد با اعتماد به شركت رايان با خيال راحت طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد خود را به آنان بسپاريد.

پيشنهاد مي كنيم مقاله هاي زير را مطالعه كنيد:

 1. طراحي سايت فروشگاهي
 2. طراحي سايت وردپرس طراحي پورتال

ويژگي ها و نكاتي كه بايد در طراحي سايت مركز تجاري به آنها توجه كنيم

از آنجايي كه طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بسيار مورد توجه مشاغل مختلف تجاري قرار گرفته است، آنها از اين روش در صدد فروش هر چه بيشتر محصولات خود و گسترش تجارت خود هستند. براي اينكه ساخت سايت مركز تجاري بتواند بسيار كارآمد باشد و مشتريان بتوانند به آن دسترسي راحتي داشته باشند در طراحي وب سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بايد به نكات بسياري دقت كرد.
مي توان گفت كه رعايت اين اصول در راه اندازي سايت مركز تجاري مي تواند سايت شما را بسيار مورد توجه قرار دهد و مي تواند پاسخگوي مناسبي براي رفع نيازهاي تجاري افراد باشد. مي توانيد اين نكات را به صورت زير مورد بررسي قرار دهيم.
راه اندازي سايت مركز تجاري

 • اولين نكته اي كه در طراحي سايت مركز تجاري بايد در نظر گرفته شود هدف شركت از طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد مي تواند باشد. در واقع متناسب با نوع كسب و كار شما ايجاد وب سايت مركز تجاري مي تواند داراي اشكال متفاوتي باشد. در ابتدا بايد شفاف سازي هاي مناسب صورت گيرد تا بر اساس آن و نياز تجارت مورد نظر ساخت سايت مركز تجاري به راحتي صورت گيرد.
 • طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بايد به گونه اي باشد كه از نظر گرافيكي داراي جاذبه كشش مشتري باشد. در واقع با ساخت سايت مركز تجاري در گرافيك هاي بالا به مخاطبان خود كمك مي كنيد كه به وب سايت شما مراجعه كنند و محصولات شما را ببينند. مي توان براي گرافيك راه اندازي سايت مركز تجاري از موارد بسياري استفاده كرد. به عنوان مثال رنگ هاي جذاب و گرم در ايجاد وب سايت مركز تجاري مي تواند نگاه را به خود جذب كند؛ بنابراين با انتخاب رنگ درست در طراحي سايت مركز تجاري خود مي توانيد علاوه بر افزايش مشتري ها، هدف طراحي سايت مركز تجاري خود را نيز بيشتر نشان دهيد.
 • استفاده از عكس هاي متنوع در كيفيت هاي بالا مي تواند جذابيت بصري طراحي سايت مركز تجاري شما را بالاتر ببرد. عكس محصولات مورد نظر بايد به گونه اي باشد كه بتواند مخاطب را وادار به خريد كند. هر چه تعداد عكس هاي يك محصول بيشتر باشد طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد مي تواند موفق تر شود.
 • سرعت بالا يكي از مواردي است كه مي تواند در ساخت سايت مركز تجاري شما، كيفيت طراحي سايت مركز تجاري را به خوبي نشان دهد. از آنجايي كه افراد دچار مشغله هاي مختلفي در زندگي خود هستند آنها انتظار دارند كه در كمترين زمان ممكن بتوانند از سايت بازديد كنند.
 • از آنجايي كه گرافيك راه اندازي سايت مركز تجاري و همچنين عكس ها در طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بايد در حد بالايي قرار گيرد نياز به كد هاي برنامه نويسي دقيقي در طراحي سايت مركز تجاري است تا بتوان از اين طريق سرعت را در ساخت سايت مركز تجاري بالا برد.
 • براي طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد نياز به داشتن فرم و قالب مشخصي نيست؛ زيرا تنوع در كسب و كارهاي تجاري بسيار بالا است. از اين رو مي توان از قالب هايي براي راه اندازي سايت مركز تجاري استفاده كرد كه بتواند داراي فرم هاي زيبا و اختصاصي و در عين حال با سرعت بالا باشد.
 • استفاده از محتواي جذاب مي تواند در طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بسيار تاثير گذار باشد. همانطور كه مي دانيم جملات مي توانند در ضمير ناخودآگاه افراد تاثيرات خارق العاده اي را داشته باشند. يك جمله خاص و بدون تكرار مي تواند ملكه ذهن مخاطبان شود در نتيجه تمايل آنها به خريد و بازديد از سايت شما بالاتر مي رود.
 • در طراحي سايت مركز تجاري بايد به اين نكته دقت كرد كه فرم و ساختار سايت به گونه اي باشد كه بتواند در دستگاه هاي مختلف از جمله گوشي موبايل به راحتي بالا بيايد. اين ويژگي يكي از مهمترين نكاتي است كه بايد در طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد به آن توجه كرد. پشتيباني سايت از سيستم عامل هاي مختلف سبب ميشود كه افراد در هر كجايي كه هستند به راحتي به سايت شما دسترسي داشته باشند. اين نكته بايد در طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد حتما رعايت شود.
 • پرداخت آسان در طراحي سايت مركز تجاري مي تواند بسيار مورد توجه مخاطبان قرار گيرد. از آنجايي كه سفارشات و ثبت و پرداخت آن به صورت اينترنتي و آنلاين صورت مي گيرد، در راه اندازي سايت مركز تجاري بايد سرعت انتقال داده ها در حد بالايي باشد كه قطعي در زمان پرداخت در طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد ايجاد نشود. قطعي سايت مي تواند عمليات خريد را به صفحه اول سايت برگرداند و اين امر مي تواند موجب نارضايتي مخاطبان و مشتريان باشد.
 • امنيت بالا در طراحي سايت مركز تجاري و يا طراحي سايت مركز خريد بايد يكي از نكاتي باشد كه طراحان سايت تجاري بايد به آن توجه كنند؛ زيرا اطلاعات كارت و حساب مشتري از طريق پرداخت آنلاين مي تواند در صورت بالا نبودن امنيت سايت تجاري توسط افرادي سودجو هك شود.
 • طراحي سايت تهران طراحي سايت اختصاصي
:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 نكاتي براي خريد درب اتومات شيشه اي
نوشته شده در ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
ساعت : ۱۱:۲۴:۵۷
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

درب شيشه اي

درب ها اصلي ترين ورودي هاي ساختمان هستند كه علاوه بر تامين امنيت ساختمان, زيبايي خاصي به محيط مي دهند. با پيشرفت تكنولوژي در صنايع ساختمان, درب ها نيز تحولات زيادي به خود ديدند. درب ها از متريال هاي گوناگوني ساخته مي شوند كه شيشه يكي از آنها است.

انواع درب شيشه اي

درب هاي شيشه اي به دو صورت لولايي و كشويي قابليت اجرا دارند. حال درب كشويي خود نيز به دو صورت دستي و اتوماتيك قابليت اجرا دارند. در مدل دستي عمل باز و بست درب بصورت دستي و توسط فرد انجام مي شود.

در مدل اتوماتيك درب كشويي شيشه اي عمل باز بست بصورت اتوماتيك انجام شده كه بوسيله چشمي و يا ريموت كنترل مي شود.

 

درب شيشه اي كشويي دستي

درب ها را مي توان يكي از عناصر مهم در ساختمان نام برد. درها داراي طرح و مرتيال هاي گوناگوني هستند.  درب ها معرف مكان ميتوانند باشند و موجب جذف افراد به محل مانند فروشگاه و مغازه شوند.

درب شيشه اي كشويي دستي داراي ساز و كار مشخصي مي باشد و دليل نام گذاري آن نحوه باز و بست آن است كه بصورت كشويي انجام مي شود. اين درب هاي با استفاده از ريل بر روي محور خود حركت مي كنند.

در ساخت اين درب هاي مي توان از شيشه سكوريت در ضخامت هاي گوناگون استفاده كرد كه معمولا از شيشه سكوريت 10 ميل استفاده مي شود. در اجراي شيشه سكوريت مي توان از رنگ ها و طرح هاي مختلف سندبلاست استفاده نمود.

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي چيست؟  يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

از مزاياي درب كشويي دستي شيشه كالا مي توان به موارد زير اشاره كرد :

 • استفاده از پروفيل ريل مقاوم در برابر سايش
 • قلطك هاي مقاوم با طول عمر بالا
 • مخفي بودن قلطك ها
 • عدم افتادگي شيشه در بازه زماني بالا
 • عمركرد بي صدا و نرم

 

در اجراي درب كشويي شيشه اي دستي از يراق آلات و متريال گوناگوني استفاده مي شود كه مي توان به موارد زير اشاره كرد.

 • ريل و قرقره
 • دستگيره
 • درزگير و ضربه گير
 • قفل پايين و كمري

اين درب ها قابليت اجرا بصورت فريم دار و فريم لس را دارند كه در مدل فريم دار امكان انتخاب فريم در رنگ و طرح مختلف نيز وجود دارد.

 

تفاوت هاي درب كشويي و درب لولايي شيشه اي

درب شيشه اي دستي لولايي بوسيله لولا مهار مي شود و عمل باز و بست درب شيشه اي توسط لولا ها كنترل مي شود. درب شيشه اي كشويي دستي به وسيله بر روي ريل حركت مي كند كه بصورت كشويي باز و بست مي شود.

تفاوت اصلي درب شكويي لولايي و كشويي بجز نوع باز و بست در  استفاده از لولا و ريل و يراق آلات آن در دو درب است.

درب لولايي برخلاف مدل كشويي براي باز و بست فضاي نسبتا زيادي نياز دارد.

از معايب درب شيشه اي دستي ريلي كه مي توان به آن اشاره كرد، عدم آشنايي اكثر مردم با اين مدل درب ها مي باشد كه به هنگام گشودن درب شيشه اي كشويي دستي، همانند درب لولايي اقدام به باز كردن درب مي نمايند و با فشردن درب موجب خارج شدن درب از ريل خود و آسيب ديدن درب شيشه اي دستي مي شوند.

 

قيمت درب شيشه اي كشويي دستي

درب كشويي شيشه اي دستي شامل شيشه سكوريت و ريل كشويي مي باشد. قيمت اين درب ها را مي توان بر اساس متراژ شيشه مورد استفاده, نوع فريم انتخابي و ريل و ساير يراق آلات مصرفي تعيين كرد.

قابل ذكر است درب شيشه اي كشويي دستي در مقايسه با درب اتوماتيك شيشه اي هزينه كمتري برخوردار مي باشد. براي دريافت قيمت و مشاوره مي توانيد با شيشه كالا تماس حاصل فرماييد . كارشناسان ما آماده پاسخگويي به سوالات شما مي باشند.

 

--------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۹:۴۲:۱۲
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

 

 

توصيه هايي براي بالا بردن ميزان فروش از طريق شبكه هاي اجتماعي

با همه گير شدن شبكه ‏هاي اجتماعي شركت ها نسبت به اين رسانه ها و پيام هاي كاربران در مورد محصولات حساس تر شده اند و در تلاش هستند تا با استفاده از نظرات مثبت و منفي كاربران در جهت رفع نقاط ضعف و تقويت نقاط مثبت خود هستند. در طي تحقيقاتي در مورد شبكه هاي اجتماعي اين نتايج زير به دست آمد:

 • 59 درصد از مشتريان تجربيات خود را در مورد پشتيباني شركت ها به نمايش ميگذارند.
 • 72 درصد از شركت كنندگان، پيش از خريد محصول، سياست هاي حمايت از مشتري شركت ها را مطالعه و مورد بررسي قرار مي دهند.
 • حداقل 84 درصد از شركت كنندگان، سياست هاي حمايت از مشتري را در نظر گرفته و آنها را در تصميم گيري براي خريد مورد بررسي قرار مي دهند.
 • 74درصد از اين افراد شركت ها و برندها را براساس نظرات و تجربيات شخصي ديگران كه در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك گذارده اند، انتخاب مي كنند.
 • 81 درصد از شركت كنندگان بر اين باورند كه بلاگ ها، سيستم هاي ارزش دهي و تالارهاي گفتگو مي توانند ديد بهتري در مورد خدمات پشتيباني مشتريان ارائه دهند. اما با اين وجود كمتر از 33 درصد اين افراد معتقدند صاحبان كسب و كار نظر مشتريان را جدي خواهند گرفت.

با افزايش استفاده از شبكه هاي اجتماعي براي به اشتراك گذاري نظرات ديگران، كار شركت ها و كيفيت خدمات دهي آنها با چالش هاي زيادي روبه رو خواهد شد. با اين وجود ديگر شركت ها نمي توانند براحتي از كنار نظرات منفي كاربران بگذرند، چرا كه در اين صورت اعتبار و شهرت شركت خدشه دار شده و رو به افول خواهد گذاشت.

تبليغات درون متني/

اگر تمايل داريد براي شركت خود اقدام به طراحي سايت ارزان كنيد پيشنهاد مي كنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحي سايت فروشگاهي  و  طراحي سايت شركتي را مطالعه كنيد. من به شما پيشنهاد مي كنم خدمات طراحي سايت پيام آوا را براي اين كار نگاه كنيد. شركت پيام آوا بهترين و با كيفيت ترين خدمات طراحي سايت را در قالب طراحي سايت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه مي كند.

تبليغات درون متني

از اين رو مديران شركت ها بايد به دنبال افزايش فعاليت هدفمند خود در اين رسانه ها به منظور بالا بردن ميزان ترافيك وب سايت و تبليغات محصولات خود هستند. در اين رابطه ما توصيه هايي را براي بالا بردن ميزان فروش با استفاده از رسانه هاي اجتماعي در زير آورده ايم:

1. برنامه ريزي و زمانبندي مناسبي براي تبليغات خود داشته باشيد:

دلايل برنامه ريزي در تبليغات در رسانه هاي اجتماعي را مي توان اينگونه بيان كرد.

 • صرفه جويي در زمان
 • ساده تر شدن كارها
 • انجام سريعتر كارها

بنابراين سعي كنيد بر روي يك يا چند فعاليت تمركز كنيد تا بتوانيد آنها را بهتر و سريعتر و كارآمدتر انجام دهيد.

2. براي استفاده از رسانه‏ هاي اجتماعي هدف داشته باشيد

بسياري از افراد بر پر كردن وقت خود از اين رسانه استفاده ميكنند اما شما سعي كنيد هدفمند از اين رسانه استفاده كنيد و از كاربران اين رسانه ها براي جذب مشتري و افزايش ترافيك وب سايت استفاده كنيد. در ابتدا اين كار زمان زيادي نياز دارد اما بعد از اينكه مشتريان به سطح معقولي برسند ديگر نيازي نيست وقت زيادي را صرف اين كار كنيد.

