پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 7382
 
ساعت : ۱۱:۰۲:۱۸
نویسنده : پدرام
نظرات (0)

بايد اعتراف كرد هركسي ذهن خلاق استيو جابز را ندارد ولي مي توان از آن دو مفهوم كه باعث موفقيت اپل شد درس گرفت و آن را در هر استارت آپي پياده سازي كرد.زماني كه استيو جابز در سال ۱۹۹۷ پس از تاسيس NeXT مجددا به اپل بازگشت، همراه با خود دو مفهوم بسيار مهم آورده بود كه بدون رعايت آنها مطمئنا اپل هرگز به اين موفقيت فعلي دست نمي يافت.اگر شركت يا استارت آپ خود را احداث كرده ايد و به دنبال راه هايي براي موفقيت مي گرديد، ادامه مطلب را از دست ندهيد.

 

  • قابليت هايي ايجاد كنيد تا بارها و بارها برنده شويد

مفهوم اول اين است كه يك ساختار با ثبات ايجاد كنيد تا استارت آپ شما سهم بازار رقبا را بربايد و در اختيار خود در بياورد. به طور مثال اين چهار قابليتي است كه اپل در سه بازار پخش كننده هاي MP۳، تلفن هاي هوشمند و تبلت ها پياده كرد:

article_image_one_132.jpg

برتري طراحي: همه مي دانيم كه استيو جابز وسواس عجيبي روي ظرافت و زيبايي محصولات اپل داشت. او هميشه از اين موضوع اطمينان حاصل مي كرد كه محصولات مختلف به راحتي با هم كار خواهند كرد. توجه جابز به جزئيات باعث مي شد مصرف كنندگان تمايل بيشتري به محصولات اپل پيدا كنند.

جادوي بازاريابي: اپل تبليغات به يادماندني اي دارد. استيو جابز يكي از بهترين مجري هاي معرفي محصولات جديد بود و فروشگاه هاي اپل هميشه كاربران را با ارائه خدمات عالي خوشحال مي كنند.

ساختار اكوسيستم: جابز در ايجاد محتوا و خدمات كه باعث مي شد خريداران مايل به خريد محصولات سخت افزاري مي شدند، بسيار سرآمد بود. نمونه بارز آنها آيتيونز و اپ استور است.

بهره وري زنجيره اي تامين: به لطف تيم كوك اپل توانست به خوبي يك زنجيره تامين قطعات در هنگ كنگ – فاكسكان- بسازد به همين دليل هزينه ساخت محصولات تا حد بسياري پايين آمد. در نتيجه تا ۷۰ درصد سود ناخالص و ۴۴٪ حق بيمه بيشتر از ديگر رقبا دارد.

اپل قادر به اعمال و اصلاح اين قابليت ها براي گرفتن سهم در اين سه بازار بزرگ است. بازاري كه پيش از اپل هم وجود داشت ولي اين شركت نقش بسيار پر رنگي در اعمال تغييرات در آن ايفا كرد.

  • حفظ حركت چرخه ارزش

مفهوم دوم چرخه ارزش” است كه استيو جابز به آن مسلط بود. يك شركت براي يك عملكرد برتر بايد بتواند حركت چرخ استراتژي را از طريق سه فرآيند مجزا حفظ كند:

ايجاد ارزش: به زبان ساده يعني طراحي و بازاريابي محصولات به گونه اي باشد كه كاربران نيازهاي خود را در آنها ببينند و متعاقبا آنها را مشتاق تهيه آن محصولات كند.
جذب ارزش: مورد دوم يعني قيمت ها را تا حد كافي (و نه بيشتر) بالا نگه داريم كه يك بازگشت سرمايه مطمئن براي سهامداران، حقوق كارمندان و تامين كنندگان داشته باشيم و همچنين بتوانيم محصولات جديد اختراع كنيم.
تجديد ارزش: يك شركت براي اينكه بتواند همچنان از رقبا جلوتر باشد بايد همواره سيگنال هاي بازار را دريافت كند. چرا كه نيازهاي مشتريان تغيير مي كند و بايد زودتر از ديگر شركت ها پاسخگوي كاربران باشد.

اپل تا زماني كه استيو جابز در قيد حيات بود، چرخه ارزش را فرا گرفت. با وجود اينكه نزديك به سه سال است كه تيم كوك مسئوليت اپل را به عهده گرفته، حركت اين چرخه متوقف نشده. اما متاسفانه به باور خيلي تحليلگران، اپل در تجديد ارزش دچار مشكل شده است. شايد تيم كوك در آينده به همه ثابت كند كه اين تصور اشتباه است.
اما در عين حال شما بايد اين سه درس را براي موفقيت فرا بگيريد: اول قابليت هاي استارت آپ شما بايد اثبات شود و مراحل ايجاد ارزش و فرايند هاي جذب ارزش را طي كنيد.
سپس شما بايد قابليت ها را در به نقاطي اعمال كنيد تا در تجديد ارزش بيشترين ارزش را پيدا كنند. مانند اپل كه ارزش ساخته شده توسط آيپاد را با موفقيت به آيفون منتقل كرد.
در نهايت بايد گفت اگر شركت شما حركت چرخه استراتژي را متوقف كند، منجر به شكست شما و استارت آپ تان خواهد شد.

 

تبليغات ميان متني

درب شيشه اي يكي از ملزومات دكوراسيون لوكس و مدرن ساختمان هاي امروز به حساب مي آيند. قيمت درب شيشه اي را در سايت قائم الكتريك مشاهده كنيد. همچنين درب ورودي ساختمان ها نيز براي حفظ امنيت عبور و مرور نيازمند تجهيزات راهبند است. قيمت راهبند  را از قائم الكترونيك به راحتي دريافت كنيدتيم نكته عمومي و عاميانه اين است كه در شيشه اي يا همان درب شيشه اي به درب اتوماتيك شيشه اي اشاره دارند. درب شيشه اي در انواع مختلف را از قائم الكترونيك بخواهيد.

تبليغات ميان متني

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنين مي توانيد كركره برقي و قيمت كركره برقي  و پرده برقي را در وبسايت قائم الكترونيك و از كارشناسان اين شركت استعلام كنيد. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزيزان هستيم. هموطنان ايراني همچنين مي توانند انواع جك برقي و قيمت جك برقي را در سايت  قائم الكترونيك دنبال كنند.

تبليغات ميان متني

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]