3. محدوده تمركز خود را كمتر كنيد

براي شناخت اينكه كدام رسانه ارتباط جمعي مناسب تر است ترافيك ورودي به وب سايت را بررسي كنيد و رسانه اجتماعي صحيحي را انتخاب نماييد. شما همچنين مي توانيد فعاليت رقباي خود را نيز مورد مطالعه قرار دهيد. تمركز بر روي كاربران خاصي داشته باشيد و سعي كنيد تبليغات خود متناسب با نوع محصول، سن، جنس، درآمد، محل زندگي و... باشد.

4. تحليل رسانه هاي اجتماعي خود

به منظور اطلاع دقيق از سوالات و كامنت هاي مخاطبان خود در زمانيكه وقت چك كردن رسانه هاي اجتماعي خود را نداريد مي توانيد از ابزاري نظير mention.com استفاده كنيد.

5. متنوع باشيد

پست هاي تكراري و يكنواخت حالت كسل كنندگي را در مشتريان ايجاد كرده و از رغبت آن ها براي ديدن و توجه كردن به تبليغات شما مي كاهد.

6. با محتواي مناسب سعي كنيد احساسات كاربران را تحريك كنيد

تحريك احساسات كاربران باعث به اشتراك گذاري بيشتر تبليغات در بين افراد مي شود در هنگام توليد محتوا براي تبليغات خود به اين مسئله توجه داشته باشيد.

7. تعامل با كاربران را بيشتر كنيد

شما با فراهم آوردن مسابقات تعامل خود را با كاربران بيشتر كنيد و باعث شويد كه آنها از تجربيات خود بيشتر حرف بزنند.

8. فرهنگ مردم را در تبليغات در نظر بگيريد.

فرهنگ مردم هر كشور و حتي در داخل كشورها متفاوت است. بنابراين بايد در تبليغات خود اين مسئله را توجه داشته باشيد.

9. براي تبليغات در رسانه هاي اجتماعي استراتژي داشته باشيد

سعي كنيد در بيان تبليغات خود اهداف واضح، مخاطبين مشخص، سياست رسانه اجتماعي و... براي شما روشن باشد. بدون داشتن يك استراتژي وقت و هزينه خود را هدر خواهيد داد.

10. تمركز و نظم در رسانه هاي اجتماعي

در ابتداي كار سعي كنيد كه بر روي يك رسانه اجتماعي تمركز كنيد و بعد از آن فعاليت خود را بر روي رسانه هاي متعدد گسترش دهيد. ارسال پيام هاي تبليغاتي ناهماهنگ در رسانه هاي متنوع شما را خسته و به مرور باعث عدم جذب شدن كاربران و بي اعتمادي آنان مي شود.

11. بيش از حد از برند خود صحبت نكنيد

كاربران اين حق را دارند تا از محصولات و خدمات شما اطلاعاتي داشته باشند و همچنين سعي كنيد با مطالبي احساس نزديكي خود با كاربران را بالا ببريد. در واقع شما مي توانيد از قانون 5-3-2 استفاده نماييد. 5 مورد محتواي مرتبط اما از سوي ديگران، 3 مورد محتواي مرتبط از سوي خودتان، 2 مورد هم مطالب سرگرم كننده.

تبليغات ميان متني

سئو سايت براي موتورهاي جست و جو و همچنين  تبليغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترين روش ها براي بيشتر ديده شدن سايت شما به حساب مي آيد. شركت پيام آوا خدمات طراحي سايت تهران و سئو را با مناسب ترين قيمت به شما ارائه مي دهد. بازاريابي و تبليغات به ركن اساسي جامعه امروز ما تبديل شده است.

تبليغات ميان متني

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 بازاريابي اپليكيشن موبايل
نوشته شده در ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
ساعت : ۰۹:۴۰:۴۹
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

اپليكيشن موبايل نرم افزاري براي استفاده كاربران گوشي ها موبايل مي باشد. طراحي و تبليغات اين نوع از نرم افزارها كمي متفاوت از ديگر نرم افزارها مي باشد. در ادامه به چند نكته كليدي در اين رابطه اشاره خواهيم نمود.

 1. براي تبليغ اپليكيشن خود يك سايت طراحي كنيد:براي اين مورد كافي است كه كليد واژه و محتواي سايت خود را طوري طراحي كنيد كه در موتورهاي جستجو رتبه بالايي را داشته باشد. طراحي سايت هاي يك صفحه اي يا دو صفحه اي براي اين كار كافي مي باشد، در سايت فوق از امكانات اپليكيشن بنويسيد و در مورد نيازهاي كاربران كه اپليكيشن فوق آنها را برطرف مي كند توضيح دهيد.
 2. وبلاگ تشكيل دهيد: سعي كنيد كه در وبلاگ خود تمام ويژگي هاي اپليكيشن خود را صادقانه بيان كنيد. داشتن وبلاگ همچنين با رعايت اصول سئو رتبه وبلاك خود را بالا ببريد. همچنين ميتوانيد براي اپليكيشن خود مطالبي قرار دهيد و از اين طريق مخاطبان خود را جذب نمائيد. دريافت بازخوردهاي كاربران از طريق وبلاگ و نقطه نظرات آنها مي تواند به شما كمك زيادي در جهت بهبود اپليكيشن و همچنين برطرف كردن نقاط ضعف آن بكند.
 3. استفاده از شبكه هاي اجتماعي: به كاربران اپليكيشن خود اين امكان را بدهيد تا تغييرات جديدي را كه در اپليكيشن انجام مي دهيد را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك بگذارند. يك صفحه اختصاصي براي اپليكيشن خود در فيسبوك باز كنيد. بسياري از افراد ايراني عضو فيس بوك، اينستاگرام و تلگرام هستند و اين موضوع باعث مي شود در بين هموطنان خود بيشتر جا باز كنيد. در ايستاگرام هم تصاويري از اپليكيشن خود تهيه و قرار دهيد و آن را به افراد مختلف معرفي كنيد.
 4. تبليغات درون اپليكيشني:در اين روش براي تبليغ اپليكيشن خود ميتوانيد اپليكيشن خود را در ديگر برنامه هاي مرتبط تبليغ كنيد.
 5. براي تبليغ اپليكيشن خود ويدئوهاي تبليغاتي تهيه كنيد.با بالا رفتن سرعت اينترنت بسياري از شركت ها به تبليغات موبايلي روي آورده اند. تبليغات موبايلي شما ميتواند در سويس هاي بخصوص و يا حتي در اپليكيشن هاي ديگر منتشر شود.
 6. طراحي اپليكيشن خود را بعد از مدتي تغيير دهيد و بر اساس نظرات و نيازهاي كاربران نسخه هاي جديدتر را طراحي كنيد و آنها را بهبود دهيد، سعي كنيد با كاربران اپليكيشن در ارتباط باشيد و از نظرات سازنده آنها استفاده لازم را ببريد.
 7. اگر تبليغات اپليكيشن خود را در رسانه هاي گروهي انجام ميدهيد سعي كنيد چند روز قبل از انتشار آگهي نسخه آزمايشي آن را به اشتراك بگذاريد.
 8. قبل از انتشار اپليكيشن احساس كنجكاوي كاربران را برانگيزيد تا به جمع آوري اطلاعات در مورد اپليكيشن و كاربردهاي آن بدست آورند.
 9. اپليكيشن خود را دو نسخه اندرويد و IOS تهيه كنيد: با تهيه اپليكيشن خود در دو نسخه مي توانيد كاربران بيشتري براي اپليكيشن خود بيابيد، در صورتي كه امكان تهيه اپليكيشن با هر دو سيستم عامل را نداريد، اولويت را بر اساس تعداد كاربران هدف مشخص نماييد.
 10. نيازهاي كاربران اپليكيشن موبايل را بسنجيد و از امكاناتي كه دوست دارند به اپليكيشن ها اضافه شود پرس و جو كنيد.
 11. اپليكيشن موبايل خود را ساده طراحي كنيد. اصولاً در دنياي امروز كاربران به دنبال سادگي هستند.

بازاريابي اپليكيشن موبايل نيز مانند بازاريابي و معرفي وب سايت هاي اينترنتي اهميت زيادي دارد و اميدواريم كه با انجام موارد فوق بتوانيد نتيجه لازم را جهت معرفي اپليكيشن موبايل خود به كاربران هدف دريافت كنيد. در نظر داشته باشيد كه طراحي اپليكيشن موبايل شامل نكات زيادي است كه از بين آنها در نظر گرفتن نياز كاربران و نكات تجربه كاربري در اولويت قرار دارند و اگر اپليكيشن شما ساده و كاربر پسند نباشد، عملا هزينه اي كه بابت بازاريابي و تبليغات انجام خواهيد داد شما را به نتيجه لازم نخواهد رساند.


 

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي چيست؟  يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

تبليغات ميان متني

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 دوربين مداربسته
نوشته شده در ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
ساعت : ۰۹:۳۹:۳۹
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

امروزه استفاده از دوربين مدار بسته رواجي گسترده يافته است. با توجه به پيشرفت روزافزون تكنولوژي و سبك زندگي، نياز به نظارت بر امنيت افراد، اموال آن‌ها و ساختمان‌ها، بيش از پيش احساس مي‌شود. براي بهينه‌سازي مخارج و استفاده از منابع و نيروي كار، سيستم‌هاي نظارت تصويري به وجود آمده‌اند. در چند دهه‌ي گذشته با پيشرفت قابليت‌هاي اين سيستم‌ها و دوربين هاي مدار بسته، استفاده از آن‌ها بسيار رواج يافته، به طوري كه مهم‌ترين و پايه‌اي ترين قسمت نظارتي در ساختمان‌ها و اماكن عمومي محسوب مي‌شوند. در اين مقاله قصد داريم با بررسي كاربرد هاي سيستم نظارتي تصويري و با نگاهي به تاريخچه و آمار و ارقام مربوط به آن‌ها، به بررسي كلياتي مربوط به دوربين‌هاي امنيتي و پيشرفت‌هاي قابل توجه آن بپردازيم.

 

كاربردهاي دوربين مداربسته

سيستم‌هاي نظارت تصويري با استفاده از دوربين مداربسته و مانيتور كردن تصاوير، به منظور بهبود امنيت محيط به وجود مي‌آيند. در اين سيستم‌ها تصاوير توسط دوربين‌هايي ضبط شده و پس از انتقال به دستگاه ضبط‌كننده، نگهداري مي‌شوند و در يك اتاق مانيتورينگ تصاوير توسط كادر امنيتي مربوطه، بررسي مي‌شوند. غالبا هدف از به كار گيري دوربين مدار بسته، نظارت و كنترل امنيتي بوده و در اماكن حساس استفاده مي‌شود. اين اماكن شامل بانك‌ها، فروشگاه‌ها، ادارات، بيمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، ايستگاه‌هاي حمل و نقل، مدارس و مراكز آموزشي، مجتمع‌هاي تجاري و تفريحي و همچنين دوربين هاي شهري و كنترل ترافيك مي‌شوند. دوربين‌ها داخل وسايل نقليه مانند اتوبوس و قطار شهري نيز نصب مي‌شوند. در دنياي مدرن، نظارت با استفاده از دوربين امنيتي از اهميت بيشتري برخوردار شده است. در سال‌هاي اخير دوربين هاي پوشيدني نيز مخصوص مشاغل امنيتي مانند ماموران پليس، معرفي و استفاده شده‌اند.

دوربين مدار بسته در صنايع مختلف نيز با هدف جلوگيري از تماس كارگران با قسمت‌هاي خطرناك و صرفه‌جويي در منابع و نيروي كار، باعث پيشرفت خطوط توليد شده است. در اين صنايع تصاوير ضبط شده با دوربين به يك اتاق كنترل منتقل شده و توسط اپراتور، تحليل و بررسي مي‌شود. بنابراين، داده‌هاي دوربين نظارت ويدئويي  مي‌توانند به طور لحظه‌اي مورد استفاده قرار گرفته و يا به صورت ذخيره شده و در صورت نياز، استفاده شوند. روش نوين‌تر استفاده از دوربين، بهره بردن از دستگاه‌هاي ضبط ويديويي ديجيتال (DVR) است كه امكان ذخيره‌سازي تصاوير تا چندين سال را با كيفيت و ويژگي‌هاي مورد نياز، فراهم مي‌سازد. از ديگر قابليت‌هاي نوين دوربين امنيتي مي‌توان به سنسور هاي تشخيص حركت، خواندن پلاك، تشخيص دما و آگاه‌سازي كاربر از خطرهاي احتمالي اشاره كرد.

براي اولين بار در سپتامبر سال 1968 در شهر اولان ايالت نيويورك آمريكا، دوربين شهري در خيابان اصلي شهر و به هدف مبارزه با جرايم نصب شد. همچنين در سال 1973 نيز در ميدان معروف تايمز، پليس نيويورك از دوربين مدار بسته استفاده كرد. اگرچه در آن مقطع نصب دوربين مداربسته تاثير بسزايي در آمار جرايم نداشت، اما در دهه‌ي 80 ميلادي استفاده از دوربين امنيتي در سراسر ايالات متحده به منظور مبارزه با جرايم افزايش يافت. به عقيده‌ي پليس تاثير استفاده از دوربين و قيمت پايين‌تر آن در مقايسه با افزايش نيروي پليس، باعث به صرفه بودن استفاده از اين نوع سيستم نظارتي ويدئويي مي‌شد. همچنين استفاده از دوربين مدار بسته در كسب و كار هايي كه بيشتر در معرض تهديد امنيتي بودند نيز افزايش يافت. تا سال 1998، حدود سه هزار دوربين در بانك‌ها و فروشگاه‌هاي شهر نيويورك نصب شده بود.

تاريخچه دوربين مداربسته

اولين دوربين مداربسته به حالت مكانيكي كار مي‌كرد در سال 1927 توسط فيزيكدان و مخترع روس اهل اتحاد جماهير شوروي سابق، لئون ترمين (Leon Theremin)، در شوروي ساخته شد. اين دوربين كه به سفارش سازمان كار و دفاع ساخته شده بود، از يك دوربين دستي فرستنده‌ي امواج كوتاه و يك گيرنده تشكيل شده بود و قابليت ايجاد تصاويري با رزولوشن حدود 100 رديف را داشت. دوربين امنيتي اختراع شده توسط ترمين بعداً و به درخواست جوزف استالين در محوطه كاخ كرملين مسكو نصب شد تا بر بازديدكنندگان نظارت ويدئويي داشته باشد. دوربين هاي مدار بسته ديگري كه توسط شركت زيمنس در آلمان نازي ساخته شده بود نيز در سال 1942 براي نظارت بر شليك موشك‌هاي وي-2 استفاده شدند. اولين دوربين مدار بسته استفاده شده در ايالات متحده وريكان نام داشت. اين دوربين در سال 1949 معرفي شد. اطلاعات زيادي از دوربين وريكان به جز اينكه در تبليغات آن گفته ميشد كه نصب آن نيازي به اجازه از دولت ندارد، در دسترس نيست.

دوربين هاي امنيتي اوليه نياز به نظارت دائم داشتند، چرا كه امكان ذخيره‌سازي اطلاعات و بررسي مجدد وجود نداشت. اين كار بعداً به كمك تجهيزات ذخيره‌سازي فيلم ممكن شد. اين تجهيزات از نوارهاي مغناطيسي استفاده كرده و پس از پر شدن نياز به تعويض داشتند. عملي كه نياز به مداخله‌ي دستي اپراتور داشته و وقت‌گير و گران تمام ميشد. به دليل وجود اين مشكلات و عدم دسترسي آسان، دوربين مدار بسته در آن دوران فراواني چنداني نداشت. معرفي نوار كاست هاي VCR در دهه‌ي 70 ميلادي و قابليت پاك‌كردن اطلاعات روي آن‌ها باعث فراواني استفاده از اين دوربين شد. در دهه‌ي 90 ميلادي نيز پيشرفت تكنولوژي، امكان ضبط همزمان توسط چند دوربين و همچنين ضبط سريع (Time Lapse) و ضبط حركات صرف را ممكن كرد. اين اتفاقات باعث صرفه‌جويي در هزينه و زمان شده و سرعت رواج دوربين امنيتي را بيش از پيش افزايش داد.

فراواني در جهان

در حال حاضر تخمين زده مي‌شود كه بيش از 700 ميليون دوربين مداربسته در سرتاسر جهان مشغول ضبط تصاويرند. با توجه به جمعيت و تقاضاي بالا در آسيا، 65 درصد از اين دوربين‌ها در اين قاره بوده و حدود 54 درصد از كل دوربين هاي جهان نيز مربوط به كشور چين است. جمعيت زياد، كنترل بالاي امنيتي و سيستم‌هاي نظارتي پيچيده دليل وجود اين تعداد بالا در چين بوده است. در حال حاضر تعداد زيادي از اين دوربين‌ها به قابليت تشخيص چهره نيز مجهز شده‌اند. با اين وجود، تعداد دوربين هاي فعال در ايالات متحده آمريكا به نسبت جمعيت آن بيشتر است. پيشرفت چشم‌گير تكنولوژي در سيستم‌هاي نظارتي و امنيتي در سال‌هاي اخير باعث تحول در جلوگيري از وقوع جرايم شده است. روش‌هاي نوين مانيتورينگ اجتماعي توانسته است آمار تخلفات را در سرتاسر جهان كاهش دهد.

در سال 2011 حدود 30 ميليون دوربين مدار بسته در ايالات متحده آمريكا مشغول به كار بود. استفاده از سيستم نظارت ويدئويي در آمريكا هميشه روشي رايج بوده، به طوري كه در سال 1995 يك توليد كننده آمريكايي دوربين مدار بسته درآمدي 120 ميليون دلاري گزارش كرده است. پس از حملات تروريستي 11 سپتامبر به برج‌هاي دو قلوي مركز تجارت جهاني در سال 2001، استفاده از دوربين در اماكن عمومي با احتمال حملات خطرناك مانند بانك‌ها و فرودگاه‌ها به منظور شناسايي فعاليت‌هاي تروريستي افزايش بيشتري يافت. وزارت امنيت ملي آمريكا به شهرها براي استفاده از دوربين امنيتي تسهيلات ويژه مي‌دهد. در سال 2009 حدود پانزده هزار دوربين در شهر شيكاگو فعال بود. سيستم نظارت ويدئويي شهر نيويورك نيز 6000 دوربين مدار بسته مرتبط با هم دارد. در منطقه‌ي واشنگتن دي‌سي بيش از سي هزار دوربين فعال است كه حدود شش هزار از آن در خطوط قطار شهري نصب شده‌اند.

در ساير نقاط جهان نيز استفاده از دوربين مدار بسته با اقبال خوبي مواجه بوده و در حال افزايش نيز مي‌باشد. در بريتانيا و در سال 2011 تعداد 1.85 ميليون دوربين نصب شده تخمين زده مي‌شود. در اين كشور اكثريت دوربين‌ها توسط دولت كنترل نمي‌شوند و به بخش خصوصي تعلق دارند، به طوري كه از اين تعداد فقط 52 هزار دوربين به دولت مربوط است. در آمريكاي لاتين به دليل افزايش ناامني، رشد دوربين‌هاي امنيتي سرعت زيادي داشته است. روسيه اكثر دوربين هاي شهر مسكو را به فناوري تشخيص چهره با استفاده از الگوريتم شبكه عصبي مجهز كرده است. در كشور استراليا در دهه‌ي گذشته تعداد دوربين هاي نظارتي با رشد دوبرابري، به يك ميليون عدد رسيده است. آلمان نيز از كشورهاييست كه به نسبت جمعيت، از تعداد زيادي دوربين بهره برده و اين عدد به 5.2 ميليون در سال 2019 مي‌رسد.

استفاده‌هاي شخصي و خانگي از دوربين مداربسته

امروزه بسياري از مردم در محل كار شخصي خود، شامل فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و يا شركت‌هاي خدماتي، و همچنين در خانه‌هاي خود از دوربين استفاده مي‌كنند.(براي اطلاعات بيشتر مقاله نصب دوربين مداربسته براي منزل را مطالعه كنيد). وجود دوربين مداربسته به تنهايي مي‌تواند باعث جلوگيري از وقوع جرم و سرقت شود. سارقان با ديدن دوربين و با علم به احتمال بالاي شناسايي و دستگيري، از ارتكاب جرم صرف نظر مي‌كنند. همچنين وجود دوربين مدار بسته در كسب و كار هاي شخصي و فروشگاه‌ها باعث جلوگيري از سرقت و خرابكاري توسط افراد شده است. بسياري از سارقان به دنبال خانه‌هاي بدون دوربين هستند كه بتوان راحت‌تر و بدون شناسايي وارد آن‌ها شد. به همين دليل است كه سيستم هاي نظارت ويدئويي و دستگاه دوربين استفاده شده در آن‌ها را در حالتي مشخص و مسلط بر تمامي زوايا نصب مي‌كنند. در بسياري از اوقات نيز وجود دوربين نظارت ويدئويي در محل توسط برچسب‌هايي به اطلاع افراد مي‌رسد.

علاوه بر پيشگيري از وقوع جرايم، دوربين مداربسته مي‌تواند براي كنترل كاركنان و مشتريان توسط صاحبان كسب و كار‌ها استفاده شود. به طور مثال مدير يك فروشگاه مي‌تواند با استفاده از دوربين مدار بسته آمار مراجعه‌ي مشتريان و حضور آن‌ها در قسمت‌هاي مختلف فروشگاه را استخراج كند. دوربين هاي جديد قابليت كنترل از راه دور و بررسي تصاوير با استفاده از تبلت و يا موبايل هوشمند را داشته و مي‌توان با اتصال به اينترنت به آساني و از هرجا به تصاوير زنده‌ي منزل يا محل كار، دسترسي داشت. همچنين بعضي از دوربين‌ها به سنسورهاي تشخيص حركت مجهز بوده و مي‌توانند در صورت ديدن حركت، فعال شده و به فرد مسئول يا حراست امنيتي محل هشدار دهند.

دوربين مدار بسته

پيشرفت‌هاي تكنولوژي در دوربين مدار بسته

امروزه با پيشرفت تكنولوژي، در قابليت‌هاي دوربين‌هاي امنيتي نيز پيشرفت‌هاي چشمگيري حاصل شده است كه در ادامه به بررسي چند نمونه از آن‌ها كه باعث رواج بيش از پيش اين سيستم‌ها شده است را بررسي مي‌كنيم.

كنترل به وسيله كامپيوتر

دوربين مداربسته كنترل شده توسط كامپيوتر قادر است اشيا را تشخيص داده و در زاويه‌ي ديد خود آن‌ها را دنبال كرده و دسته‌بندي كند. آناليز محتوايي ويدئو (VCA) به معني بررسي فيلم براي تشخيص اتفاقات بر اساس دسته‌بندي اشياست. از VCA مي‌توان براي تشخيص الگوهاي غير منتظره در يك محيط استفاده كرد. چنانچه در يك محيط و يك نمونه از جمعيت اتفاق ناهنجاري رخ دهد، دوربين آن را تشخيص داده و اعلام مي‌كند. به طور مثال اگر شخصي در يك مكان بر خلاف جهت معمول حركت كند (مثلا بر خلاف جمعيت در فرودگاه يا خارج شدن از يك ورودي در مكان عمومي) سيستم آن را تشخيص داده و هشدار مي‌دهد. در آناليز محتوايي ويدئو امكان دارد كه خود دوربين مدار بسته آناليز را انجام دهد يا اينكه در يك سرور مركزي اين آناليز انجام شود. هر دوي اين روش‌ها مزايا و معايب خاص خود را دارد.

 

بيشتر بخوانيد:   هايك ويژن    نصب دوربين مدار بسته     تي وي تي   قيمت دوربين مداربسته

 

ذخيره‌سازي تصاوير

نگهداري اطلاعات ضبط شده توسط دوربين مدار بسته هزينه‌بر بوده، ولي اقدامي لازم است. قبل از پيشرفت تكنولوژي و در دوربين‌هاي مدار بسته اوليه بايد تصاوير به صورت دائم توسط افراد ديده مي‌شد چون كه امكان بررسي مجدد آن‌ها از روي حافظه‌ي ضبط شده وجود نداشت. كيفيت و حجم تصاوير ذخيره شده و همچنين مدت زمان آن به عوامل مختلفي از جمله ميزان فشرده‌سازي، تعداد فريم (تصوير هاي فيلم در يك ثانيه) و اندازه‌ي تصويرها بستگي دارد. امروزه دستگاه‌هاي DVR (مخفف دستگاه ضبط تصوير ديجيتال) قابليت ذخيره‌سازي تصاوير در فرمت‌هاي مختلف را دارند. فيلم ضبط شده تا مدت زمان مشخصي نگهداري شده و پس از آن مي‌توان آن را آرشيو كرده يا از روي ديسك پاك كرده تا فيلم جديد جايگزين آن شود. مقدار اين زمان به نياز سازمان مربوطه و دستگاه‌هاي ذخيره‌سازي استفاده شده مربوط است.

دوربين مدار بسته تحت شبكه (IP)

نوع جديد و پيشرفته‌تري از دوربين مداربسته، دوربين‌هاي تحت شبكه هستند. تخمين زده مي‌شود كه براي اولين بار و در سال 2014 اين دوربين‌ها توانستند فروش بيشتري نسبت به دوربين‌هاي آنالوگ داشته باشند. دوربين تحت شبكه از شبكه‌ي اينترنت كه توسط اكثر شبكه‌هاي محلي (LAN) استفاده مي‌شود، بهره مي‌برد. همچنين كاربران مي‌توانند در صورت لزوم تصوير اين نوع دوربين مدار بسته را از طريق اينترنت منتقل كرده و از روي گوشي موبايل هوشمند خود، از هر جايي كه دسترسي به اينترنت دارند به صورت زنده مشاهده كنند. در استفاده‌ي حرفه‌اي و در امنيت زيرساخت‌ها از يك شبكه خصوصي يا اين نام مجاز نمي باشد نيز استفاده مي‌شود. دوربين تحت شبكه جزئي از اينترنت اشياء (IoT) محسوب شده و از بسياري از مزاياي آن بهره‌مند است. همچنين مخاطرات امنيتي مانند ساير دستگاه‌هاي تحت شبكه نيز در استفاده از دوربين تحت شبكه وجود دارد.

دوربين مدار بسته تحت شبكه نيز مانند دوربين مداربسته آنالوگ، بيشتر در سيستم‌هاي امنيتي و به منظور نظارت تصويري مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به هر حال و بر خلاف آن‌ها، نياز به يك دستگاه ذخيره‌سازي محلي نداشته و دسترسي به يك شبكه محلي كفايت مي‌كند. بعضي از اين دوربين‌ها از يك دستگاه ضبط ويدئويي تحت شبكه (NVR) مركزي براي ذخيره‌سازي تصاوير و ايجاد هشدار استفاده مي‌كنند، در حالي كه ساير دوربين هاي تحت شبكه مي‌توانند بدون يك دستگاه مركزي، تصاوير را مستقيما بر روي يك شبكه محلي يا از راه دور، ضبط كنند. اولين دوربين تحت شبكه توسط شركت سوئدي اكسيس در سال 1996 معرفي شد.

شبكه‌ي دوربين مدار بسته

دوربين هاي پرشمار در شهرهاي بزرگ امروزه مي‌توانند با ساير دوربين هاي نصب شده در شهر توسط افراد ديگر، شبكه‌ي گسترده‌اي از سيستم نظارت تصويري را تشكيل دهند. به طور مثال در كلان‌شهر شيكاگوي آمريكا، از شبكه‌اي از دوربين مدار بسته استفاده مي‌كند، به طوري كه دوربين هاي نصب شده توسط دولت با دوربين هاي خصوصي كه در مقابل خانه‌ها، مغازه‌ها، رستوران‌ها و حتي در اتوبوس‌ها نصب شده‌اند تركيب شده‌اند. در نتيجه شبكه‌ي گسترده‌اي از حدود پانزده هزار دوربين مداربسته به وجود آمده است. هر شخص نيز مي‌تواند تصاوير دوربين خود را با محل فيلمبرداري در اختيار اين شبكه قرار دهد. در صورت بروز هرگونه مخاطره‌ي امنيتي، سيستم مي‌تواند به سرعت به تصاوير زنده از آن محل دسترسي داشته و براي اقدامات پيشگيرانه تلاش كند.

دوربين مدار بسته بي‌سيم (Wireless)

دوربين مدار بسته بي‌سيم نوع جديدتري از دوربين تحت شبكه يا IP است، به طوري كه مي‌تواند تصاوير را به صورت سيگنالي به گيرنده‌ي بي‌سيم ارسال كند. اكثر دوربين هاي بي‌سيم حداقل به يك كابل جهت تغذيه و رسيدن برق نياز دارند و لفظ «بي‌سيم» مربوط به كابل‌هاي مربوط به انتقال تصاوير و صدا مي‌شود. هرچند بعضي از اين دوربين هاي مدار بسته توسط باتري تغذيه شده و نيازي به سيم تغذيه هم ندارند. امروزه به دليل قيمت پايين و نصب آسان، استفاده از دوربين بي‌سيم در استفاده‌هاي جزئي و كوچك گسترش يافته است. به هر جهت، دوربين هاي بي‌سيم به اندازه دوربين هاي عادي قابل اعتماد نيستند. در دوربين هاي بي‌سيم اوليه از تكنولوژي آنالوگ استفاده مي‌شد، در حالي كه در دوربين‌هاي بي‌سيم جديد با استفاده از تكنولوژي ديجيتال، كيفيت تصوير، جلوگيري از مداخلات ناخواسته و همچنين امنيت تصاوير بهبود يافته است.

دوربين مار بسته

قابليت ديد در شب (Night-Vision)

اين قابليت به معناي قابليت ضبط تصاوير در نور كم است. از آن‌جايي كه در بسياري از موارد دوربين هاي مدار بسته در مكان‌هاي تاريك و خلوت، و همچنين در شب و به هنگام تعطيلي استفاده مي‌شوند، قابليت ديد در شب براي اين دوربين‌ها قابليتي ضروريست. بينايي چشم انسان به طيف نور مرئي محدود مي‌شود و توانايي ديدن امواج فروسرخ و فرابنفش را ندارد. در بعضي از جانوران مانند ميگو اين طيف گسترده‌تر بوده و قابليت تشخيص امواج فروسرخ

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 نكاتي براي سئو سايت
نوشته شده در ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
ساعت : ۱۱:۴۴:۲۹
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

 

انواع سئو

سئو به سه نوع كلاه سفيد (white hat SEO) ، كلاه سياه (Black hat SEO) و كلاه خاكستري (Gray hat SEO) تقسيم مي شود كه خيلي خلاصه در مورد دو موضوع سئو كلاه سياه و كلاه خاكستري توضيح ميدهيم تا جايگاه سئو كلاه سفيد نسبت به آنها روشن شود. اما قبل از اين موضوع لازم است توضيح دهيم كه سئو كار كلاه سفيد، شخصي است كه بر اساس توصيه ها و قوانين گوگل كار سئو را انجام مي دهد و به همين خاطر هرگز در طول زمان به مشكل برنخواهد خورد و سايت او دچار جريمه گوگل نمي شود، اما در طرف مقابل سئو كار كلاه سياه فردي است كه با استفاده از روش هاي خلاف و غيرقانوني سعي مي كند رتبه سايت خود را بهبود دهد و گوگل با چنين افرادي مبارزه مي كند، سئو كار كلاه خاكستري فردي است كه نه به طور كامل از سئو سفيد و نه به طور كامل از روش هاي سئو سياه استفاده مي كند، بلكه بين اين دو روش قرار دارد و به صورت محتاطانه از روش هايي استفاده مي كند كه بتواند رتبه سايت خود را بهبود بخشد.

 

 

تكنيك هاي سئو سفيد

تبليغات درون متني/

اگر تمايل داريد براي شركت خود اقدام به طراحي سايت ارزان كنيد پيشنهاد مي كنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحي سايت فروشگاهي  و  طراحي سايت شركتي را مطالعه كنيد. من به شما پيشنهاد مي كنم خدمات طراحي سايت پيام آوا را براي اين كار نگاه كنيد. شركت پيام آوا بهترين و با كيفيت ترين خدمات طراحي سايت را در قالب طراحي سايت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه مي كند.

تبليغات درون متني

سئو كلاه سياه چيست؟

سئو شامل يك سري قوانين است كه برخي از آنها به صورت مستقيم يا غير مستقيم از طرف خود موتورهاي جستجو (مخصوصا گوگل) اطلاع رساني شده است و برخي از آنها نيز در طي تجربياتي كه كاربران و متخصصان در استفاده از اين موتورهاي جستجو داشته اند كشف و اعلام شده است. اگر گاهي مشاهده مي‌كنيد كه اطلاعات متضادي در مورد سئو توسط متخصصان بيان مي‌شود، به اين خاطر است كه بسياري از اين اطلاعات تجربي اند و گاهي در اين تجربيات خطاهايي رخ مي‌دهد.
سئو كلاه سياه قصد دارد با روش‌هايي ابتكاري، از اين قوانين سوء استفاده كند و آنها را دور بزند. به طور مثال، چند سال قبل كه گوگل اهميت ويژه‌اي براي تراكم كلمه كليدي در متن قائل بود و به شاخص هاي ديگر توجه چنداني نداشت، افرادي كه به سئو كلاه سياه مي‌پرداختند، صفحاتي در سايت‌ها قرار دادند كه صرفا حاوي يك سري كلمه كليدي بود و هيچ دانش خاصي را به خواننده منتقل نمي‌كرد. اما نكته مهم اين است كه سئو كلاه سياه اگرچه در زمان كمي باعث رشد سريع شما مي‌شود، با بهبود الگوريتم هاي گوگل، به همان سرعت باعث سقوط شما خواهد شد. لذا اين روش براي كسب و كارهايي كه قصد كار بلند مدت دارند توصيه نمي‌شود.

 

سئو كلاه خاكستري چيست؟

افرادي كه از روش هاي سئو كلاه خاكستري استفاده مي‌كنند، نه به طور كامل از روش هاي سئو كلاه سياه پيروي مي‌كنند و نه به طور كامل پيرو مكتب سئو كلاه سفيد هستند، بلكه سعي مي‌كنند با ايجاد راه‌هاي ميان‌بر، كمي به روند سئو سرعت ببخشند. به طور مثال شما ممكن است براي ساخت بك‌لينك اقدام به ايجاد چند وبلاگ فرعي كنيد و مدام از همه مطالب آنها به سايت خودتان لينك دهيد، انجام اين كار به تعداد بالا باعث مي شود كه از ديد گوگل به عنوان سئوكار كلاه سياه شناخته شويد، اما انجام اين كار به تعداد محدود شما را به عنوان يك سئو كار كلاه خاكستري معرفي مي كند.

 

سئو كلاه سفيد

 

سئو كلاه سفيد به چه معناست؟

و اما سئو كلاه سفيد كه موضوع اصلي اين مطلب است و جزئيات كامل آن را در ادامه توضيح مي‌دهيم، از اين قرار است كه شما اصولا مطلب را براي مخاطب مي‌نويسيد و در پي آن زماني كه مخاطب، مطلب شما را بپسندد، موتور جستجو نيز شما را شناسايي خواهد كرد چرا كه اگر شما در خدمت مخاطبانتان باشيد، موتورهاي جستجو نيز در خدمت شما خواهند بود. حال در اين راستا يك سري اصول و استاندارد نيز به دست آمده است كه در ادامه توضيح داده شده اند.

سئو كلاه سفيد شامل چه مواردي مي شود؟

1- استفاده صحيح از تگ ها و متا تگ ها

در كدنويسي سايت بايد تگ h1, h2, h3 , h4 , h5 و تگ h6 را به طور مناسبي با استفاده از كلمات كليدي هر صفحه و همچنين عناوين مهم موجود در هر صفحه تكميل كنيد. البته اگر كدنويس هم نباشيد و سايت شما با استفاده از وردپرس ساخته شده باشد، خود وردپرس اين كار را براي شما انجام مي‌دهد. غير از تگ هايي كه ذكر شد، متا تگ توضيحات (Meta description tag) و تگ Alt كه مربوط به توضيحات تصاوير است نيز وجود دارند كه بايد به طور صحيح و استاندارد تكميل شوند. از تگ عنوان (Title tag) هم غافل نشويد كه سايت شما را به موتورهاي جستجو معرفي مي‌كند.

سعي كنيد تا جايي كه ممكن است متا تگ توضيحات را طوري بنويسيد كه علاوه بر توصيف محتواي آن صفحه، كاربر را ترغيب كند كه وارد آن صفحه بشود چرا كه اگر آن صفحه از سايت شما در سرچ موتورهاي جستجو جايگاهي كسب كند، در ادامه عنوان صفحه (كه همان تگ Title است) ، متن موجود در متا تگ توضيحات هم نمايش داده مي‌شود.

2- توليد محتواي باكيفيت و استاندارد

شايد بتوان گفت مهم ترين مورد در سئو كلاه سفيد، محتواي با كيفيت است. نكات بسيار زيادي در مورد يك محتواي استاندارد وجود دارد. در گذشته گفته مي‌شد كه مطالب هر صفحه بايد كوتاه باشد تا خواننده از مطالعه آن خسته نشود اما در اين سال ها به نظر ميرسد صفحاتي كه داراي متني حاوي بيش از 1000 كلمه هستند، راحت در موتورهاي جستجو جايگاه به دست مي‌آورند. البته همه نكاتي كه ما در سئو كلاه سفيد بيان مي‌كنيم با اين پيش فرض است كه شما قبل از هر چيز به مفيد بودن محتوا براي كاربرانتان توجه مي‌كنيد، چرا كه اگر همه اين نكات بيان شده را رعايت كنيد اما كاربران، شما را نپسندند موتورهاي جستجو نيز شما را نخواهند پسنديد.

بعد از تعدادي پاراگراف از يك تصوير زيبا ، جذاب و با كيفيت استفاده كنيد تا چشم كاربران از مشاهده حجم زياد و يكنواخت متن ها خسته نشود و مدت بيشتري را به مطالعه سايت شما بپردازند. اين مسئله كمك مي كند تا شاخصي با عنوان Time on site كه به طور مستقيم در سئو سايت شما موثر است، بهبود يابد. ضمنا در همين راستا توجه داشته باشيد كه تعداد خطوط هر پاراگراف را نيز بيش از حد افزايش ندهيد و بعد از هر چند خط از مطلبتان، يك تيتر جديد استفاده كنيد. چگالي و تراكم كلمه كليدي در متن نيز مهم است كه در اين مورد نيز اگر سايت وردپرسي داشته باشيد مي توانيد از پلاگين يوست كمك بگيريد. 

سعي كنيد در هر صفحه اي كه مي‌توانيد، از ويدئو استفاده كنيد چرا كه از دو جهت به سئو شما كمك مي‌كند. جهت اول اينكه مشاهده ويدئو توسط كاربران باعث مي‌شود Time on site افزايش پيدا كند و جهت دوم اينكه گفته مي‌شود جدا از اينكه ويدئو ديده مي‌شود يا خير، همين كه يك ويدئو در سايت خود قرار داده ايد، از نظر موتورهاي جستجو ارزشمند است و نشان مي‌دهد كه شما براي غني سازي مطالب سايت خود تلاش كرده‌ايد. از آن جهت كه توليد ويدئو معمولا كار بسيار پرهزينه اي است، پيشنهادي براي صرفه جويي در اين هزينه ها براي شما داريم. ارزان ترين راه براي داشتن چند ويدئو در سايت اين است كه اقدام به دانلود ويدئوهاي مرتبط از سايت يوتيوب كنيد و بر روي آنها زيرنويس و آدرس سايت خود را ثبت و منتشر كنيد. توجه كنيد كه ويدئو ها را به صورت پخش آنلاين و غير قابل دانلود در سايتتان قرار دهيد، چرا كه اگر آن را صرفا در قالب فايل قابل دانلود منتشر كنيد، كاربر بعد از دانلود آن از سايت شما خارج مي‌شود و كمك آنچناني به سئو سايت شما نخواهد كرد.

از قرار دادن فايل هاي قابل دانلود در مطالب هم غافل نشويد. در اين مورد هم روشي به شما توصيه مي‌كنيم كه هم زمان كمي از شما مي‌گيرد و هم كارايي نسبتا خوبي دارد. توصيه مي‌شود همان مطلبي كه در قالب يك مقاله نگاشته ايد را در دو فايل Word و PDF ذخيره كنيد بعد آنها را با نام عنوان همان مطلب به علاوه عبارت Docx و PDF براي دانلود قرار دهيد. در بسياري از سرچ ها، كاربران به دنبال فايل هاي ورد و پي دي اف مي‌گردند و از آن جهت كه ما اين فايل ها را براي دانلود قرار داده ايم، شانس خوبي براي بازديد از سايت ما در اين سرچ ها وجود دارد.

در صفحات سايت خود از لينك دهي داخلي و خارجي استفاده كنيد. لينك دهي داخلي به اين معني است كه شما از يك صفحه از سايت به صفحه ديگري از سايت خودتان لينك دهيد و از خواننده دعوت كنيد آن صفحه را نيز مطالعه كند. اين نوع لينك دهي باعث مي‌شود هر كاربر، تعداد صفحات بيشتري از سايت شما را مشاهده كند كه اين اتفاق به طور مستقيم در محبوبيت شما در بين موتورهاي جستجو تاثير دارد. لينك دهي خارجي همانطور كه از اسم آن مشخص است، به اين معني است كه از سايت خود به سايت ديگري لينك دهيد كه اين كار باعث مي‌شود ربات هاي خزنده مربوط به موتورهاي جستجو، راحت تر بتوانند موضوع و محتواي صفحات سايت شما را بشناسند و اعتبار آن اعتماد كنند. سايت وب سئو كه در قسمت قبل معرفي شد، در بررسي لينك‌هاي داخلي (internal link) و لينك‌هاي خارجي (external link) نيز به شما كمك خواهد كرد و لينك هاي معيوب (Broken link) را معرفي مي‌نمايد تا اصلاح كنيد. 

 

 

 

توليد محتواي سئو شده

 

3- بك لينك هاي طبيعي

بك لينك (Backlink) زماني ايجاد مي‌شود كه سايت ديگري لينك شما را در يكي از صفحات خود قرار دهد و در واقع كاربران خود را به سايت شما ارجاع مي‌دهد. سايت هايي كه از روش هاي كلاه سفيد استفاده مي كنند، همواره بك لينك هاي طبيعي دارند، تصور اشتباهي كه نزد بسياري از وبمسترها وجود دارد اين است كه بك لينك ها بايد به صورت طبيعي توسط خود ما ايجاد شوند، بلكه مسئله اين است كه كاربران به صورت طبيعي بايد به سايت شما بك لينك دهند و زماني اين اتفاق مي افتد كه سايت شما كيفيت بالايي از نظر طراحي و محتوا داشته باشد. بايد در اين مورد صبور و پرتلاش باشيد و به طرف خريد بك لينك حركت نكنيد، مگر اينكه قصد داشته باشيد از روش هاي سئو كلاه سياه استفاده كنيد. يكي از سايت هايي كه تعداد بك لينك هاي سايت شما را نمايش مي‌دهد سايت الكسا است.

4- به اشتراك گذاشتن مطالب

مطالب سايت خود را در هر جايي كه دستتان مي‌رسد به اشتراك بگذاريد اما به اين پنج شبكه اجتماعي توجه ويژه اي داشته باشيد : گوگل پلاس ، يوتيوب ، فيس بوك ، توييتر و همچنين لينكدين . گفته مي‌شود كه اين شبكه هاي اجتماعي از اعتبار ويژه اي نزد گوگل برخوردار هستند. به اين نكته توجه داشته باشيد كه يوتيوب ، فيس‌بوك و توييتر در ايران فيلتر هستند و به همين دليل معمولا سايت ها و شركت ها به توليد محتواي تخصصي براي آنها اقدام نمي‌كنند، لذا اصراري وجود ندارد كه به دنبال جذب مخاطب در اين شبكه هاي اجتماعي باشيد، صرفا كافي است كه مطالب خود را در آن به اشتراك بگذاريد تا به سئو خود كمك كرده باشيد. در كنار اين موارد به آپارات، تلگرام و ساير امكانات موجود نيز توجه كنيد، درست است كه ارزش ويژه‌اي در نگاه گوگل ندارند اما كاربران ايراني بسيار زيادي در آنها در حال گشت و گذار اند كه ورود آنها به سايت شما باعث افزايش ترافيك و بهبود سئو خواهد شد.

5- سرعت سايت

كاربران بيشتر از چند ثانيه براي باز شدن سايت شما صبر نخواهند كرد چرا كه اطلاعاتي كه آنها نياز دارند معمولا در سايت هاي ديگر هم پيدا مي‌شود. پس تا جايي كه توان داريد بر سرعت سايت خود بيفزاييد. به نظر مي‌رسد بهترين راه آناليز سرعت سايت ، استفاده از ابزار تست سرعت خود گوگل با نام google page speed insights است كه البته متاسفانه اين ابزار هم به دليل نامعلومي فيلتر است. به هر حال ابزار معروف GTmetrix كه با آدرس اينترنتي gtmetrix.com قابل دسترس است، هم براي اين كار مناسب است و مي توانيد از آن استفاده كنيد. براي مطالعه بيشتر، مقاله "چگونه مشكل كندي سرعت سرور و وبسايت را برطرف كنيم؟" را بخوانيد.

6- ديتاهاي ساختار يافته (structured data)

داستان از اين قرار است كه شما با استفاده از انواع اسكيما (schema) كه توسط خود موتورهاي جستجو در سايت schema.org به طور كامل معرفي شده اند، محتواي سايت خود را كاملا دقيق به آنها معرفي كنيد تا درك صحيحي از سايت شما و مطالب آن داشته باشند. البته در صورتي كه شما اين كار را نكنيد هم اين ادراك حاصل مي‌شود اما يقينا كيفيت آن متفاوت خواهد بود و طبيعتا در جايگاه شما در سرچ موتورهاي جستجو نيز تاثير منفي خواهد گذاشت. براي مطالعه بيشتر، مقاله "Rich cards چيست و استفاده از آن چه مزيتي در سئو دارد؟" را بخوانيد.

 

 

سئو سفيد چيست

 

جمع بندي : سئو سفيد چيست؟

در نظر داشته باشيد كه به صورت خلاصه، هر كاري كه با ديد طولاني مدت و بر اساس بهبود تجربه كاربري اتفاق بيفتد، مي تواند به سئو سفيد سايت كمك كند، به عنوان مثال وقتي كه شما محتواي سايت را براي كاربران سايت مي نويسيد و محتواي مفيد و كاربردي توليد مي كنيد، از روش هاي سئو سفيد استفاده مي كنيد. اما اگر محتواي سايت را با اين هدف توليد مي كنيد كه صرفا براي روباتهاي موتورهاي جستجو جذاب باشد و اهميتي به كاربر نمي دهيد و مثلا از تكرار بي مورد كلمات كليدي و... استفاده مي كنيد، از سئو سياه استفاده كرده ايد. 

اميدواريم كه با مطالعه اين مقاله اطلاعات بيشتري در مورد سئو كلاه سفيد پيدا كرده باشيد و بتوانيد از طريق آن كسب و كار خود را رونق دهيد. نكته بسيار مهم ديگري كه در مورد سئو كلاه سفيد مطرح مي شود اين است كه همواره در كار سئو سايت سعي كنيد با شركت هايي همكاري داشته باشيد كه از روش هاي سئو سفيد استفاده مي كنند و بر اساس سئو كلاه سفيد فعاليت مي كنند تا روند رشد سايت شما در موتورهاي جستجو روندي مناسب و حرفه اي باشد.

 

تبليغات ميان متني

سئو سايت براي موتورهاي جست و جو و همچنين  تبليغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترين روش ها براي بيشتر ديده شدن سايت شما به حساب مي آيد. شركت پيام آوا خدمات طراحي سايت تهران و سئو را با مناسب ترين قيمت به شما ارائه مي دهد. بازاريابي و تبليغات به ركن اساسي جامعه امروز ما تبديل شده است.

تبليغات ميان متني

سئو داخلي (On-Page SEO) چيست و شامل چه مواردي مي شود ؟

 

سئو داخلي كه ارتباط مستقيمي با چگالي كلمات كليدي و متاتگ‌ها دارد، كليه اصولي است كه در داخل سايت براي دستيابي به نتايج بهتر در موتورهاي جستجو انجام مي‌دهيم. همه تلاش‌هاي سئو با هدف رسيدن به بهترين نتيجه در موتورهاي جستجو و افزايش ترافيك سايت انجام مي‌شود. الگوريتم‌هاي گوگل از دو فاكتور On-Page و Off-Page براي ارتقاي رتبه سايت استفاده مي‌كنند. 

سئو داخلي چيست؟

On-Page SEO كه به سئو پايه هم مشهور است شامل موارد مختلفي مثل محتوا، كدنويسي، پياده سازي فني، ساختار و نماي سايت مي‌شود. مديران وب سايت بايد تمام تلاش خود را بكار ببرند كه نتايج كار طراحي سايت و توليد محتوا براي موتورهاي جستجو بهينه سازي شود. اين فرآيند همان سئو داخلي است. سئو داخلي به دو بخش سئو تكنيكال (ساختاري) و سئو محتوا تقسيم مي‌شود. فرآيندهاي آن تنها روي رتبه گرفتن تمركز ندارند بلكه به بازاريابي اينترنتي موفق هم منجر مي شود. 

 

سئو داخلي چيست؟

 

نقش سئو داخلي در بهينه سازي چيست؟

تا زماني‌كه داخل سايت وضعيت مناسبي نداشته باشد نمي‌توان انتظار داشت سئو خارجي نتيجه بخش باشد. بنابراين بهينه سازي سايت بايد از داخل سايت شروع شود، پس از اينكه وضعيت داخل سايت به وضعيت مناسبي رسيد نوبت به سئو خارجي مي‌رسد. زماني كه كارشناسان وب به بررسي سايت‌هاي مشتريان مي‌پردازند، مشاهده مي‌كنند اغلب سايت‌ها حتي سايت‌هاي بزرگ و مشهور كشور در بخش داخلي خطاهاي بسياري دارند كه پيش از هر اقدامي بايد اين مشكلات اصلاح شود و پس از آن به سراغ ساير تكنيك‌هاي سئو برويم. اهميت اين موضوع از آنجا آشكار مي‌شود كه تا مشكلات داخلي سئو برطرف نشود كليه اقدامات خارجي بي اثر و يا اگر نخواهيم اغراق كنيم كم اثر خواهد بود. 

سئو داخلي شامل چه چيزهايي است؟

سئو تكنيكال 

مشكل ساختاري يا تكنيكال مسير حركت كاربر در سايت را مختل كرده و به سردرگمي او مي‌انجامد. دور از انتظار نيست كه چنين كاربري سايت را ترك كند و از خريد منصرف شود. در سئو تكنيكال تلاش مي‌شود اشتباهات برنامه نويسي برطرف شود تا كاربر به راحتي بتواند به آنچه نياز دارد دسترسي داشته باشد.

سئو محتوايي

ورود بازاريابان و نويسندگان حرفه اي به حوزه سئو، توليد محتواي تخصصي را وارد عرصه جديدي كرد. به اين ترتيب الگوريتم‌هاي گوگل متحول شدند و ارزش محتوا و بهينه سازي نوشتار چند برابر شد. در اين زمان بود كه بسياري از تكنيك‌هاي سئوي كلاه سياه از ميان رفت. 

مهم ترين پارامترهاي سئو داخلي در حوزه تكنيكال كدام است؟

در اجراي استراتژي لازم است يك سري از پارامترهاي تكنيكال را مد نظر قرار بدهيم. در زير به برخي از مهم‌ترين اين پارامترها اشاره مي‌كنيم:
•    استفاده متناسب و هوشمندانه از متاتگ‌ها
•    تعيين درست عناوين صفحات و بر اساس اصول سئو 
•    انتخاب ساختار مناسب براي لينك‌ها
•    استفاده از قالب‌هاي رسپانسيو
•    توجه به سرعت لود صفحات سايت
•    ثبت نقشه سايت در گوگل
•    توجه به لينك‌هاي داخلي صفحات

 

مهم ترين پارامترهاي سئو داخلي

 

براي سئو داخلي محتواي سايت چه كارهايي ضروري است؟

محتوا به صورت مستقيم در بازاريابي و رتبه سايت اثرگذار است. گوگل طي سال‌هاي اخير به محتوا اهميت زيادي داده و بارها به اين نكته تاكيد كرده است. الگوريتم هاي مختلفي مثل پاندا به جهت بررسي كيفيت محتواي مطالب تهيه شده اند. از اين رو لازم است اهميت ويژه اي براي سئوي محتوا قائل شويد. 
بزرگترين عاملي كه به رتبه سايت آسيب وارد مي‌كند و گوگل آن را جريمه مي‌كند محتواي كپي (Duplicate content) است. همچنين محتواهاي بي كيفيت (Thin Content) هم از سوي گوگل شناسايي شده و براي شما امتياز منفي به همراه خواهند داشت. 


براي ارتقاي كيفيت محتواي سايت لازم است اين نكات را جدي بگيريد:
•    به صورت مستمر به توليد محتواي ارزشمند و مناسب در حوزه كسب و كارتان بپردازيد.
•    كلمات كليدي را هوشمندانه انتخاب كنيد و به شكل مناسب و به تعداد كافي در متن بكار ببريد.
•    از عنوان و زير عنوان‌هاي جذاب و سئو شده استفاده كنيد.
•    كلمات كليدي را به اشكال مختلف و با هم خانواده هايشان در متن بكار ببريد.
•    محتوا را براي مخاطب توليد كنيد و براي موتورهاي جستجو بهينه سازي كنيد.
•    هر مقاله تنها و تنها يك تگ H1 خواهد داشت و در انتخاب ساير تگ‌ها هم دقت كنيد.
•    محتوا تنها متن نيست از اهميت تصوير و سئوي تصاوير غافل نشويد. 

 

سئو داخلي - وب24

 

يك صفحه سئو داخلي شده و ايده آل چه مشخصاتي دارد؟

•    محتوا اختصاصي و باكيفيت داشته باشد
•    محتوا يك موضوع يا شي را توضيح داده و هدف مشخصي داشته باشد
•    به صفحه Homepage  لينك داده شده باشد
•    به صفحه دسته بندي‌ها لينك داده شده باشه
•    عنوان صفحه با كلمات كليدي شروع شده باشد

آيا سئو داخلي كافي است؟

اگرچه سئو داخلي ركن بسيار مهم و تاثيرگذاري در سئو است اما به تنهايي كفايت نمي‌كند و علاوه بر داخل سايت، سئو خارجي هم لازم است مورد توجه قرار گيرد. در غير اين صورت نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد استراتژي‌هاي سئو موفق شود. نتايج مطلوب هميشه با تلاش فراوان به دست مي‌آيد. در صورتي‌كه سئو داخلي و خارجي سايت به صورت هم‌زمان از كيفيت مناسب برخوردار باشد، دستيابي به رتبه هاي برتر گوگل يك امر طبيعي خواهد بود.

منابعي براي مطالعه بيشتر در زمينه سئو و بهينه سازي سايت

http://seokar.royablog.ir/

 

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۱:۳۹:۴۰
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

 

 
 

طراحي سايت خدماتي – طراحي سايت شركت خدماتيطراحي سايت خدماتي چه زماني براي يك تجارت مطرح مي شود؟ بيايد نخست نگاهي به زمينه هاي تجاري در سطح اينترنت بيندازيم. امروزه كسب و كار هايي كه به دنبال طراحي سايت هستند به سه دسته تقسيم مي شوند. كسب و كارهايي كه توليدات خود را براي فروش قرار داده اند، سايت هايي كه محصولات ديگر برندها را در اختيار مشتريان قرار مي دهند و سايت هايي كه خدماتي را به كاربر ارائه مي دهند. سايت هاي خدماتي بدون اينكه هيچ گونه كالاي فيزيكي را در اختيار كاربر بگذارند آماده ارائه خدمات به مشتريان هستند.
طراحي سايت شركت خدماتي براي مشاغل متفاوتي انجام مي شود. طراحي سايت خدماتي براي مشاغلي مانند آرايشگاه ها، مراكز آموزشي، شركت هاي مشاوره اي، هتل ها و حتي شركت هاي طراحي سايت و سئو قابل اجرا است. ما در شركت طراحي سايت رايان به پشتوانه تجربه خود در زمينه راه اندازي سايت خدماتي آماده ارائه خدمات به شما عزيزان هستيم.
با توجه به گسترش شركت هاي خدماتي در سطح اينترنت ايجاد وب سايت خدماتي از اهميت بسيار بالايي برخوردار شده است. دامنه ساخت سايت خدماتي بسيار وسيع است. شما با توجه به نوع تجارت خود مي توانيد از طراحي سايت خدماتي استفاده كنيد. ايجاد وب سايت خدماتي يكي از ساده ترين و مقرون به صرفه ترين گزينه ها براي تبليغات خدمات است. طراحي سايت خدماتي مي تواند به تجارت شما رنگ و بويي دوباره ببخشد.
صرف از نظر از نوع خدمات شما، طراحي وب سايت خدماتي آينده تجاري شما را به كلي دگرگون خواهد كرد. شركت رايان با اتكا خلاقيت و قدرت تيم‌ ساخت سايت خدماتي خود، طراحي سايت خدماتي شما را به بهترين نحو ممكن انجام مي دهد.

 

طراحي سايت فروشگاهي شركت طراحي وب سايت

چه شركت هايي به طراحي سايت خدماتي نياز دارند؟

دامنه مشاغل خدماتي به قدري وسيع است كه مي توان بسياري از شغل ها را در اين دسته جاي داد. طراحي سايت خدماتي براي تمام مشاغلي كه به نوعي آماده ارائه خدمات به مشتريان هستند، ضرورت دارد. ايجاد وب سايت خدماتي در مقايسه با ديگر طراحي ها از اهميت بالاتري برخوردار است. چرا كه در اين تجارت ها هيچ كالا و محصولي وجود نداشته و تنها چيزي كه در اختيار كاربر قرار مي گيرد، يك نوع خدمات است. طراحي سايت خدماتي بهترين راه براي تبليغ تخصص و خدمات شما هستند.
در ادامه به برخي از مشاغل خدماتي كه نياز به طراحي سايت خدماتي دارند اشاره خواهيم كرد. شما مي توانيد با توجه به تخصص و خدماتي كه ارائه مي دهيد، طراحي وب سايت خدماتي خود را به شركت رايان واگذار كنيد

نكات مهم طراحي وب سايت خدماتي

 • راه اندازي سايت خدماتي براي شركت هايي كه در زمينه مشاوره فعاليت دارند. شركت هايي كه خدمات مشاوره اي ارائه مي دهند، شامل شركت هاي متفاوتي مي شوند. ايجاد وب سايت خدماتي مي تواند كيفيت مشاوره هاي شما را از ميان ساير مشاوران متمايز كند.
 • ايجاد وب سايت خدماتي براي شركتي كه خدمات طراحي سايت را ارائه مي دهد.
 • طراحي وب سايت خدماتي براي تجارتي كه در زمينه بهينه سازي سايت فعاليت دارد.
 • ايجاد وب سايت خدماتي براي دفاتر مشاوره وكلاي آنلاين و مشاورين روانشناسي
 • طراحي وب سايت خدماتي ممكن است براي يك پزشك انجام شود.
 • شركت هاي خدماتي و رسانه اي نيز مي توانند از مزاياي ايجاد وب سايت خدماتي بهره مند شوند.
 • شركت هايي كه در زمينه ساخت و ساز فعاليت دارند نيز مي توانند با استفاده از طراحي سايت خدماتي تجارت خود را متحول كنند.
 • ايجاد وب سايت خدماتي براي شركت هايي كه خدمات نظافت منزل و باربري را ارائه مي دهند نيز مي تواند بازدهي اين تجارت را به كلي ارتقا بخشد.
 • طراحي وب سايت خدماتي براي مراكزي كه خدمات ترجمه و نگارش مقالات را ارائه مي دهند نيز حائز اهميت است.
 • طراحي سايت خدماتي براي مراكز تعمير و نگهداري لوازم خانگي، رنگ و بوي تازه اي به اين تجارت مي بخشد.

 

طراحي سايت خدماتي مي تواند ساز و كار يك تجارت را به كلي تغيير دهد. چرا كه در طراحي سايت خدماتي، خدماتي كه در يك مركز ارائه مي شود به بهترين شكل ممكن به مخاطبان و كاربران معرفي مي شوند. از اين رو تجارت هايي كه در زمينه ارائه خدمات فعاليت دارند، مي توانند با استفاده از ساخت سايت خدماتي تحولات اساسي در تجارت خود به وجود بياورند.
شركت طراحي سايت رايان، طراحي سايت خدماتي شما را با توجه به خدمات منحصر به فردي كه در تجارت شما در اختيار كاربران گذاشته مي شود، انجام خواهد داد. شما مي توانيد مشخصات و خدمات منحصر به فرد تجارت خود را با مشاوران شركت رايان در ميان گذاشته و طراحي وب سايت خدماتي را متناسب با خدمات خود تحويل بگيريد. ما در شركت رايان طراحي سايت خدماتي شما را به نحو احسنت و با در نظر گرفتن نوع و خدمات تجارت شما ساخت سايت خدماتي شما را انجام دهيم. ما براي اطمينان از رضايت شما و بازدهي مناسب سايت، پس از طراحي سايت خدماتي تا يك سال پشتيباني رايگان سايت شما را نيز بر عهده خواهيم گرفت.

 

طراحي سايت تهران

طراحي سايت اختصاصي قيمت طراحي سايت

امكانات پيشنهادي در طراحي سايت خدماتي

امكاناتي كه در طراحي سايت خدماتي شما گنجانده مي شود، با توجه به نوع و گستره ي خدمات شما متفاوت خواهد بود. شركت رايان با در نظر گرفتن ويژگي هاي منحصر به فرد خدمات شما طراحي سايت خدماتي شما را انجام داده و امكانات مورد نياز را در آن مي گنجاند؛ اما به طور كلي در يك سايت خدماتي امكاناتي از اين دست را مشاهده خواهيم كرد:
امكانات پيشنهادي در طراحي سايت خدماتي

 1. در طراحي سايت خدماتي بايد نمونه هايي از خدمات در اختيار كاربر گذاشته شده است.
 2. كابر بايد بتواند با پشتيبان آنلاين در ساخت سايت خدماتي ارتباط برقرار كند.
 3. با توجه به نوع خدمات، قابليت تغيير زبان بايد در طراحي سايت خدماتي وجود داشته باشد.
 4. پشتيباني آنلاين و تلفني در ساخت سايت خدماتياز اهميت بسيار بالايي برخوردار است.
 5. راه هاي ارتباط كاربر بايد به خوبي مشخص شده باشند.
 6. نقشه سايت بايد براي كاربر در طراحي سايت خدماتي گنجانده شده باشد. كابر بايد بتواند به راحتي بين صفحات حركت كند.
 7. كاربر بايد بتواند براي پرداخت هزينه خدمات گزينه هاي متنوعي را در طراحي سايت خدماتي بيابد.
 8. در طراحي وب سايت خدماتي بايد قسمتي براي ارائه نظرات و پيشنهادات مشتريان قرار داده شده باشد. كاربر بايد بتواند از تجربه ديگران در خصوص استفاده از خدمات تجارت شما اطلاع پيدا كند.
 9. موقعيت مكاني مركز خدماتي بايد روي نقشه گوگل در طراحي سايت خدماتي وجود داشته باشد.
 10. تمامي خدمات با ذكر جزئيات و نكات ضروري در ساخت سايت خدماتي قرار داده شده باشد.
 11. صفحه تماس با ما و ارتباط با ما بايد در ايجاد وب سايت خدماتي وجود داشته باشد.

سئو در طراحي سايت خدماتي

زماني كه سخن از طراحي سايت خدماتي و يا طراحي سايت به ميان مي آيد، مهمترين و اثر گذار ترين نكته، سئو سايت است. سئو و يا بهينه سازي راه اندازي سايت خدماتي همان كليد موفقيت طراحي سايت خدماتي به شمار مي آيد. استفاده از گرافيك بي نهايت قدرتمند نمي تواند آينده تجارت خدماتي شما را بيمه كند. وجود طراحي هاي بسيار نوين و خلاقانه چيزي نيست كه كاربر را دوباره به سايت شما باز مي گرداند. استفاده از عكس ها و تصوير هاي خيره كننده راز موفقيت سايت شما نخواهد بود.

سئو تنها حقيقتي است كه كاربر را دوباره و دوباره به طراحي سايت خدماتي شما باز مي گرداند. ما در شركت رايان در كنار تيم قدرتمند كارشناسان سئو كه در زمينه ايجاد وب سايت خدماتي فعاليت دارند، رتبه سايت شما را به جايگاه مناسبي خواهيم رساند. رتبه اي كه از طرف گوگل به طراحي سايت خدماتي شما تعلق مي گيرد، آينده طراحي سايت خدماتي شما را مشخص خواهد كرد. اينكه سايت خدماتي شما در صفحات نخست نمايش نتايج گوگل براي كاربر به نمايش گذاشته شود و يا در صفحات انتهايي، ترافيك سايت را تعيين خواهد كرد. هرچه سئو سايت قوي تر پياده سازي شده باشد و الگوريتم هاي گوگل به درستي رعايت شده باشند، سايت نتايج بسيار بهتري را بدست خواهد آورد.

بهينه سازي سايت رتبه سايت را ارتقا مي بخشد. از اين رو برخورداري از بهينه سازي اصولي در راه اندازي سايت خدماتي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. هر چه رتبه سايت در جايگاه بالاتري قرار داشته باشد، كاربران بيشتري را به خود جذب خواهد كرد. سئو كاران شركت رايان به خوبي با اصول و قواعد سئو آشنا بوده و به بهترين نحو ممكن سئو طراحي سايت خدماتي شما را بهينه سازي مي كنند.

ما در شركت رايان در وهله اول به كيفيت و خروجي طراحي سايت شما مي انديشيم. از اين رو پس از طراحي يك سال پشتيباني رايگان سايت را نيز برعهده خواهيم داشت. ما در راه اندازي سايت خدماتي به دنبال جلب رضايت شما و افزايش بازدهي تجارت شما هستيم. هزينه طراحي وب سايت خدماتي با توجه به امكانات و ويژگي هاي سايت شما مي تواند متغير باشد.

شما مي توانيد ضمن تماس با بخش مشاوره و پشتيباني شركت طراحي سايت رايان و يا از طريق فرم برآورد هزينه طراحي سايت از ميزان بودجه مورد نياز براي طراحي سايت خدماتي اطلاع پيدا كنيد. شما مي توانيد تمام ويژگي هاي مد نظر خود را با مشاوران رايان در ميان گذاشته و هزينه طراحي سايت خدماتي خود را از آنها جويا شويد.

پيشنهاد مي كنيم مقاله هاي زير را مطالعه كنيد:

شركت طراحي سايت ساخت سايت طراحي سايت شركتي

چگونه براي وبسايت خود بك‌لينك‌هاي باكيفيت و قوي بگيريم؟ 

1- لينك دادن به ديگران

 

لينك دادن به ديگران

 

قرار دادن لينك‌ها در محتواي خود به سايت‌هاي مرتبط ديگر مي‌تواند منجر به عمل متقابل (تبادل لينك) شود. به عنوان مثال، افرادي كه از طريق ابزارهايي مانند گوگل آناليتيكز نظارت مي‌كنند مي‌توانند ببينند چگونه ترافيك به صفحات آنها هدايت مي شود. لازم به ذكر است بك لينك گرفتن از وبسايت‌هايي كه داراي رتبه بالايي هستند ارزش دارد، بنابراين سعي كنيد محتواي عالي و باكيفيتي در وبسايت خود توليد كنيد. نكته ديگر كه بايد توجه شود اين است كه سعي كنيد از وبسايت‌هاي مرتبط با حوزه كسب و كار خود لينك بگيريد، به اين دليل كه خوانندگان هر دو يكسان هستند، احتمال بيشتري دارد به وبسايت شما نگاهي بياندازند. 

2- ايجاد پست‌هاي مهمان

 

 

پست مهمان

 

نوشتن پست‌هاي مهمان بر روي وبلاگ كه مرتبط با حوزه كسب و كار شما باشد، ميتواند به سادگي لينك‌هاي باكيفتي ايجاد كند. بنابراين شما بايد بتوانيد با استفاده از استراتژي خاص، مالكان وبسايت‌هاي مرتبط با حوزه كسب و كار خود را قانع كنيد كه بتوانيد حداقل يك پست در وبسايت آنها قرار داده و سپس شروع به لينك‌سازي و گرفتن لينك در داخل آن كنيد. اما بايد دقت كنيد صاحب سايت لينك شما را nofollow نكند تا بي‌ارزش شود. البته لازم به ذكر است كه برخي متخصصان سئو مي‌گويند كه پست‌هاي مهمان مانند گذشته ارزش زيادي را ندارند و حتي باعث جريمه شدن وبسايت مي‌شود. براي اطلاع بيشتر در مورد پست مهمان مقاله زير را در وب 24 دنبال كنيد.

3- كمك بخشي و مفيد بودن انجمن‌ها

 

مفيد بودن فروم

 

انجمن‌هايي كه مرتبط با حوزه كسب و كاري شما هستند مي‌توانند در هنگام ايجاد بك‌لينك‌هاي سئو مفيد باشند. اين امر بخصوص هنگامي كه شما بسيار مفيد و كمك كننده بر روي آن سايت‌ها هستيد صادق است. اين كار نه تنها باعث ايجاد لينك به دامنه شما مي شود، بلكه مي‌تواند اعتبار شما را به عنوان فرد حرفه‌اي در صورتي كه به افراد در انجمن‌ها كمك كنيد، افزايش دهد. بنابراين مي‌توانيد با قرار دادن پست‌ها و مطالب مربوط به وبسايت خود بك لينك مناسبي بگيريد. سايت‌هاي پرسش و پاسخ، همچنين مي‌توانند يك تجربه مشابهي در زمان كمك به افراد در رفع اشكال‌شان فراهم كنند. اين امر ممكن است چند ساعت در هفته ارزش داشته باشد تا سوالات آنها را بررسي اجمالي كنيد و تخصص خود را به افرادي كه نيازمند هستند، ارائه دهيد.

4- لينك‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي

 

لينك هاي شبكه هاي اجتماعي

 

شبكه‌هاي اجتماعي مي توانند نقش بسيار مهمي را در ايجاد بك‌لينك‌ها داشته باشند. از نظر بك لينك، شبكه‌هاي اجتماعي بيشترين امتياز را نسبت به ديگر استراتژي‌ها دارند. اطمينان حاصل كنيد كه پروفايل‌تان شامل يك لينك به سايت شما مي‌شود و مطالب را به طور مرتب به روز رساني كنيد. شبكه هاي اجتماعي علاوه بر اينكه مي توانند براي سئو سايت شما مفيد باشند، در زمينه برندسازي و معرفي برند شما به مخاطبين هدف نيز كمك بسيار زيادي مي كنند.

5- ساختن اينفوگرافيك و تصوير

 

ايجاد اينفوگرافيك

 

داده اينفوگرافيك يك فرمت رايج براي به اشتراك گذاري اطلاعات هستند. با ساختن آن، مي‌توانيد آن را در ميان بسياري از وبسايت‌ها به اشتراك بگذاريد. برخي افراد فكر مي‌كنند تصاوير در متن اثري ندارند اما بايد بدانيد كه برخي افراد بصري هستند و فقط تصاوير را مي‌بينند. با ايجاد تصاوير منحصر به فرد مي‌توانيد به غير از درج كردن لينك سايت در عكس، لينك‌سازي خفيفي ايجاد كنيد. شما همچنين مي‌توانيد با صاحبان سايت تماس بگيريد و عكس خود را به عنوان يك پست مهمان ارائه دهيد كه بسياري از آنها ممكن است موافقت كنند. علاوه بر اين، ارسال يكي از اين تصاوير به سايت شما نيز مي‌تواند بر روي Google Images به نمايش گذاشته شود.

6- اظهار نظر در وبلاگ‌ها و پاسخ به سؤالات

 

اظهار نظر در وبلاگ ها

 

يكي ديگر از روش‌هاي گرفتن بك‌لينك اين است كه با مطالعه پست‌هاي مرتبط با كسب و كار خود، نظر خود را به طور كاملا علمي و دقيق بيان كنيد و در صورت لزوم لينك وبسايت خود را قرار دهيد. اما بايد بدانيد كه نظرات No-follow بي‌فايده براي ساخت بك‌لينك مي باشد و نظرات Do-follow بهترين هستند. همچنين مي‌توانيد در شبكه‌هاي اجتماعي، انجمن‌ها و گروه‌هاي مرتبط پاسخ به سؤالات دهيد و براي ارائه يك منبع به پاسخ خود، لينك وبسايت‌تان را بدهيد. 

7- بر طرف كردن لينك شكسته

 

ترميم لينك هاي شكسته

 

البته اين مورد بيشتر هشدار است تا روش. لينك‌ها ممكن است به عنوان دامنه‌هايي كه ديگر كار نمي‌كنند، شكسته شوند. با استفاده از ابزارهايي مانند Broken Link Finder يا گوگل وبمستر تولز مي‌توانيد صفحات ديگران را اسكن كنيد تا اين ارتباطات بد را بيابيد. لينك‌هاي شكسته مي‌توانند به سئوي وبسايت آسيب بزنند به اين دليل كه وقتي خزنده‌هاي موتور جستجو سايتي را بازديد كرده و با لينك شكسته رو به رو مي‌شوند نمي‌توانند آن را به درستي ايندكس يا كراول كنند. همچنين هنگامي كه خزنده‌هاي جستجو از لينكي به لينك ديگر وبسايت رفته تا ارتباط صفحات با كلمه كليدي مناسب را جستجو كنند، در صورت وجود لينك شكسته مانند علامت ايست فرايند خزش را متوقف مي‌كنند. از اين رو لينك‌هاي شكسته خارجي را برطرف كنيد تا مطمئن شويد هيچ نوع لينك خرابي در وبسايت نداريد. همچنين لينك‌هاي قديمي موجود در وبسايت خود را قبل از لينك سازي بين صفحات بررسي كنيد.

استراتژي‌هاي بسياري براي ايجاد بك‌لينك وجود دارد تا بتوانيد براي وبسايت خود از آنها استفاده كنيد. اما لازم به ذكر است گوگل در صورتي كه لينك‌هاي بسيار زيادي را به سايت خود بدهيد كه با حوزه كاري شما همخواني نداشته باشند وبسايت را جريمه خواهد كرد. ايجاد بك لينك‌هاي باكيفيت باعث بهبود سئو و افزايش ترافيك سايت شما خواهد شد.

اميدواريم با رعايت مطالب مطرح شده در بالا، بتوانيد بك‌لينك‌هاي باكيفيتي براي وبسايت يا وبلاگ خود بگيريد.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي چيست؟  يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم.

تبليغات ميان متني

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

بهترين روشهاي ساخت بك لينك براي سئو

روش هاي بسياري براي ساخت بك لينك وجود دارد. يكي از رايج ترين روش هاي گرفتن بك لينك با كيفيت در بيشتر كشورها استفاده از پست مهمان است. بهترين روش هاي ساخت بك لينك صحيح را در اين مقاله بررسي خواهيم كرد.

روش هاي ساخت بك لينك براي سئو

اگر واژه  List of Guest blog sites را در گوگل جستجو كنيد. شاهد سايت هاي معتبري خواهيد بود كه به شما امكان درج پست مهمان و گرفتن بك لينك در موضوعات مختلف را مي دهد. در ايران اگر براي واژه ليست سايت هاي ارائه دهنده پست مهمان جستجو كنيد. شايد بتوانيد يك يا دو سايت را بيابيد كه در موضوعات مربوط به طراحي سايت، پست مهمان قبول مي كنند. اگر شما صاحب يك سايت فروشگاهي باشيد. گرفتن لينك از يك مطلب طراحي سايت يا سئو تاثيري در افزايش مخاطبان شما نخواهد داشت. شايد دليل آنكه بيشتر لينك هايي كه در سايت هاي ايراني مشاهده مي كنيم، لينك هاي تبليغاتي همراه با بنر تبليغي هستند. همين نكته است كه سايتي كه امكان ايجاد پست مهمان در همه زمينه ها را برايمان مهيا كند وجود ندارد. هر حفره اي در اقتصاد دليلي منطقي دارد. اگر سايتي وجود ندارد كه پست مهمان در زمنيه هاي مختلف قبول كند، مهمترين دليل آن اين است كه محتواگذاراني كه بخواهند درباره موضوعات مختلف مطلب بنويسند بسيار كم و انگشت شمار هستند. يا اصلا وجود ندارند. بعنوان يك شركت طراح سايت بارها شاهد بوديم كه مشتريانمان حتي براي سايت خودشان هم از تهيه مطلب عاجز هستند. بنابراين ديگر انتظار ايجاد مطلب براي سايت هاي پذيرش پست مهمان بي معني است.

 

 

ساخت بك لينك

 

نكته طلايي استفاده از پست مهمان در ايران

همانطور كه تا اينجا گفتيم سايت هايي وجود دارند كه مالكان آن حاضر به توليد محتوا براي سايت خودشان هم نيستند. (براي سفارش توليد محتواي سئو شده به وب24 كليك كنيد) سايت هايي هم هستند كه براي رسيدن به رتبه هاي برتر گوگل نياز به دريافت لينك از سايت هاي مرتبط هستند. با اتصال اين دو سايت شما مي توانيد درآمد بالايي كسب كنيد.

به عنوان يك فري لنسر، سئو كار يا شركت طراحي سايت و يا شركت بازاريابي براي ايجاد پست مهمان راهكارهاي زير را بكار بگيريد.

 • مشخص كردن موضوع اصلي سايت مشتري
 • مشخص كردن سايت هايي كه موضوع مشابه دارند ولي رقيب بلقوه نيستند.
 • تحقيق كلمات كليدي
 • مشخص كردن اينكه كدام صفحات براي كدام كلمات كليدي بايد رتبه بدست بياورند.
 • مشخص كردن كلمات كليدي طولاني براي جذب گستره بيشتري از مخاطبان
 • تماس با مالكان سايت هاي مشابه سايت مشتري
 • چانه زني براي توليد پست مهمان براي سايت هاي مشابه
 • تعيين هزينه براي شركت پذيرنده پست مهمان بصورت مقرون به صرفه
 • تعيين تعداد پست و تعداد بك لينك اخذ شده از هر پست
 • تعيين محل تبليغ براي پست هاي ايجاد شده در شبكه هاي اجتماعي
 • بستن قرارداد توليد پست مهمان

مثال:

يك مشتري براي فروش باتري خودرو خواهان يك سايت و سئو است. براي اين مشتري سايت را طراحي كرده و چنيدن محتواي مرتبط با فروش باتري خودرو ايجاد كرده ايم. در فاز بعدي براي ايجاد بك لينك در سايت هاي ديگر بصورت پست مهمان بسراغ سايت هايي مي رويم كه خدمات خودرويي ارائه مي دهند. ولي عمده فروش باتري خودرو نيستند. بعد از يافتن چنين سايت هايي به آنها پيشنهاد قرار دادن پست مهمان را ارائه مي دهيم. همانطور كه گفته شد اغلب مالكان سايت ها براي توليد محتوا براي سايت هاي خود دچار مشكل هستند. بنابراين احتمالا سايتي كه يافته ايم نيز چنين مشكلي دارد. بنابراين در چانه زني براي پذيرش پست مهمان ميتوانيم با تكيه بر افزايش رتبه سايت و صفحات سايت در گوگل معامله را به نفع خود سوق دهيم. با توجه به اينكه سايت پذيرنده پست مهمان در صورتي كه خود بخواهد براي سايتش محتواي مفيد تهيه كنيد ناچار به هزينه اي حداقل نزديك يك ميليون تومان در ماه است. به راحتي ميتوان پذيرنده پست مهمان را براي پرداخت هزينه بابت درج پست مهمان قانع كرد.

به اين ترتيب علاوه بر يافتن سايتي براي درج پست مهمان يك سايت براي محتوا گذاري هم خواهيم داشت.

نكته : براي موفقيت در اين مسير بايد محتواي با كيفيت توليد شود. محتواي با كيفيت محتوايي است كه كپي نباشد و حداقل 2000 كلمه داشته باشد. تصور كنيد بخواهيد 2000 كلمه مطلب درباره ارسال رايگان باتري خودرو در تهران بنويسيد. اينكار اصلا ساده نيست. اگر 2000 كلمه را با فونت 14 B nazanin  بصورت يك متن واقعي با پاراگراف هايي طبيعي تايپ كنيم. حدود 5 صفحه A4 خواهد شد. براي تايپ 5 صفحه A4 يك تاپيست حرفه اي حدود يك ساعت زمان نياز دارد و يك تايپيست تازه كار حدود يك ساعت و ربع زمان براي تايپ اين حجم متن زمان نياز دارد. در نظر بگيريد كه مطلب شما نمي تواند كپي باشد و بايد مطلب خاص و منحصر به فرد توليد كنيد. زمان تحقيق كلمات كليدي را نيز به اين زمان اضافه كنيد. خواهيد ديد كه توليد پست مهمان براي مشتريان كاري بس دشوار و طاقت فرسا است. سخت بودن توليد پست مهمان براي مشتريان باعث شده است تعداد شركت هايي كه چنين خدماتي را به مشتريان ارائه  مي دهند، به تعداد انگشتان يك دست هم نرسد. 

 

بهترين روشهاي ساخت بك لينك

 

بهترين روش هاي لينك بيلدينگ در دنيا

روش هاي روتيني براي گرفتن بك لينك به همراه كمي تجربه هاي شخصي را در اين قسمت بررسي مي كنيم : 

1-    گرفتن بك لينك با كمك لينك هاي شكسته رقبا

اين تكنيك براي سايت هاي تخصصي كارايي زيادي دارد. هنگامي كه براي تحقيقات خود در وب متوجه مي شويد كه سايتي به يكي از رقباي شما كه ديگر در آن زمينه كار نمي كند لينك داده است و در حقيقت لينك آنها به منبع، يك لينك شكسته است كه كاربر را به سايت مقصد نمي رساند. به راحتي با يك تماس دوستانه با صاحب سايت مي توانيد درخواست جايگزين كردن بك لينك با يك بك لينك مفيد ديگر را بدهيد. اين لينك مفيد جايگزين، لينك سايت خودتان است. كه براحتي مي توانيد مالك سايت را قانع كنيد كه لينك شكسته در سايتش را با لينك سايت شما جايگزين كند. اين روش رايگان و بسيار راحت است.

2-    بك لينك گرفتن از اينفوگرافيك ها

با مطالعه سايت هايي كه در زمينه كاري شما مطلب درج مي كنند براي مطالب آنها يك اينفوگرافي طراحي كنيد كه به سايت شما لينك مي دهد. قراردادن عباراتي مانند: توضيح بيشتر درباره نحوه افزايش رتبه سايت، در عكس هاي اينفوگرافيك مي تواند كاربر را به كليك كردن تشويق كند.

3-    پست هاي مهمان

اصولا هنگامي كه كسي درخواست ارسال پست مهمان دارد. يك سئو كار يا طراح سايت يا چيزي شبيه اين دو است. بنابراين اگر شما يك شركت طراحي سايت يا سئو هستيد. احتمالا براي پذيرش پست مهمان ناچاريد به رقباي خود با دادن بك لينك اعتبار دهيد. البته اين كار ايرادي ندارد. اگر پست هاي دريافتي براستي با كيفيت باشند. دادن يك لينك ارزش يك مقاله با كيفيت را دارد. به ياد داشته باشيد كه لينك هاي موجود در پست مهمان نمي توانند بصورت Nofollow باشند. اگر شركت پذيرنده پست مهمان لينك هاي مقاله شما را Nofollow مي كند با آن شركت قطع رابطه كنيد.

نكته : در سايت هاي نامرتبط پست مهمان درج نكنيد.

4-    ردگيري رقبا

با كمك سايت هايي مانند Ranksignal رقباي خود را بررسي كنيد و سايت هايي كه آنها براي درج لينك انتخاب مي كنند را رصد كنيد. در صورتي كه سايت ها داراي محتوايي مرتبط با سايت شما بودند به آنها درخواست ارسال لينك و يا پست مهمان بدهيد.

5-    لينك هاي داخلي

اگر بگويم بيشتر سئو كاران از ياد مي برند كه مي توانند لينك هاي مفيدي از سايت خودشان به خودشان بدهند، چندان اغراق نكرده ام. يكي از بهترين راه ها براي افزايش تعامل كاربران با مقالات سايت دادن لينك داخلي است. اگر لينك هاي داخلي، با هدف طراحي شوند و مخاطب را به مطالب مرتبط منتقل كنند، بسيار تجربه كاربري مثتبي ايجاد مي كنند.

6-    تبليغ محتواي خود در شبكه هاي اجتماعي

وقتي كه يك سايت تازه تاسيس باشد. براي بدست آوردن مشتري براي محتواي توليد شده در آن مي توانيد براحتي در شبكه هاي اجتماعي خودتان براي سايت تبليغ كنيد. مي توانيد از دوستان و همكارانتان بخواهيد كه نظرات مثبتي درباره كالا ها و خدمات سايت در شبكه هاي اجتماعي بنويسند.

7-    يافتن سايت هاي رقيب منقضي شده

سايت هاي زيادي هستند كه فعاليت خود را متوقف مي كنند. ميتوان براحتي با خريدن دامنه هايي كه ديگر فعال نيستند از رتبه آن سايت براي گرفتن بك لينك استفاده كرد. مثال: سايت Moz.com قبلا در دامنه Seomoz.com قرار داشت. حالا اگر ما اين دامنه را بخريم هزاران كاربر اين سايت اشتباها وارد سايت ما مي شوند. و اين سايت مي تواند محتواي سايت اصلي ما را تبليغ كند. يا حتي كاربر را به سايت ما ريدايركت كند.

 

بكلينك از سايت هاي منقضي شده

 

سوال:چطور سايت هاي منقضي شده را بيابيم:

 • چك كردن سايت ها و شركت هايي كه نام برند تجاري خود را تغيير داده اند. جستجوي عبارت تغيير نام برند در گوگل به همراه نوع شغل مي تواند نتايج جالبي به همراه داشته باشد.
 • جستجو براي كالاها و خدمات مد نظر خود همراه با عبارت اين خدمات ديگر ارائه نمي شود.

8-    در خواست از دوستان و سايت هاي همكار براي افزودن لينك سايت شما

اگر بتوانيد سايت هايي با موضوع مشابه موضوعات سايت خود را قانع كنيد كه سايت شما را تبليغ كند، مزاياي زيادي بدست خواهيد آورد. اگر براي ترغيب اين سايت ها ناچار به تبادل لينك شديد سعي كنيد تعداد تبادل لينك هاي خود را در حداقل تعداد ممكن نگاه داريد تا با تنبيه گوگل مواجه نشويد.

 اين 8 روش را براي به اين دليل انتخاب كرديم كه ضمن مهم بودن، كمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

بهترين نوع بك لينك چيست ؟

گروه 1: بهترين بك لينك هايي كه شما مي توانيد براي وب سايت خود دريافت كنيد.

چه چيزي يك بك لينك را به يك بك لينك با كيفيت تبديل مي كند؟

دريافت بك لينك لينك هايي كه از سايت هاي ديگر براي وب سايت تجاري خود دريافت مي كنيد. يكي از بهترين روش هاي بهبود رتبه سايت شما است. همه بك لينك ها ارزش يكساني ندارند. برخي از بك لينك ها رتبه سايت شما را به هيچ وجه بهبود نمي دهند و برخي از آنها به رتبه سايت شما آسيب ميزنند. به همين دليل تمركز شما بايد بر روي توليد بك لينك هاي با كيفيت باشد. اما سوالي كه در اينجا مطرح ميشود اين است كه چه چيزي يك بك لينك را تبديل به يك بك لينك با كيفيت مي كند. سئو كاران مختلف ممكن است نظرات متفاوتي در اين باره داشته باشند بنابراين مواردي كه در اين مقاله به شرح آنها مي پردازيم مورد توافق اكثر سئو كاران مطرح مي باشند. اگر بك لينك تمام خصوصياتي كه در اين بخش معرفي مي كنيم داشته باشد، قطعا يك بك لينك عالي براي سايت شما خواهد بود. اينكه انتظار داشته باشيم شما براي سايت خود تنها بك لينك هاي عالي تهيه كنيد. انتظار واقع بينانه اي نخواهد بود. در ضمن نداشتن چندتا از ويژگي هاي زير، يك بك لينك را به يك بك لينك بد تبديل نمي كند. اگر شما موفق شويد لينكي داشته باشيد كه چند تا از اين موارد را در آن رعايت كرده باشيد. قطعا آن لينك براي سايت شما ارزشمند خواهد بود.

لينكي كه از سايت هاي مرتبط تهيه شود

موتور هاي جستجو ميخواند كه سايت هاي مرتبط با كلمه كليدي را در صفحه نتايج جستجو به نمايش بگذارند. به همين دليل هنگاميكه ميخواهند بك لينك هاي يك سايت را بررسي كنند. ارتباط ميان محتواي سايت ها در درجه اول اهميت قرار مي گيرد. ارتباط ميان سايت لينك دهنده و دريافت كننده لينك در سطوح مختلف ممكن است وجود داشته باشد. موتورهاي جستجو معمولا بدنبال يك ارتباط كلي ميان اين دو سايت هستند و ارتباط بين كليت صفحه لينك دهنده به صفحه دريافت كننده لينك را بررسي مي كنند. همچنين ارتباط متني كه در پيرامون لينك وجود دارد را با صفحه دريافت كننده لينك، مورد بازرسي قرار ميدهد.

دريافت بك لينك از منابع موثق

منطقي است كه بپذيريم يك لينك باكيفيت بايد از يك سايت با كيفيت تهيه شود و يك سايت با كيفيت بايد يك سايت قابل اعتماد باشد. براي تشخيص اينكه يك سايت قابل اعتماد است يا خير موتورهاي جستجو مجموعه اي از سايت ها را بعنوان سايت هايي كه هسته و مركز اعتماد هستند انتخاب مي كنند. منظور سايت هايي مانند ويكي پديا، سايت خبرگذاري هاي متعبر و مانند آن است. سايتي كه آنها بعنوان منبع معرفي كنند سايتي بسيار با كيفيت است و قطعا دريافت بك لينك از آن هم بسيار مشكل است. دريافت چند لينك از اين سايت ها به معني آن است كه سايت شما بسيار قابل اعتماد است و قطعا رتبه خوبي هم در موتورهاي جستجو بدست خواهد آورد.

ارسال ترافيك

يكي از اهداف تهيه بك لينك كه گاهاً فراموش ميشود افزودن ارزش يك سايت با هدايت مخاطب به آن سايت ميباشند. اين مسئله چنان حائز اهميت است كه حتي قبل از آنكه به فكر ايجاد ارزش براي موتورهاي جستجو باشيم. بايد به اين جنبه از توليد بك لينك ها توجه داشته باشيم. بازديد كنندگان يك سايت در صورتيكه يك لينك برجسته مورد علاقه خود را مشاهده كنند بر روي آن كليك خواهند كرد. با ايجاد لينك در سايت هايي كه احتمال انتقال ترافيك به سايت ما را دارند. ميتوانيم به ترافيكي كه مد نظرمان است برسيم. اگر لينكي تعداد زيادي بازديد كننده را بصورت مداوم به سايت شما هدايت كند يك لينك با ارزش محسوب ميشود و اين موضوع فقط به ارزش هاي رتبه بندي سايت در موتورهاي جستجو محدود نميشود. بلكه چنين لينك هايي از نظر، افزايش ترافيك سايت، افزايش نرخ تبديل سايت و افزايش فروش سايت نيز داراي اهميت مي باشند.

استفاده از خود كلمه كليدي و كلمات مترادف آن در انكر تكست anchor text

كيفيت بك لينك ها درصورتي كه متن قابل كليك با كلمه كليدي يكي باشد و يا شبيه آن باشد افزايش ميابد (بطور خلاصه ميتوانيم بگوييم كه لينك هاي توليدي بايد طبيعي بنظر برسند و درصد لينكهايي كه با خود كلمه كليدي توليد ميشوند نبايد چنان زياد باشد، كه بنظر بيايد تمام لينك ها را خود ما ايجاد كرده ايم.  بنابراين رعايت يك نرخ تصادفي ميان انكر تكست anchor text  كه با خود كلمه كليدي ايجاد ميشود و لينك هايي كه با كلمات مترادف كلمه كليدي توليد ميشوند حائز اهميت است. ) اگر تعداد زيادي از لينك هاي دريافتي شما دقيقا همان كلمه اي باشد كه ميخواهيد براي آن در گوگل رتبه بگيريد، اين لينك ها بنظر طبيعي نخواهند رسيد. مثال اگر شما مي خواهيد براي عبارت راهنمايي هاي حرفه اي سئو در گوگل رتبه بدست بياوريد مي توانيد از متن هاي نكاتي كه در سئو بايد رعايت شود. راهنمايي هاي فوق تخصصي در سئو، سئو را با راهنمايي هاي حرفه اي ما بياموزيد و مانند آن به اين صفحه لينك ايجاد كنيد.

لينك را در متن اصلي صفحه ايجاد كنيد

در يك سايت ميتوان در بخش هاي مختلفي به سايت ديگري لينك ايجاد كرد. از هدر، اسلايدر، تا سايد بار و پاصفحه سايت، اما اگر در متن اصلي صفحه به سايت خودمان لينك ايجاد كنيم. اين لينك ارزش بسيار بالاتري از لينك هايي كه در مكان هاي ديگري از صفحه قرار دارند، خواهد داشت. لينك هايي كه در متن اصلي يك صفحه قرار دارند بالاترين ارزش را از نظر موتورهاي جستجو دارند و دليل اين ارزش اين است كه هنگامي كه لينكي در متن يك صفحه قرار داده ميشود به آن معني است كه نويسنده متن به آن اهميت بالايي مي دهد.

قرار دادن بك لينك در صفحه اي كه اتوريتي  بالايي دارد

نكته : الگوريتم PageRank گوگل ديگر براي عموم در دسترس نيست. بنابراين ما تنها ميتوانيد رتبه يك صفحه را حدس بزنيم نرم افزارهاي زيادي هستند كه ادعا مي كنند ميتوانند دقيقا PageRank يك صفحه را محاسبه كنند ولي با توجه به اينكه اين الگوريتم گوگل مانند همه الگوريتم هاي ديگر گوگل بطور مداوم بروز رساني مي گردد و گوگل هم هيچ حرفي در باره تغييران آن نخواهد زد. ميتوان پيش بيني كرد كه هيچ سايتي نميتواند PageRank يك صفحه را دقيقا تعيين كند.

مدت هاست بجاي پيح رنك از معياري به نام اتوريتي authority استفاده مي شود كه توسط شركت MOZ ايجاد شده و به نوعي شبيه همان پيج رنك گوگل است و بر اساس معيارهاي خاصي اعتبار يك سايت را تشخيص و نمايش ميدهد.اتوريتي سايت مقداري عددي بين 0 تا 100 است و طبيعتا هرچه اين مقدار به 100 نزديك تر باشد در نتيجه اتوريتي هم بالاتر و سايت در اصطلاح معتبر تر خواهد بود.براي ساخت بك لينك به سراغ سايت هاي معتبر با اتوريتي بالا برويد و سايتهاي با اتوريتي زير 20 را به كلي فراموش كنيد.

لينك به سايت شما در كنار لينك به سايت هاي معتبر باشد

اگر بك لينكي كه به سايت شما  ايجاد ميشود در صفحه اي باشد كه به يك سايت بسيار با كيفيت هم لينك ايجاد كرده است، بويژه اگر وب سايت با كيفيت در زمينه كاري شما فعاليت نمايد. شما به گوگل اعلام مي كنيد كه سايت شما نيز به اندازه آن سايت ديگر داراي اعتبار و اهميت است. برعكس اين قضيه نيز صادق است يعني اگر لينك سايت شما در صفحه اي باشد كه ساير لينك هاي موجود در آن بي كيفيت باشند لينك سايت شما نيز به اندازه آنها بي كيفيت تلقي ميشود. اين امكان نيز وجود دارد كه چنين لينك هايي توسط موتورهاي جستجو اصلا محاسبه نشوند و هيچ تاثير مثبت و منفي بر روي رتبه شما نداشته باشند. اين بدليل امكان استفاده از سئو منفي توسط رقباي شما مي باشد.

دريافت لينك از سايت هايي كه تا كنون به شما لينك نداده اند

ارتباط زيادي بين رتبه يك سايت و تعداد لينك دريافتي از سايت هاي مختلف (سايت هاي معتبر و مرتبط با  IP آدرس هاي مختلف ) وجود دارد. مسلماً داشتن 100 لينك از 10 سايت مختلف بسيار بهتر از داشتن 100 لينك از 3 سايت ميباشد. براي اينكه لينكي كه براي سايت شما ايجاد ميشود با كيفيت تلقي شود بايد از يك سايت جديد تهيه شود.

لينك هاي حاصل از تبادل لينك با كيفيت محسوب نمي شوند

تبادل لينك در گذشته بسيار مورد سوء استفاده قرار گرفته است. گوگل و ساير موتورهاي جستجو به بك لينك هاي حاصل از تبادل لينك بسيار حساس هستند. بنابراين براي دريافت بك لينك از سايت هايي بك لينك تهيه كنيد كه قبلا به آنها لينك نداده باشيد.

تعداد كم ساير بك لينك ها در صفحه

اعتماد و اعتباري كه يك سايت از طريق لينك به سايت ديگر ميدهد بين تمام لينك هايي كه در سايت وجود دارد تقسيم ميشود. بنابراين هنگاميكه ميخواهيد بك لينك تهيه كنيد. از صفحه اي بك لينك بگيريد كه لينك هاي خروجي زيادي نداشته باشد. بهتر است كه صفحه اي كه در آن لينك ايجاد مي كنيد كمتر از 10 لينك خروجي داشته باشد.

از سايت هايي لينك تهيه كنيد كه تهيه لينك از آنها آسان نباشد

اگر بتوان بسادگي در سايتي كه به شما لينك داده است، لينك تهيه كرد. رقباي شما هم در آن سايت لينك ايجاد مي كنند. بنابراين شما مزيت خود در سئو را نسبت به آنها از دست ميدهيد. اگر با چند كليك مي توان در يك سايت لينك ايجاد كرد. ارزش چنين لينكي بسيار كم خواهد بود. بنابراين از سايت هايي لينك تهيه كنيد كه تهيه لينك از آنها براي رقبايتان آسان نباشد.

لينك هاي پولي دريافت نكنيد

اينكه يك سايت معتبر و با كيفيت بصورت رايگان به شما لينك بدهد تقريباً غير ممكن است. اما با توجه به اينكه گوگل بصراحت اعلام كرده است كه با لينك هاي خريداري شده برخورد خواهد كرد. بايد دقت كنيد كه از سايت هايي كه تعداد زيادي لينك فروخته اند لينك خريداري نكنيد. فراموش نكنيد كه دريافت لينك هاي غير مستقيم از سايت هايي كه لينك مي فروشند نيز ميتواند براي سايت شما خطراتي را به همراه داشته باشد.

گروه 2: بك لينك هاي بد كه تا جاي ممكن بايد از آنها اجتناب كرد :

قطعا درباره هشدار مت كاتس Matt cutts كارشناس سابق گوگل درباره سوء استفاده از لينك در وبلاگ نويسي مهمان شنيده ايد. او ميگويد كه از سال 2014 نوشتن پست مهمان براي دريافت بك لينك را بايد متوقف كنيم. ايجاد پست مهمان به قصد ايجاد بك لينك به معني آن است كه شما يك مقاله را در سايتي ايجاد و به سايت خود بك لينك ميدهيد، سپس واژه هاي اين مقاله را با واژه هاي مشابه جايگزين مي كنيد و آن را در وبلاگ ديگري منتشر مي كنيد. به اين ترتيب گوگل هدف از اين وبلاگ نويسي را دريافت بك لينك تشخيص خواهد داد.

لينك هايي كه در سرصفحه، پا صفحه، سايد بار Sidebar، درج ميشوند براي گوگل فاقد اهميت هستند و بايد از آنها اجتناب كرد و يا بصورت Nofollow آنها را ايجاد كرد.

گروه 3: بك لينك هاي مضر:

لينك هايي كه در كامنت سايت هاي ديگر قرار مي گيرند در صورتي كه سايت با موضوع سايت شما مرتبط نباشد و همينطور صدها كامنت بي ربط فقط براي ساخت بك لينك در آن وجود داشته باشد و لينك هايي كه از سايت هايي كه تعداد زيادي لينك فروخته اند. در اين گروه قرار ميگيرند. ايجاد اين لينكها ميتواند به حذف هميشگي سايت از گوگل منجر شود.

منابعي براي مطالعه بيشتر در زمينه سئو و طراحي سايت

http://seoweb.blogiran.net/

http://seoweb5.tibablog.ir/

http://seo5.parsiblog.com/

http://webdesigner1.parsiblog.com/

http://webdesigner2.parsiblog.com/

http://seoweb4.parsiblog.com/

http://seowebdesigner.parsiblog.com/

http://seo6.parsiblog.com/

http://seo1web.parsiblog.com

http://seo1webdesigner.parsiblog.com/

http://seowebmaster10.parsiblog.com/

http://seosaz20.parsiblog.com/

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 [ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]